שתף קטע נבחר

נאשם בהריגת האזרח הסודני בפתח תקווה: "נתתי רק בעיטה"

תושב העיר נאשם יחד עם נער בן 16 בהריגתו של בביקיר עלי אדהם-עבדו, אזרח סודן כבן 40, לאחר שהכו אותו בפראות בפארק עירוני. בחקירתם הטיחו השניים האשמות זה בזה. הנאשם המבוגר טען אף כי ניסה לסייע לקורבן

 

נתתי לו רק בעיטה אחת וסטירה אחת -  זו תמצית עדותו של דניס ברשיבץ, תושב פתח תקווה כבן 20, שנאשם יחד עם נער בן 16 בהריגתו של בביקיר עלי אדהם-עבדו, נתין סודן כבן 40, בפתח תקווה לפני כחודש. השניים תקפו והכו אותו עד שהתמוטט, והובהל לבית החולים. לאחר ארבעה ימים נקבע מותו, וכעת הם מאשימים זה את זה בתוצאת המעשה האכזרי.

 

כתב האישום שהגישה בתחילת החודש פרקליטות מחוז מרכז, מייחס לשני התוקפים - דניס ברשיבץ, בן 20 מפתח תקווה ולנער בן 16 את הריגתו. על פי האישום, הבנות שאליהן פנה המנוח נבהלו, צעקו וביקשו שיעזוב. הוא אכן הסתובב ופנה משם אך כשגבו הופנה לנער שהיה שם, זה בעט בו והשליך לעברו פחית בירה. בהמשך בעט בו הנער בעוצמה רבה, ואדהם-עבדו נפל על גבו. גם אז המשיך הנער לבעוט בו בכל חלקי גופו. ברשיבץ, ששהה באזור, הגיע בריצה ובעוד הקורבן מנסה להתרומם, בעט בו בחוזקה. ראשו של אדהם-עבדו הוטח למדרכה. ברשיבץ המשיך ובעט בו שוב, בעודו שרוע על המדרכה חסר אונים. לאחר שהשמיע חרחור, שני הנאשמים נמלטו מן המקום.

הנער תוקף, "בעיטה כמו במונדיאל" ()
הנער תוקף, "בעיטה כמו במונדיאל"

ברשיבץ תוקף: "רק בעיטה אחת" ()
ברשיבץ תוקף: "רק בעיטה אחת"
 

לידי ynet הגיעו דבריו של ברשיבץ בחקירתו - שבה הסביר את גרסתו לאירועים. לטענתו, לא רצה במות הסודני, ואת הבעיטה הקטלנית בעט דווקא הנער. לפי דו"חות הנתיחה לא ברור מי מהשניים גרם למותו של אדהם-עבדו.

 

ברשיבץ סיפר כי בעת התקרית רץ בפארק, ותוך כדי ריצה שאל את הנער מה קרה. זה השיב לו כי "הסודני ניסה לאנוס, או משהו בסגנון". ברשיבץ אמר לחוקרים כי התרגז מאוד לשמע הדברים ואז החל לבעוט באדהם-עבדו, וכשזה התמוטט "סובבתי אותו על הצד והכנסתי את היד לפה שלו שהיה מלא ברוק והוצאתי לו את הלשון שלא ייחנק".

 

בהמשך סיפר כי שמע שאחת הבנות צועקת, ופנה למקום שבו ישבו. הסודני היה שם גם הוא, ואז סיפר ברשיבץ כי סטר לו בחוזקה והוא נפל. הוא הרים אותו ואמר לו ללכת משם, אבל הנתין הזר נותר שכוב על הארץ. "ראיתי שהוא שוכב מעולף, רציתי להוציא לו את הלשון, אבל לא נתנו לי להתקרב כי חשבו שאני הולך להרביץ שוב".

 

שוב ושוב חזר בעדותו על הגרסה שלפיה הוא אמנם תקף אותו, אבל גם ניסה לסייע לו לאחר מכן. הוא סיפר כי הנער בעט בו בחוזקה, "בעיטה כמו במונדיאל, זה בא לי בהפתעה. אחרי זה ברחנו משם כולנו". ברשביץ העיד עוד: "אני לא ישן בלילה מאז שעצרו אותי. זה יושב לי על הלב, אני צריך לקחת אחריות על המעשים שלי. אני לא מכיר את הסודני. אבל ראיתי את הנער שולח בעיטות חזקות".

עו"ד איתי רוזן ()
עו"ד איתי רוזן
 

לדבריו, הוא בעט באדהם-עבדו רק פעם אחת, וכן סטר לו. לדבריו, הנער וחבריו עשו יד אחת להפיל אותו, ומתעקש כי לא הכה אותו בחוזקה, "באתי לעזור. רציתי להרחיק אותו שלא יטריד אף אחד. לא חשבתי שימות מכמה מכות. יש בי חרטה נורא גדולה על מה שהיה".  

 

עו"ד איתי רוזין שמייצג את ברשביץ מסר בתגובה: "כתב האישום הוגש בגין עבירת הריגה, בניגוד לעמדת המשטרה שטענה לאורך הליכי המעצר שמדובר ברצח. אנו רואים בכך יישור קו עם הדברים שטענו מתחילת ההליך. לא מדובר באירוע מתוכנן ולא הייתה לו כוונה לגרום לתאונה הקטלנית. מי שהחל את האירוע הוא הקטין". הוא הוסיף כי מצלמות האבטחה באזור תיעדו את ניסיונותיו של ברשביץ לסייע לנתין הזר. "הוא הרים אותו, אחז בראשו וניסה להוציא לו את הלשון על מנת שלא יאבד הכרה. הוא בעצם בא לסייע לו". 

 

ואילו עורך דינו של הנער טוען כי "מעורבותו של הנאשם הבגיר היא זו שגרמה למותו הטרגי של המנוח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים