שתף קטע נבחר

בקשת כינוס נכסים לחברת קריגר נדל"ן

לחברה, העוסקת בעיקר בתמ"א 38 בת"א, חוב בגובה 10 מיליון שקל לבנק הפועלים שהגיש את הבקשה לכינוס נכסים, מתוכם 8 מיליון שקל בגין פרויקט בשכונת צהלה. על פי ההערכות, בשל מצבם הכספי הפרטי של הבעלים, שהוכרזו פושטי רגל, יהיו השלכות על פרויקטים נוספים

בנק הפועלים הגיש לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בקשה למנות כונס נכסים לחברת קריגר נדל"ן. זאת בשל חוב של 10 מיליון שקל - 8.5 מיליון מתוכם בשל פרויקט תמ"א 38 ברחוב ענתות 35 בשכונת צהלה בצפון תל-אביב, ועוד 1.5 מיליון שקל בשל חוב של חברת קריגר טי.אל.וי.

 

כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן

 

הבנק מבקש למנות את עו"ד מור נרדיה ממשרד עוה"ד לוי טילר ושות' ככונס נכסים זמני לחברה, שבבעלות אורן פילטר וגל הרשקוביץ, ונחשבת לאחת מחברות הנדל"ן המובילות בתל-אביב בפרויקטים של תמ"א 38.

 

לפני מספר ימים הורה בית המשפט המחוזי על צו פשיטת רגל נגד השניים, כך שלמרות שמדובר בבקשה לכינוס נכסים בשתי חברות, הערכה היא כי תהיה לכך השפעה רוחבית. כמו כן, מבדיקת "כלכליסט" עולה כי לחברה מספר גדול של פרויקטים שנמצאים בהקפאה במשך תקופה ארוכה, חלקם עם היתר בנייה בתוקף.

 

הפרויקט שבגינו הוגשה הבקשה של הבנק הוא פרויקט בבניין בן ארבע קומות ובו 16 דירות. בתמורה לשירותי הבנייה שתספק החברה, הסכימו בעלי הדירות למכור לחברה את מלוא זכויות הבנייה בגג הבניין, ואת הזכות לבנות ארבע דירות דופלקס.

 

מתוכן מכרה החברה שתי דירות בחודש מאי האחרון, תמורת ארבעה מיליון שקל כל אחת. שתי הדירות הנותרות טרם נמכרו, וכעת החברה מנועה למכור אותן בעקבות העיקולים שהוטלו על זכויותיה בפרויקט. כמו כן, בימים האחרונים ניתן צו כינוס לבעלים פילטר והרשקוביץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: כפיר סיון
תמ"א 38. אילוסטרציה
צילום: כפיר סיון
מומלצים