שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "לצבי יש בעיה": לצביקה הדר אין

  הבייבי החדשה של צביקה הדר - סדרה קומית שמתכתבת עם חייו האמיתיים - מוציאה אותו מכלוב הזהב של תוכניות הריאליטי המוזיקליות עמן היה כל כך מזוהה, ומתיישבת בטבעיות עם אישיותו החמה. "לצבי יש בעיה" איננה פורצת דרך, אבל היא מוקפדת וכתובה מצוין, ומעבר להכל - פשוט מצחיקה

  רצה הגורל ו"לצבי יש בעיה", הסדרה החדשה בכיכובו של צביקה הדר, עלתה הערב (ד', ערוץ 2) מיד אחרי "The Voice". האחרונה אמנם לא משתייכת לסדרת הכוכבים הבוקעים איתה מזוהה הדר, אבל היא שייכת לאותה משפחה. ואולי השיבוץ הזה, בחלק היותר מאוחר של הפריים טיים ובנקודה בה הקונפטי כבר טואטא מרצפת האולפן, אומר משהו על הדילוג שעשה הדר בשלב הזה של הקריירה שלו. בכל זאת, הפרויקט הראשון שלו בחיק הזכיינית רשת הוא קומדיה על עצמו כטאלנט מתבגר שמחפש את דרכו חזרה לתודעה.

   

  שחקן טוב מאוד. הדר (צילום: טל גבעוני ) (צילום: טל גבעוני )
  שחקן טוב מאוד. הדר(צילום: טל גבעוני )

  צביקה הדר אמנם עזב את "הכוכב הבא" והמשיך הלאה, אבל ההלאה הזה לא הופיע על מסכי הטלוויזיה שלכם, מה שאפשר לו את תקופת הצינון ההכרחית מהתקופה שבה "עמד בחליפות והקריא סמסים" או ישב בחליפה בפאנל השופטים וחילץ את מוקי מבין המלתעות של רני רהב (מטאפורית, אם הם לא היו יחד באותה עונה. זרמו איתי פה). אחרי התקף לב מסוקר שהוליד מופע סטנדאפ, הוא חוזר לטלוויזיה כדי לקחת חלק בתחביב הבלתי נמנע של טאלנטים ישראלים: סדרה שמתכתבת עם חייו האמיתיים.

   

  ביקורות טלוויזיה נוספות:

  "איכילוב": טלוויזיה מקצועית ישר לווריד

  "ווסטוורלד": במערב יש הרבה חדש

  "הנעדרת": מתח, דרמה וכל מה שצריך בסדרה

   

  במשך שנים הדר רבץ בכלוב הזהב, העביר תחת שרביטו שיירה של 'מאמים לאומיים', ובעיקר גיבש לעצמו תדמית של אחד כזה. ב"לצבי יש בעיה" הוא מנסה לחתור תחת התדמית הזאת ולהביא את הדר החרדתי, איש משפחה בן 50, האיסטניסט המוגזם, זה שמשתוקק לקאמבק כי הוא מתגעגע ל-30 אחוזי הרייטינג שהגיעו עם החליפה והסמסים. הוא עושה את זה באמצעות קומדיה בסיסית שנעזרת בכלי אחד מעניין: כל סצנה אורכת בדיוק 60 שניות.

   

  דווקא הכלי השרירותי הזה יוצר לא פעם מסגרת קומית מפתיעה. הקאט לשעון המתקתק נותן תחושה ריאליסטית לכל העסק, במיוחד כשהוא קוטע סצנות באמצע התרחשות (ומתכתב עם סרטי סמי-דוקו או אפילו עם האין-פאנץ' של "החמישיה הקאמרית"). 60 שניות וסגרתם את הסצנה, לא משנה מה קרה. זה פחות אפקטיבי כשהסצנה ממשיכה בדיוק מהמקום שבו היא הפסיקה. הבמאי, עודד דוידוף, תורם את הניסיון שלו כבמאי פרסומות (בנות דקה) כדי לזקק את הרעיון.


  גב תומך של שחקני חיזוק. "לצבי יש בעיה" (צילום: טל גבעוני ) (צילום: טל גבעוני )
  גב תומך של שחקני חיזוק. "לצבי יש בעיה"(צילום: טל גבעוני )

  הדר הוא שחקן טוב מאוד, דרמטי או קומי, ופה הוא נדרש לשניהם. לא נדרשת ממנו שפיכת קישקע דרמטית (כמו ב"התסריטאי" של סייד קשוע למשל) אבל הוא כן מתבקש לשלב איזו מרירות קלה בקווי העלילה הקומיים. גם אם אמרו את זה כבר קודם לפניו (למשל הדר תוהה אם הבת התיכוניסטית שלו והחבר החייל שלה כבר עשו את זה) או אם הם הזויים (הדר נועל את גלעד שליט בשירותים בטעות) - אותם קווים קומיים מתיישבים בטבעיות על האישיות החמה של הדר. כמו כן הוא נהנה מגב תומך של שחקני חיזוק - שיפי אלוני בתפקיד ליאת (לטי), אשתו, רינה פדווה בתפקיד עוזרת הבית וגל תורן האלוהי שאני באמת מפצירה בכל היוצרים ללהק אותו להכל. פשוט להכל.

   

  "לצבי יש בעיה" היא קומדיה טובה. לא פורצת דרך ולא ממציאה את הגלגל (השוואה ל"תרגיע" או - להבדיל - ל"צומת מילר", נוחתת בעוד שלוש, שתיים, אחת...). היא מוקפדת וכתובה מצוין, ובשורה התחתונה היא מצחיקה. הבעיה של הצבי, אם היא אכן קיימת, עשויה להיפתר בזכותה בקרוב.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: טל גבעוני
  הבעיה שלו עשויה להיפתר. הדר
  צילום: טל גבעוני
  לאתר ההטבות
  מומלצים