שתף קטע נבחר

יריב לוין: "רוב שופטי העליון מצביעי שמאל"

שר התיירות מהליכוד יוצא במתקפה חריפה נגד נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור ונגד חבריה לכס השיפוט בראיון ל"ידיעות אחרונות". "אנחנו חיים במציאות בלתי נסבלת שבה מיעוט של שופטים מנסה לכפות את דעתו. אם יניחו קלפי בבית המשפט העליון, רוב מוחלט ינוע בין מרצ למחנה הציוני"

שר התיירות, יריב לוין, הגיע להתארח במדור "רצים בתלם", ובמהלך רכיבה של כשמונה קילומטר על אופניים הספיק בראיון ל"ידיעות אחרונות" למתוח ביקורת חריפה על מערכת המשפט, לתקוף את נשיאת העליון, מרים נאור, ולקבוע שאם יניחו קלפי בבית המשפט העליון, הפתקים יתחלקו "בין מרצ ובין המחנה הציוני".

 

"אנחנו חיים במציאות בלתי-נסבלת שבה מיעוט קטן של שופטים, שבוחר את עצמו בחדרי חדרים בשיטה של חבר מביא חבר בהליך שהוא פסול לחלוטין, מנסה לכפות את דעתו, שלא זוכה ברוב בבחירות, לכפות את ערכיו, שאין להם תמיכה ציבורית רחבה, באמצעות הכוח. את הדבר הזה מוכרחים לשנות, זה אנטי-דמוקרטי", אמר לוין בזמן הדיווש.

 

לוין הוסיף והתייחס לנשיאת העליון מרים נאור ואמר כי "מה שקובע זה לא העובדה שמרים נאור אולי מגיעה מבית שנחשב בית ששורשיו של תנועת חירות, כי מבית כזה הגיעה גם ציפי לבני — ואנחנו יודעים איפה היא נמצאת. אז צריך להסתכל על הפסיקות וההחלטות. אני חושב שהפסיקות שלה מפלות באופן בוטה את ההתיישבות היהודית ויש בהן אקטיביזם שיפוטי מרחיק לכת ויש בהן פלישה ברגל גסה לתחומי סמכות הכנסת והממשלה. הניסיון להלביש בלבוש משפטי השקפת עולם ולנסות לכפות דרך המערכת השקפות עולם שבתהליך הדמוקרטי לא זוכות לתמיכה ולרוב הוא דבר פסול ואנטי-דמוקרטי".

שר התיירות לוין (משמאל). "פלישה ברגל גסה לתחומי סמכות הכנסת והממשלה" (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
שר התיירות לוין (משמאל). "פלישה ברגל גסה לתחומי סמכות הכנסת והממשלה"(צילום: יריב כץ)
 

אתה באמת חושב שנשיאת בית המשפט העליון מונעת מהשקפת עולם שמאלנית?

"אני חושב שהיא מונעת מהשקפת עולם שעושה הבחנה ברורה בין ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון לבין זכויות יתר שמוענקות הן לתושבים הערבים ביו"ש והן לתושבים ערבים בכלל. זו בהחלט השקפה שקרובה יותר לשמאל הישראלי, וחבל שכך".

 

לוין סיכם ואמר כי "בית המשפט צריך להיות מגוון, צריכים להיות בו אנשים שהשקפת עולמם קרובה לשלי ואנשים שהשקפת עולמם קרובה לזו של מפלגות השמאל. אנשים שבאים מכל הרקעים ומהווים שיקוף של כל החברה הישראלית".

 

אם נציב קלפי בבית המשפט העליון מה תהיה התוצאה?

"רוב מוחלט לשמאל. ינוע בין מרצ לבין המחנה הציוני. ודאי. ואגב זה לא לדעתי, צריך לקרוא את פסקי הדין ואתה רואה מה רואים השופטים כערכי יסוד ואיזה יחס הם נותנים לעתירה שמוגשת על ידי בדואים או ערבים ביו"ש אל מול היחס שמקבלים מתיישבים ביו"ש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
יריב לוין בראיון
צילום: יריב כץ
מומלצים