שתף קטע נבחר

השלל של גטאס: אלה הטלפונים שהח"כ חשוד בהברחתם לאסירים

ח"כ באסל גטאס נחקר במשך כארבע שעות במשרדי יחידת להב 443, שם קשר עצמו לחשדות שלפיהן הבריח טלפונים לאסירים ביטחוניים. גטאס טען אתמול: "עשיתי הכול מתוך מניע הומניטרי"

 

פלאפונים שנמצאו בחפציו של גטאס ()
פלאפונים שנמצאו בחפציו של גטאס
 

במשך ארבע שעות נחקר אתמול (ג') ח"כ באסל גטאס (הרשימה המשותפת) במשרדי יחידת להב 443 בלוד, בחשד כי הבריח 12 טלפונים ניידים לאיסרים ביטחוניים בכלא קציעות. גטאס לא ניסה להכחיש אלא טען כי בסך הכל ביצע מעשה הומניטרי. החוקרים חושדים שזה לא המקרה הראשון שגטאס ניצל את חסינותו כדי להעביר טלפונים לאסירים.

 

מתברר כי כבר לפני כמה שבועות התקבל מידע מודיעיני מתוך שירות בתי הסוהר ולפיו גטאס לא מגיע לביקורים תמימים בכלא. המידע הועבר גם ללהב 433 וטופל באופן אישי על ידי ראש אגף החקירות במשטרה ניצב מני יצחקי. במודיעין שב"ס המשיכו להזרים מידע והתכוננו לפעם הבאה שגטאס יגיע. במשטרה הכינו תוכנית חקירה סמויה, וחיכו שח"כ גטאס יופיע לביקור בכלא.

 

הביקור שנקבע השבוע היה מפוקח היטב, הן על ידי השב"ס והן על ידי המשטרה. שני הגופים תיאמו היטב את המהלך, וברגע שנודע כי גטאס מתכונן להגיע לכלא, הכווינו בשב"ס את הביקור לחדר הוכן מבעוד מועד ואובזר כולו במצלמות ובמיקרופונים.

 

במקביל, צוות של בלשים מהיחידה הארצית היה בעקבותיו ש גטאס שנכנס לכלא, וחיכה לו ממש ביציאה. בכל אותה העת המתינו בדריכות בלהב 433 להתפתחויות. כשגטאס יצא מיהרו הבלשים לגשת אליו וביקשו ממנו להתלוות אליהם. במשטרה חשבו שגטאס יסכים, ואז נערכו לחקירה מהירה שלו אלא שהח"כ בחר להשתמש בחסינותו.

 

חקירתו של חבר הכנסת מהרשימה המשותפת התעכבה לאחר שבמשטרה טענו כי לא היה ניתן ליצור עמו או עם עוזריו קשר מאחר שאלה כיבו את הטלפונים שלהם. במשטרה לא יכלו לבצע איכון, כנהוג במקרים שכאלה, בשל החסינות שממנה נהנה חבר הכנסת, לבסוף התייצב גטאס לחקירה כשתומכים אחדים מלווים אותו, בהם חברי רשימתו ג'מאל זחאלקה וחנין זועבי, שנפרדה ממנו בחיבוק ונשיקה.

 

לאחר מכן פנו שני הח"כים ואנשיהם למסעדה סמוכה והמתינו לו שייצא. לפני שנכנס למשרדי להב 433, הכריז גטאס שמדובר ברדיפה פוליטית והכריז שייצא מהחקירה "עם הראש למעלה". אלא שכבר בתחילת החקירה עם החוקרים. בין השאר הוא טען להגנתו כי כל מה שעשה למען האסירים הביטחוניים היה "מטעמים הומניטריים" וכי לא ביצע כל עבירה הקשורה לביטחון המדינה או אזרחיה.

 

בתום החקירה שוחרר גטאס לביתו וגורמים במשטרה אמרו כי הם מאמינים שבתוך ימים ספורים תושלם החקירה, וניתן יהיה להגיש נגד חבר כנסת כתב אישום, בכפוף לאישור היועץ המשפטי לממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים