שתף קטע נבחר

קריסת המרפסות בחדרה: 15 חשודים יואשמו

הפרקליטות הודיעה ל-15 חשודים בפרשת קריסת המרפסות בחדרה כי בכוונתה להגיש נגדם כתב אישום, בכפוף לשימוע. לפי מכתבי השימוע, המרפסת קרסה בשל מיעוט מוטות ברזל: בתוכנית הבניין בקורות היו אמורים להיות 30 מוטות ברזל, אולם בפועל היו 4 מוטות בלבד

המחלקה לאכיפת דיני מקרקעין בפרקליטות המדינה הודיעה ל-15 חשודים בפרשת קריסת המרפסות בחדרה כי בכוונתה להגיש נגדם כתב אישום, בכפוף לשימוע. כתב האישום יוגש בגין העבירות הבאות (כל אחד על פי החשדות המיוחסים לו): בנייה בסטייה מהיתר ובנייה שלא על ידי קבלן שהוסמך לכך.

 

מרפסות קרסו בבניין חדש בחדרה

קריסת המרפסות בחדרה: מי אחראי?

דו"ח חמור: הקבלן בחדרה חסך במוטות ברזל

 

מכתבי השימוע נשלחו לחברה היזמית - גינדי יזום ופיתוח בע"מ ומנהליה בעת הרלוונטית: כפיר ומנור גינדי, אייל פרידמן, אורי לוי ועובדים נוספים מטעמה; החברה המבצעת - מליבו בנייה בע"מ, מנהלה, אמיר נחום, ועובדים מטעמה; חברת הבניה אל ראסלן, אשר ביצעה בפועל את הבניה, ומנהל מטעמה; מתכנן השלד והאדריכל.

המרפסת שהתמוטטה (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
המרפסת שהתמוטטה(צילום: חסן שעלאן)
 

על פי מכתבי השימוע, ב-24.12.13 קרסה המרפסת בקומה 8 בבניין המזרחי מבין שני הבניינים בפרוייקט "גינדי פארק חדרה", וגרמה גם לקריסת המרפסת בקומה 7. מרפסת קומה 8, שגודלה 57 מ"ר ועשויה מבטון מזוין בעובי 18 ס"מ, התנתקה לגמרי מהבניין ונפלה לגינה בקומת הקרקע. מרפסת קומה 7 נותרה תלויה על בלימה בחזית המבנה.

 

המרפסת קרסה עקב כשל כפיפה, אשר נבע ממיעוט מוטות ברזל עליונים בקורות שנשאו אותה. את המרפסת נשאו 4 קורות. לפי תכנית הקונסטרוקציה של הבניין, בקורות אלו היו אמורים להיות 30 מוטות ברזל. עם זאת, בפועל היו רק 4 מוטות ברזל, מתוכם אחד לא עוגן בקיר המבנה ושניים עוגנו בקיר, אך לא היו בתוך הקורה.

 

החשודים הוזמנו להשמיע את טענותיהם בהליך שימוע שיתקיים במחלקה לאכיפת דיני מקרקעין בפרקליטות המדינה, ככל שיחפצו בכך.

 

תיק החקירה נחקר על ידי יחידת הונאה במחוז חוף במשטרת ישראל.

 

מגינדי השקעות נמסר בתגובה: "החברה ונושאי משרה בה קיבלו היום זימון לשימוע בקשר עם עם עבירה של סטייה מהיתר בנייה. לחברה טענות מצוינות, בין היתר, בהיותה החברה היזמית ולא החברה המבצעת. מטבע הדברים, הטענות יטענו בפני הגורמים הרלוונטיים, ואנו מאמינים כי בתום הליך השימוע יוחלט על סיום ההליכים ללא נקיטת צעדים נוספים כלשהם כנגד החברה ונושאי המשרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חסן שעלאן
המרפסת שקרסה
צילום: חסן שעלאן
מומלצים