שתף קטע נבחר

הדרוזים והעם היהודי: קשר שמתחיל בתנ"ך

אמנם מדובר בדת סודית, אבל אחד מעיקריה הוא מעמדו של הנביא יתרו, חותנו של משה רבנו. אם תהיתם על הקשר בין הדרוזים לישראל, הוא מתחיל אי-אז בתנ"ך: "אנחנו מקיימים את צוואתו של נביאנו לשמור על ארץ ישראל לעם ישראל. אבל חובה גם על עם ישראל לזכור מי היה איתו במדבר"

 

מיתרו ועד משה – הקשר הדתי בין היהדות לדת הדרוזית: אמנם מדובר בדת סודית, אבל אחד מעיקריה היא מעמדו של הנביא יתרו, חותנו של משה רבנו. אם תהיתם על הקשר בין הדרוזים לישראל, הוא מתחיל אי-אז בתנ"ך.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

"יתרו הוא למעשה הפנינה של היהדות", אומר איש הדת הישאם שאמי, בראיון ל-ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית". "לא בכדי הגיע משה ליתרו. כתוב שמשה עבד אצל יתרו במשך שבע שנים, אבל הוא לא עבד, כי אם למד תורה. וברגע שהשכיל והיה בשל, משה נשא את ציפורה לאישה, והם חזרו למצרים כדי להוציא את בני ישראל".

 

קראו עוד בערוץ היהדות  

 

זו הסיבה לברית ההיסטורית בין היהודים בישראל לבין הדרוזים שחיים כאן, מסביר עטא פרחאת, ראש המועצה הציונית הדרוזית. "אנחנו מקיימים את צוואתו של נביאנו לשמור על ארץ ישראל לעם ישראל... זה ממש המשך הברית ההיסטורית הרוחנית שהייתה מתקופת משה רבינו ויתרו - עד היום הזה".

 

"אני אמנם לא יהודי, אבל אני כן יכול להיות ציוני", מוסיף פרחאת. "הדרוזים מתגייסים ברובם, 86% מהם - ליחידות קרביות. אנחנו רואים ביהודים כאחים. אני לא רק מכיר בזכות שלך, אני גם עובד למען הזכות שלך, ואני גם מקריב למען זה. אנחנו נלחמים בחירוף נפש, ואנחנו כאובים בימי זיכרון, ושמחים ביום העצמאות.

 

"קבל אותי. לא מעניין אותי איך תקבל אותי, אני מקבל אותך. מאז משה רבינו ויתרו ועד עצם היום הזה, גם כשעם ישראל היה במדבר, אנחנו לצדכם. אבל חובה גם על עם ישראל לזכור מי היה אתו במדבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
"קבל אותי, לא מעניין אותי איך". עטא פרחאת
צילום: אורות
מומלצים