שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  איתן דרור-פריאר זכה בפרס ספיר לספר ביכורים

  הסופר איתן דרור-פריאר זכה בפרס ספיר לספר ביכורים ל-2016 על ספרו "האצבעות על הגבעה", בהוצאת עם עובד. "לא סיימתי את המבחן בחיבור בתיכון, אז בכלל לא חשבתי שאהיה סופר", אמר על הזכייה

  ועדת פרס ספיר הודיעה היום (ג') כי הסופר איתן דרור-פריאר הוא הזוכה בפרס לספר ביכורים של מפעל הפיס לשנת 2016 על ספרו "האצבעות על הגבעה" שראה אור בהוצאת עם עובד. הפרס יזכה את הכותב ב-40 אלף שקלים.

   

  "אני בשמחה רבה", אמר דרור-פריאר ל-ynet לאחר שנודע על הזכייה. "אני מאוד שמח, כי לפרסם בעם עובד הייתה הפנטזיה שלי. כתב היד הגיע אליהם בכלל בדרך עקיפה. אני שמח שהספר יזכה להכרה, כי אני מרגיש שהוא מאוד מכאן ושייך למקום ולזמן".

   

  עטיפת הספר הזוכה ()
  עטיפת הספר הזוכה
   

  "אני בכלל מוזיקאי", אומר דרור-פריאר. "הרעיון לכתיבה החל מערב חבר'ה, במהלכו אחת מהנוכחות אמרה שהיא רוצה להיות סופרת, כאתגר. אז ניסיתי את זה גם עליי. אני לא סיימתי את המבחן בחיבור בתיכון, אז בכלל לא חשבתי שאהיה סופר". הוא אף הוסיף כי הוא נמצא בשלבי כתיבה מתקדמים של ספרו הבא.

   

   

  ב"האצבעות על הגבעה" אחת משלוש הנובלות בספר, נגה - אישה בתחילת שנות החמישים לחייה, מודיעה לבעלה שהיא מתכוונת להיפרד ממנו, וכבר מצאה לה במקומו תחליף לא צפוי. חנוך, בעלה, מתקשה להאמין בהחלטתה ומצפונו המייסר אותו שולח אותו שנים לאחור. שתי הנובלות האחרות מתמודדות עם נושאים טעונים ביותר: בן שמקנא עד טירוף באביו הזקן על המטפלת שלו, ששניהם חושקים בה, ואם שחוטפת את שני ילדיה כדי להרחיק אותם מאב הלום קרב.

   

  דרור-פריאר. חלם לפרסם ()
  דרור-פריאר. חלם לפרסם

  פרס ספיר לספר ביכורים מחולק מדי שנה על ידי מפעל הפיס ליצירת פרוזה מקורית ראשונה של סופר. בין הזוכים בפרס בעבר ניתן למנות את יאיר אסולין, איתמר אורלב ומירב נקר סרי. בראש ועדת השיפוט של הפרס עמדה השנה השופטת בדימוס ד"ר עדנה קפלן-הגלר, שאמרה כי "האצבעות על הגבעה" הוא ספר "בשל ומקורי אשר מהדהד זמן רב לאחר קריאתו".  .

   

  בשבוע שעבר הוכרזו חמשת המועמדים הסופיים לפרס ספיר, שהזוכה בו יוכרז ב-22 בינואר: יניב איצקוביץ' על "תיקון אחר חצות" (הוצאת כתר),

  מיכל בן נפתלי על "המורה" (הוצאת כתר), מיה לוי-ירון על "אישה בשמלה ירוקה" (הוצאת הקיבוץ המאוחד), שמעון צימר על "לפעמים הבית הוא רוצח" (הוצאת אפיק) וננו שבתאי על "ספר הגברים" (הוצאת כתר) - כל אחד מהם זכה במענק של 40 אלף שקלים. לזוכה בפרס ספיר יוענקו 150 אלף שקלים וספרו יתורגם וייצא לאור בשפה הערבית ובשפה זרה נוספת על פי בחירתו. 

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יותם יעקובסון
  איתן דרור-פריאר
  צילום: יותם יעקובסון
  לאתר ההטבות
  מומלצים