שתף קטע נבחר

יצחק שום וניסן יחזקאל הוצגו בבני יהודה

המאמן הוותיק חוזר לכדורגל הישראלי ויהיה המנהל המקצועי במועדון: "אם המאמן לא יצליח - הכישלון הוא שלי". אלון מזרחי יהיה נציג הבעלים. ברק אברמוב: "נעשו טעויות בבניית הקבוצה, אני האשם העיקרי כי אני עומד בראש המערכת"

החיפושים של ברק אברמוב הסתיימו. ניסן יחזקאל הוצג היום (ב') אחה"צ כמאמן בני יהודה  במקומו של יעקב אסייג, אחרי שהבעלים ניסה לאתר מועמד מתאים במשך זמן ממושך.

 

עם כל הכבוד ליחזקאל, שעזב את אחי נצרת לטובת הקבוצה מליגת העל, הסיפור הגדול הוא חזרתו של יצחק שום לכדורגל הישראלי - הפעם בתפקיד המנהל המקצועי בבני יהודה. הקבוצה האחרונה שהדריך המאמן הוותיק בארץ הייתה בית"ר ירושלים ב-2009/10, ומאז העבודה בלרנקה הקפריסאית ב-2011 הוא לא אימן. בנוסף, כוכב העבר אלון מזרחי הוכרז כנציגו של הבעלים ברק אברמוב, שיהיה אחראי על הקשר בין ההנהלה לצוות המקצועי.

 

מימין: מזרחי, אברמוב, שום ויחזקאל (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
מימין: מזרחי, אברמוב, שום ויחזקאל(צילום: יריב כץ)

 

כמאמן זכה יצחק שום באליפות ובגביע עם בית"ר ירושלים (2008) ועוד קודם לכן באליפות ובגביע היווני עם פנאתינייקוס (2004). שנה לפני כן הוביל את מכבי חיפה להשתתפות בשלב הבתים של ליגת האלופות.

 

ברק אברמוב פתח ואמר: "אני רוצה להודות ליעקב אסייג על החודשיים הלא קלים שהוא עבר בעמדת המאמן. כמובן שהוא ממשיך איתנו בצוות. הגעתי לבני יהודה לפני חמישה חודשים, לצערי התוצאות רחוקות ממה שציפיתי, גם בחלומות הכי גרועים שלי לא דמיינתי שזה מה שיקרה. אני לא אדם שאוהב להתבכיין, אני מחפש פתרונות. אני חושב שהבאתי את האנשים שהכי נכונים לבני יהודה. אני מרגיש שאני פתוח את העונה היום. נעשו טעויות בבניית הקבוצה, אני האשם העיקרי כי אני עומד בראש המערכת".


הצוות החדש (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
הצוות החדש(צילום: יריב כץ)
 

"אני מברך את יצחק שום שחזר לכדורגל", אמר אברמוב. "הוא יהיה המנהל המקצועי הבלעדי במועדון, לא רק בקבוצה הבוגרת אלא גם בגילים הצעירים. ניסן יחזקאל הוא אוהד בני יהודה שרוף, הדם שלו כתום. המועדון צריך אנשים כאלה, שהשכונה חשוב להם. כל הפרסומים על מועמדים אחרים היו שטויות. אני רוצה את שניהם איתי לשנים ארוכות, אבל אנחנו יודעים שהכדורגל הוא דבר נזיל".

 

על אלון מזרחי הוסיף אברמוב: "הבאתי כנציג שלי את מזרחי. הוא יהיה הדמות שמקשרת בין הצוות המקצועי להנהלה. הוא גם יעזור למחלקת הנוער במה שצריך. הוא יהיה העוזר שלי והאיש שלי במועדון".

 

אברמוב: "יחזקאל אוהד שרוף" (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
אברמוב: "יחזקאל אוהד שרוף"(צילום: יריב כץ)

 

יצחק שום אמר במסיבת העיתונאים: "אני שמח לחזור לכדורגל הישראלי, אמנם אני עוד עובד באקדמיה ולא עזבתי את הכדורגל, אבל בליגת העל לא הייתי בשנים האחרונות. אני שמח מאוד שתפקיד המנהל המקצועי קורם עור וגידים במקומות שונים בארץ. בקבוצות בחו"ל תמיד היה לי מנהל מקצועי, וגם כשעבדתי בבית"ר ירושלים עבדתי עם גיורא שפיגל וזה היה תענוג גדול. מי שהביא את המאמן הוא אני, אם הוא לא יצליח הכישלון הוא שלי. אני אוהב את בני יהודה והייתי בקשר לאורך השנים עם אנשי המועדון. היא קבוצה טובה מאוד בכדורגל הישראלי. גם למועדונים גדולים יש תקופות לא טובות, אבל המועדון נשאר מעל כולם".

 

"המטרה היא להביא את בני יהודה למקום שבו היא צריכה להיות", הוסיף שום. "המטרה היא לשחק כדורגל כמו שאני אוהב, הקבוצות שלי תמיד הבקיעו את מספר השערים הגבוה ביותר. אני רוצה שהקהל יהנה ויבוא למשחקים, זה לא יקרה מהדקה הראשונה אבל נרצה להחזיר את הקהל למגרשים. זה יקרה רק אם הם יראו שהשחקנים נותנים את הכל".

 

שום התייחס לניסיון שלו בהתמודדות עם מצבי לחץ: "אפילו להיות בפנאתינייקוס זה לא כמו לעבוד בבית"ר ירושלים. מי שלא יכול להתמודד עם לחץ, לא יכול להיות בכדורגל".

 

שום. "שמח לחזור לכדורגל" (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
שום. "שמח לחזור לכדורגל"(צילום: יריב כץ)

 

"צריך שבועיים כדי להכיר את כולם. כשארבלדזה הגיע למכבי תל אביב הוא לא הכיר את הכדורגל הישראלי, וגם מולנסטיין כשהיה במנצ'סטר יונייטד לא התעניין במכבי חיפה. אני רואה כדורגל והכדורגל שלנו זקוק לשיפור, לא רק בבני יהודה".

 

"יש לי את הפריבילגיה להחליט מתי אני רוצה לחזור לכדורגל", הוסיף שום, "היו לי אינספור הצעות, כולל שלוש בשבוע הנוכחי. ברגע שברק אברמוב פנה אלי לא הייתה לי התלבטות. היינו בקשרים בנושאים עסקיים, המלצתי לו לרכוש את בני יהודה ואמרתי לו שבכל מצב שבו יצטרך אותי אעזור".

 

"כל התלונות שיש לכם מבחינה מקצועית - תפנו אלי", אמר יצחק שום לעיתונאים.

 

יישארו בליגה? שחקני בני יהודה (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
יישארו בליגה? שחקני בני יהודה(צילום: אורן אהרוני)

 

המאמן הטרי ניסן יחזקאל אמר: "תודה על הזכות לאמן את בני יהודה. אני אוהד של הקבוצה ושיחקתי בה. יש לי כל כך הרבה שעות בני יהודה בחיים כך שאני מכיר כמעט את כולם פה. אני מכיר את בני יהודה ועקבתי אחרי הקבוצה מתחילת העונה. אני מכיר את השחקנים ואפילו את מספר הנעליים שלהם. כל שחקן צריך לב. כמובן ששומי הוא הסמכות המקצועית העליונה במועדון, אני כפוף לדרך שהוא יתווה. אני אנהל את האימונים. איש כזה שלקח דאבל באירופה וזכה בתארים גם בישראל - יש לי זכות לעבוד איתו".

 

"בעוד כמה שנים ברוב הקבוצות או בכמעט כולן יהיה מנהל מקצועי", הוסיף יחזקאל. "אני כתום בנשמה. אני יודע שלא יהיה לי יום אחד של חסד. יש לי חדשות - אני לוקח את ההפסדים עלי, את הניצחונות אשאיר לשחקנים. אני כבר משתוקק להגיע לאימון מחר בבוקר ולהפשיל שרוולים. שחקנים יצטרכו להוכיח עד ינואר שמקומם כאן במועדון".

 

יחזקאל. "מכיר את מידות הנעליים של השחקנים" (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
יחזקאל. "מכיר את מידות הנעליים של השחקנים"(צילום: יריב כץ)

 

נציג הבעלים, אלון מזרחי: "אני מתרגש מאוד. לא היססתי כשברק אברמוב פנה אלי. הוא אמר לי - 'אין לי כוח להתעסק בהמון דברים, אני צריך מישהו שמכיר את המועדון ומזוהה איתו, ואין ראוי ממך'. אני מודה לו על ההזדמנות. הסמכות המקצועית העליונה במועדון היא יצחק שום. אני צריך לתת תשובות מיד לכל שאלה שהבעלים ישאל אותי. כשחקן עבר במחלקת הנוער של בני יהודה - בעבר היא הייתה פס ייצור של שחקנים איכותיים. אני חושב שבלי מחלקת נוער טובה אי אפשר לשרוד".

 

"יש פה צוות שרוצה את בני יהודה ואני קורא לאוהדים לבוא ולתמוך", הוסף מזרחי ופנה לאברמוב: "אני נמצא כאן למה שצריך. אם לא אעמוד בציפיות - אני אלך הביתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
ברק אברמוב ויצחק שום
צילום: יריב כץ
מומלצים