שתף קטע נבחר

ג'נרל אלקטריק תקים מרכז פיתוח עולמי בחיפה

הקונצרן האמריקני העולמי יקים את המרכז בפארק מדעי החיים בדרום העיר ויתמקד בפיתוח מוצרים ומערכות רפואיות. בפארק יפעלו גם חברת סונובה המתמחה במכשירי שמיעה והחממה הטכנולוגית MindUP. ראש עיריית חיפה: "בתקופה הקרובה יאוכלס הפארק בחברות נוספות מתחום מדעי החיים"

חברת ג'נרל אלקטריק תקים מרכז פיתוח עולמי בפארק מדעי החיים המוקם במבואות הדרומיים של חיפה. עד כה הושכרו בפארק ב-6,800 מ"ר מתוך 12 אלף מ"ר במבנה הראשון, וקרוב ל-85 אלף בפארק כולו שיכלול חמישה מבנים. מרכז הפיתוח שיקים הקונצרן האמריקני במרכז, יכלול משרדי ניהול ומעבדות מחקר ופיתוח למכשירי דימות.

 

ג'נרל אלקטריק הוא קונצרן אמריקני מהמובילים בעולם, שבבעלותו קבוצות וחברות רבות, במגוון תחומים ברחבי העולם. אחת הקבוצות הגדולות היא GE HEALTHCARE (GEHC), המפתחת ומייצרת מערכות רפואיות. החברה פועלת בישראל משנת 1997 בתחום ההדמיה הרפואית. מרכז הפיתוח של GEHC ישראל, אשר יוקם בפארק יתמקד בפיתוח מוצרי דימות של החברה לשוק חדרי המיון והטראומה, ויכלול צוות גדול של אנשי פיתוח תוכנה ואלגוריתמים, מעבדות אלקטרוניקה וחומרה. בנוסף תעביר ג'נרל אלקטריק לפארק מדעי החיים חיפה מספר יחידות נוספות, ואת צוות המכירות והשירות של הקונצרן בישראל. 

 

GEHC מספקת טכנולוגיות ושירותים רפואיים מהפכניים, ומתמחה בדימות רפואי ובטכנולוגיות מידע, באבחון רפואי, במערכות ניטור חולים, בגילוי תרופות, בטכנולוגיות ייצור ביו-פרמקולוגיות, בשיפור ביצועים ובמתן שירותים בתחומים אלה.

 

חברות נוספות שכבר שכרו שטחים במתחם הן סונובה ישראל, המתמחה במכשירי שמיעה, והחממה הטכנולוגית MindUP (בתחום הרפואה הדיגיטלית, השייכת למדטרוניק, IBM, קרן הון סיכון 'פיטנגו' והמרכז הרפואי רמב"ם). הנהלת הפארק נמצאת בימים אלה במגעים מתקדמים עם חברות בינלאומיות נוספות להשכרת שטחים במתחם ועד כה כאמור הושכרו כ- 6,800 מ"ר בבניין הראשון בפארק, עם הכנסות שנתיות של כ-5.6 מיליון שקל. 

כך ייראה המרכז החדש (הדמיה: החברה הכלכלית לחיפה) (הדמיה: החברה הכלכלית לחיפה)
כך ייראה המרכז החדש(הדמיה: החברה הכלכלית לחיפה)

 

יהב: חברות נוספות ישתתפו בפארק

ראש העיר חיפה יונה יהב, אמר כי פארק מדעי החיים, "ממצב את העיר בחזית הטכנולוגית של תעשיית הביומד, כאשר הפעילות בו תתבצע בשיתוף פעולה עם מוסדות אקדמיה מובילים, גופי מחקר וביה"ח עירוניים. הפארק הינו למעשה ביתם הטבעי של חברות מובילות, ובהן ג'נרל אלקטריק, סונובה ו-MindUP ובתקופה הקרובה יאוכלס הפארק בחברות נוספות מתחום מדעי החיים".

 

מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה אור שחף בירך את החברה על הצטרפותה והוסיף כי בעקבותיה יגיעו לפארק שוכרים נוספים, "שירצו ליהנות מהגישה לפעילות האקו-סיסטם שמובילה החברה הכלכלית בין התעשייה לאקדמיה, למוסדות המחקר ולמרכזים הרפואיים. אנחנו נמצאים בימים אלה במגעים מתקדמים עם חברות נוספות המעוניינות להתמקם בפארק מדעי החיים ולנהל בו את פעילותן השוטפת".

 

הבניין הראשון בפארק מדעי החיים יאוכלס כבר בחודש הבא. הפארק ממוקם במבואות הדרומיים של חיפה, כחלק מאסטרטגיה להמשך הפיתוח של התעשיות עתירות הידע בכניסה לעיר. הפארק בבעלות משותפת של החברה הכלכלית לחיפה וחברת מבני תעשייה, ומתפרש על שטח כולל של 31 דונם עליו יוקמו 5 בניינים בהיקף כולל של 85 אלף מ"ר.

 

הבניין הראשון בשטח כולל של 12,000 מ"ר הוקם בעלות של 100 מיליון שקלים על ידי השותפים בפרויקט - החברה הכלכלית לחיפה וחברת 'מיבנה'. הפארק אשר נבנה בסטנדרטים גבוהים ומציע תמיכה בכל תשתיות המחקר והפיתוח לחברות מהתחום, מיועד לחברות העוסקות בכל סוגי המחקר והפיתוח של מכשור רפואי, ביולוגיה, ביו-טק, ביו-אינפורמטיקה, ננוטכנולוגיה, הנדסה חקלאית, מחקר רפואי ועוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: החברה הכלכלית לחיפה
הדמיית המרכז של ג'נרל אלקטריק
הדמיה: החברה הכלכלית לחיפה
מומלצים