שתף קטע נבחר

6 סימנים לכך שאתם צריכים להחליף עבודה

אם מתכווץ לכם הלב כשאתם שומעים על מישהו שעשה הסבה והצליח, אתם עושים טעויות במטלות השגרתיות ואפילו כבר בדקתם את פיצויי הפיטורין שלכם - כנראה שהגיע הזמן לשנות כיון ולמצוא עבודה חדשה. מדריך

מנסים להפוך את התחביב שלכם לרווחי? סימן שהעבודה הנוכחית שלכם כבר לא מתאימה ואתם זקוקים למשהו אחר. 

 

מדריכים נוספים לערוץ הקריירה 

כך תתאימו את קורות החיים למשרה הנחשקת

איך תשתמשו בפייסבוק כדי לקדם את העסק

הטעויות שמונעות מכם להשיג עבודה

 

נהוג לדבר על שינוי קריירה או "קריירה שנייה" אצל האוכלוסיה הבוגרת, כזו שחצתה את גיל 40, אולם המודעות הגוברת לתעסוקה מאתגרת ומהנה והרצון להגדיל את שעות הפנאי - מורידה מחסומים גם בקרב אוכלוסיות צעירות יותר.

 

מוזמנים לבחון את עצמכם, האם אתם בנתיב לשינוי מסלול הקריירה שלכם:

 

חל שינוי בטעמים שלכם: אם בעבר נהניתם לעבוד שעות רבות בעבור משכורת מכובדת, היום מעניין אתכם יותר לחזק את הקשרים עם בני המשפחה שהקמתם, או פשוט ליצור לעצמכם שעות פנאי לטובת זמן איכות אישי. מחקרים מראים כי למעלה מ-90% מהאנשים המעוניינים בשינוי, זקוקים גם לשינוי בשעות העבודה שלהם - לכאן או לכאן, תוך מוכנות לספוג ירידה מסוימת בשכר, במקרה של ירידה בשעות.

נקודות האור הפכו סתמיות ולא מרגשות: החזון של ארגון מסוים בשיפור פני העולם או איכות חייהם של אוכלוסיה מסוימת מהווים מרכיב מהותי בבחירת מקצוע. אם עבודתכם מוערכת ובכל זאת ההתרגשות כבר אינה קיימת - קרוב לוודאי שאתם כבר עם רגל אחת בדרך לשינוי קריירה.

    (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)
 

שומעים על שינוי ורוצים גם: הסימן הכי "רועש" לשינוי הוא כיווץ בלב ברגע שאתם שומעים על אדם שהחליף קריירה והצליח בכך.

 

טעויות בהגשת מטלות שוטפות: אחד מהסימפטומים השכיחים לאדם שהתפקיד אותו הוא מבצע כבר אינו למידותיו, הוא דוקא הגשת חומר מקצועי עם טעויות. אנשים מאבדים ביטחון עצמי כשהם מגלים שהם לא שמו לב לטעויות לאחר עבודה של שנים בתחום. אם תבינו כי הדבר נובע מכך שיש משהו אחר שמושך אתכם לעסוק בו - הכל יהיה פשוט יותר.

 

לא איכפת לכם אם תפוטרו: אם נראה לכם אפילו שזו תהיה מתנה נהדרת לחג, כבר ישבתם לחשב את ימי האבטלה שמגיעים לכם מפיטורים, או בדקתם את חוזה ההעסקה שלכם לטובת פיצויי פיטורין - שינוי מקום העבודה או שינוי רציני בקריירה עומד בפתח.

 

מתעניינים באפיקי הכנסה נוספים: אנשים רבים מפחדים פחד גדול מפיטורין ולכן מתחילים לבדוק אפיקי הכנסה נוספים. פעמים רבות קורה שאדם שפיתח תחביב והחל למכור ממנו במידה מינורית, התפתח ושינה את משלח ידו לאותו עיסוק.

 

הכותבת היא יועצת לשינוי קריירה, כתיבת קורות חיים והכנה לראיונות עבודה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstock
צילום: Shutterstock
צילום: רפאל ברי
מיטל דגן
צילום: רפאל ברי
מומלצים