שתף קטע נבחר

הרב שטיינזלץ לקה בשבץ מוחי: תפילות לשלומו

חתן פרס ישראל, פרס הנשיא ומגדולי הפרשנים בני זמננו - הרב עדין אבן ישראל שטיינזלץ - פונה ל"שערי צדק" כשהוא סובל מאירוע מוחי, ואושפז בטיפול נמרץ. מקורביו מבקשים מהציבור להתפלל לרפואת "עדין בן רבקה לאה"

 (צילום: אריק טישלר) (צילום: אריק טישלר)
(צילום: אריק טישלר)

 

תפילות לרפואת הרב עדין שטיינזלץ – לקה בשבץ מוחי: הרב – זוכה פרס ישראל , עיטור הנשיא ומגדולי הפרשנים בדורנו לקה לפנות בוקר (ד') באירוע מוחי בביתו שבירושלים. הוא הובהל לבית החולים "שערי צדק", שם הורדם כדי לייצב את מצבו ועבר צינתור מוחי להוצאת קריש דם.

 

מבית החולים "שערי צדק" נמסר כי הרב מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ. לפני צהריים התעורר, והוא מגיב לסביבה, נושם בכוחות עצמו, ועובר בדיקות. מקורביו מוסרים כי הרופאים אופטימיים בנוגע לחשש מפגיעה מוחית, ומבקשים מהציבור להתפלל לרפואת "עדין בן רבקה לאה".

 

הכרה בינלאומית

הרב עדין אבן ישראל-שטיינזלץ נולד בירושלים, בשנת 1937, למשפחה חילונית. בנעוריו החליט לחזור בתשובה והצטרף לחב"ד, ולאחר שלמד כימייה ופיזיקה באוניברסיטה העברית, עבד כמנהל בית ספר. 

 

בהמשך החליט להתמקד בכתיבה של ספרי יהדות רבים ומגוונים, שגולת הכותרת שבהם היא "גמרא שטיינזלץ" - תרגום מארמית וביאור של כל 2,711 דפי התלמוד הבבלי. בזכות היצירה התורנית המקיפה, זכה הרב אבן ישראל-שטיינזלץ בפרס ישראל למדעי היהדות לשנת 1988, וכן בעיטור הנשיא לשנת 2012.

 

למרות ההערכה הרבה לו זכה מיזם בציבור הדתי והחילוני, הגיב המגזר החרדי בחרם פומבי ואף בהשמצות. הבולט שבמתנגדים היה הרב אליעזר מנחם מן שך, המנהיג הבלתי מעורער של החרדים-הליטאים, אבל בסופו של דבר החרדים נכנעו והחלו לייצר גרסאות חיקוי של גמרות עם תרגום וביאור.

 

הרב זכה להכרה בינלאומית. המגזין "טיים" כינה אותו "משכיל של פעם במילניום", והוא נחשב כמקורב במיוחד לרבי מלובביץ', שעליו אף כתב את הספר "My Rebbe". לאחרונה, על סף גבורות (השנה יחגוג את יום הולדתו השמונים), סיים הרב את פירושו לחמשת חומשי התורה - וכן לנביאים ירמיה, ישעיה ויחזקאל ולספר תהילים. הוא תכנן לפרסם את פירושו גם לשאר הנביאים והכתובים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים