שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  נקודת אור בשמיים: להגיע לפסגת השאיפות שלנו
  הירח שיעלה היום בשמיים יהיה מלא ויש לכך השלכות, כתמיד, על חיינו - שלי רום מסבירה על הקשר בין הירח לבריאה, למזלות השונים ולחיים שלנו

  היום הירח המלא נמצא בתאומים, וככזה הוא נמצא בציר של 180 מעלות מול השמש הקשתית. כמו שאנחנו יודעים, לירח אין אור משלו, הוא ניזון מן השמש, בכל חודש כשהירח מלא והאור של השמש שולח את קרניו, זוהי פעולה של מזיגה של האור אל הכלי הריק המיוצג על ידי הירח.

   (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)
    

  בחודש זה כשהשמש נמצאת בקשת, האחראי על תחום הלמידה, החוויה והאופטימיות, הוא מעביר אל הירח מידע חדש ורלוונטי עבור הנשמה – האור של הקשת מזין את הירח ככלי ריק.

   

  בזמן שהלבנה במילואה ובשיא אורה, היא מייצרת את צלו של הירח. ברזי סודות

  הבריאה אנו למדים שהתעוררות הצל היא התעוררות החסר הקיים בתוכנו. אנו יכולים להשלים את החסר בשני צורות: על ידי פחד או ידי למידה והתפתחות.

   

  הבריאה עובדת כמו לב הפועם וכל פעימה היא סיום והתחלה חדשה. שלב הבריאה המתואר בספר בראשית, הוא הנקודה בה האור סיים את התפתחותו, ניפץ את עצמו מחדש וייצר 5 מיליארד דמויות ותבניות, כמניין האנשים החיים בעולם הזה וכל אחד החי בעולם - נקרא 'חלק תודעתי'. חלק מתוך שלם, שתמיד מייחל להשלים את עצמו. ולזכות להגיע לאיחוד המיוחל.

   

  הרצון התמידי להגיע לשלמות, היא זו שיכולה להוביל אותנו לאחדות עולמית או לספק הקיים בצלמנו, בצלם האדם הראשוני. חובת האנושות היא להתחבר לדעת ובינה, להתעלות מעל היצר והרעב של החסר המוביל לפחד. להפנים שכל מילה היוצאת מפינו יש לה משמעות וכל מעשה יש לו תוצאות.

   

  האם זה אפשרי להגיע לשלמות?

  מזל תאומים, מייצר את הכפילות הקיימת בתוכנו. את האור ואת הצל. מזל קשת אחראי על הספרייה הקוסמית ועל הידע השלם ואילו מזל תאומים, אחראי על התקשורת והעברת המידע במסננים ובמיקרוסקופים קטנים שכל פיסת מידע הסרוגה בחוט השני, קיימת בהם. אותו ידע שאחראי על השלמת הפאזל הכלל בריאתי. שלמות אפשרית רק כשכל החלקים הופכים לשלם בעת התאחדותם.

   

  מזל תאומים הוא המזל שמשדר דואליות, כפילות. זוהי אותה כפילות של הצל שלי ואני - אותו צל שתוהה באופן תמידי מי הוא ומה מטרתו בתוך תוכי האדם. כשזה תוהה, אין לו יעוד או מטרה, וכשאין לו מטרה, הוא מעיר את הספק. בזמן שהצל מתעורר, אנו לא יודעים איך להשלים את החסר ואותו רעב לא מוסבר מעיר את השעמום, את הפיזור ולעתים את הסטייה מהמסלול המיועד.

   

  מכאן מגיע תפקידו של מרקורי ונסיגתו: במזל תאומים, שולט כוכב מרקורי, שנקרא גם "כוכב". לכוכב, יש את הכוח של כל הכוכבים, כמו 'אדם' הראשון, שמכיל בתוכו את כל הזרע האנושי, אותו אדם שלא ויתר על העונג והתחיל בסיפור 'אדם וחוה' - את התפתחות הבריאה. כך גם 'כוכב', מכיל בתוכו את כל הכוח של הכוכבים, הוא שאחראי על התקשורת בין הבריות. בשמיים הכוכב ובאדמה האדם.

   (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  נסיגה למען המחשבה

  בימים אלו כוכב מרקורי מתחיל את נסיגתו, הנסיגה הרשמית מ-18.12 ועד 8.1, אך ידוע שההשפעה מתחילה ומסתיימת עוד שבוע/ שבועיים קודם ואחרי. מרקורי מבצע את נסיגתו הפעם במזל גדי ובסיומו יעבור למזל קשת. שני המזלות הנמצאים ברום השמים, בשיא פסגת השאיפות של האדם – במילים אחרות, ייעודו של האדם.

   

  נקודה זו של הגדי והקשת ברום השמים, מתארת את החיבור בין החומר (גדי) לבין הרוח (קשת) ובזמן זה של התעוררות הצל, הכוח הפועל מזיז אותנו כדי שנבחן שוב את הדברים, נרד לפרטים הקטנים ונדייק את עצמנו כלפי היעוד שלנו.

   

  מרקורי אחראי על רמת האינטליגנציה, הוא דוחף אותנו לנוע קדימה, לחקור לקבל תשובות ולא לוותר על הידע וההתפתחות. מרקורי שולט במזלות תאומים ובתולה. תאומים אחראי על התקשורת, בתולה הקפדנית בוחנת לעומק ודוחפת אותנו להישגיות ולשלמות.

   

  מרקורי הוא סמל של טרנספורמציה מחזורית, תהליך של הובלה והעברה, על פי המיתולוגיות סופר שמרקורי אחראי על הובלת הנשמות לעולמות עליונים. במפת לידה מרקורי שולט על אחים תאומים ועל יחסים בין אחים. הוא אמון על כל סוגי התקשורת, שפות, לימודים ותעודות. נסיעות, פגישות, הובלה ודרכים, תחבורה וקשרים בינלאומיים. הוצאה לאור, מסמכים, חוזים, מכירות, טלפונים, מיילים, מחשבים ומכשירים ניידים.

   

  מרקורי מלמד אותנו איך האדם חושב - הוא אחראי על השאלות והתשובות שאנו מקבלים, על תרגומים, ספרים, מפות, מכתבים, כתיבה, קריאה, אדרנלין ושאר ריגושים שהמוח מפריש לנו דרכו. שליטתו הפיזית של מרקורי היא גם כל הידיים ועל האצבעות וצ'אקרת הגרון. אנשים שמרקורי הוא שליט מפתם יהפכו לנגנים, רקדנים, ציירים, מעצבים, ישרטטו מפות וידברו שפות רבות.

   

  מרקורי הוא הכוכב הקרוב ביותר לשמש, ומסלולו אליפטי - דרושים לו 88 ימים לבצע את הילוכו סביב השמש והוא לעולם לא ירחק מן השמש יותר מ- 28 מעלות. כוח הכבידה של מרקורי, חזק יחסית, ולכן הוא פועל כמו מגנט ומשפיע על קצב החיים. מרקורי מבצע נסיגה בין שלוש לארבע פעמים בשנה, למשך שלושה שבועות כל פעם.

   

  מחשבים מסלול מחדש

  במהלך הנסיגה כוכב מרקורי משנה את קצב החיים וגורם לנו לשיבושים, כמו ברק המשבש את החשמל ועושה קצרים. בגלל הקרבה לכדור הארץ התקשורת משתבשת וקצב הזמן מאבד את חוש הכיוון. שינוי הקצב של הכוכב עלול ליצור שיבושים בכל כלי התקשורת והעברת המסרים. השפעת הנסיגה של כוכב מרקורי תורגש כשבועיים לפני הנסיגה עצמה. כשמרקורי נעצר, נוכל להרגישו מיד. הקצב יהפוך מהיר ובלתי יציב, ושיבושים במהלך העניינים יצוצו כמעט מידית.

  מרקורי בנסיגה (צילום: shutterstock)
  מרקורי בנסיגה(צילום: shutterstock)
   

  מאחר ותפקידו של מרקורי הוא למצוא את האמת ולהתחבר לדעת, בזמן נסיגה הוא נתקל בערבוביה של האמת ובשקר, בשחור ובלבן. הידע עובר לפעמים בדרכים עקלקלות, בשקרים, בגידות, דברנות יתר ובלבול. ומתישהו הוא גורם לנו להבין שלמטבע יש אמנם שני צדדים, אך זה עדיין אותו מטבע. לאמת יש צד אחד, ככל שמרקורי יברח ממנה, כך הוא יתקל בקשיים ובלקויים בתקשורת ובמערכות יחסים.

   

  מה עושים כשמרקורי בנסיגה? כמו ג'י פי אס, מחשבים מסלול מחדש. לנסיגה יש תפקיד מאד מסוים בחיינו והוא פרספקטיבה מחודשת. כשהקצב הוא קצב רגיל קשה לנו לעיתים לראות את כל התמונה, אבל כשמאטים או מגבירים את הקצב אנחנו נאלצים לעצור כדי לבחון מחדש את ההתקדמות שלנו. נסיגת מרקורי היא בדיוק הזמן - לתקן ואולי אף להשתהות, לאבד תחושת זמן ובחלל שנוצר- לחשוב ולאתחל מחדש. זו הסיבה שבזמן נסיגת מרקורי קיים הסיכוי לבחון קשרים מחדש, או שיופיעו בחיינו דמויות מן העבר כדי לתקן את המעוות. מרקורי מאט את הקצב- מי שרץ קדימה, ייתקל בחסימות, מאחר והפסקת הפעילות דרושה לצורך תיקונים וחיבור מחדש.

   

  כשמרקורי נמצא בנסיגה ברום השמים, הוא מוביל אותנו להתמקד במטרות ולהתיישר כלפי היעוד שלנו ולא להתפזר. אתם מוזמנים היום לשבת במקום שקט ולבדוק את המצפן הפנימי שלכם, האם אתם בדרך הנכונה? מה עוד נותר לעשות כדי לכבוש את היעוד שלכם? זה הזמן לצאת מתוך חשיבה מגבילה ולהאמין שהכל אפשרי כלפי המטרה הנכספת.

   

  זה לא כזה מפחיד כמו שזה נשמע, להיפך, כשמרקורי בנסיגה אנו עשויים לחוש ניצוץ באוויר. מאחר ומרקורי אחראי על התקשורת והדיבור, המחסומים שבדרך כלל עוצרים אותנו מלומר את כל אשר על ליבנו, מתפוגגים, ואנחנו חווים הארות ורגעים מכוננים. פתרונות לתעלומות ישנות מתגלות לפתע. זהו גם הזמן לטפל בדו"חות חניה, ובכלל בתקלות של מכוניות וכשלים בתעבורה, כמו גם למצוא אבדות.

   

  מרקורי אחראי גם על הבית והחפצים. בנסיגה הרבה פעמים מכשירים חשמליים מתקלקלים, מערכת האינסטלציה משתבשת. נסיעות שתוכננו לא יוצאות לפועל, ואתם נתקלים בעיכובים ובמכשולים כמו אובדן מפתחות המכונית, הדירה והמשרד. תעודות וכספים שהולכים לאיבוד, פריצות, גנבות ושיבושים כאלה ואחרים.

   

  זה לא שבתקופה זו אסור לחתום על חוזים, מומלץ לבדוק את החוזה לפרטים

  ולבדוק שהמטרה מדויקת. יתרה מכך, אם התחלתם בתהליך של קניה שנכשל בעבר ואתם חוזרים אליו בנסיגה, זה בסדר- זוהי ההזדמנות לתיקון. זה הזמן לעשות גיבויים, לשמור מסמכים, להחליף חלקים פגומים ולבדוק את הניאגרה בשירותים. קשרים חדשים עלולים לעלות על שרטון ואילו באורח פלא אנשים מן העבר יופיעו מחדש ופערים ישנים ייסגרו.

   

  זהו הזמן לטפל בפצעים ובמכאובים, לרדת לשורש המחלה, ולהגיע לתובנות באמצעות מחקר. טיפולים פסיכולוגים מגיעים לפריצות דרך, ואנשי מכירות שחוזרים לטפל בקשרים עסקיים ישנים עושים חיל. זהו זמן מצוין לסיים משימות שלא הצלחתם להגיע אליהן במשך זמן רב.

   

  העבודה תושלם הפעם ובצורה טובה יותר מתמיד, כי כשמרקורי בנסיגה קל יותר לרדת לפרטים שקשה לראות בזמנים רגילים. כתבו מחדש מאמרים, נקו את שולחן העבודה, עשו סדר בניירת ובמסמכים וטפלו בכל מה שזקוק לסידור מחדש.

   

  שלי רום - אסטרולוגיה ותודעת על

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נקודת אור בשמיים: להגיע לפסגת השאיפות שלנו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים