שתף קטע נבחר

בכיר בתנועה האיסלאמית נחקר בחשד להסתה

יחידת להב 433 חקרה היום באזהרה את הבכיר, בחשד לביצוע עבירות הסתה לאלימות ולטרור, ובחברות בהתאחדות בלתי מותרת. הפלג הצפוני של התנועה הוכרז לפני כשנה כהתאחדות בלתי חוקית

 

יחידת 433. נחקר חשד שהבכיר פרסם התבטאויות על התנועה, שהוצאה מחוץ לחוק (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
יחידת 433. נחקר חשד שהבכיר פרסם התבטאויות על התנועה, שהוצאה מחוץ לחוק(צילום: אבי מועלם)

 

יחידת להב 433  במשטרת ישראל חקרה היום (ד') באזהרה בכיר בתנועה האיסלאמית, אשר לפני כשנה הפלג הצפוני שלה הוכרז כהתאחדות בלתי חוקית. הבכיר חשוד בביצוע עבירות הסתה לאלימות ולטרור, ותמיכה, חברות או פעילות בהתאחדות בלתי מותרת.

 

על פי החשד, בהזדמנויות שונות, כולן לאחר הוצאת התנועה מחוץ לחוק, פורסמו שורת התבטאויות של הבכיר בכלי תקשורת, באתרי אינטרנט וברשתות חברתיות, בנוגע לקיומה של התנועה ולתפקידו בה, על אף הכרזתה כבלתי חוקית. כמו כן התבטא הבכיר שנחקר בנוגע למגוון סוגיות המצויות בליבת תפיסת העולם של התנועה.

 

בחינת מכלול החומרים מעלה כי חלק מההתבטאויות מקימות חשד לביצוע העבירות האמורות ובעניינן ניתן אישור החקירה.

 

בחודש שעבר הגישה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום נגד ארבעה בכירים בתנועה האיסלאמית מעראבה ומכפר כנא, בגין עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, חברות, נשיאת משרה ומתן שירות להתאחדות בלתי מותרת, איסור פעולה ברכוש למטרות טרור והלבנת הון. הארבעה הואשמו כי החל מחודש דצמבר 2015, כחודש לאחר ההכרזה על התנועה כהתאחדות בלתי מותרת, ועד לחודש ספטמבר 2016, קשרו קשר לנהל ולקיים מנגנון שתכליתו להמשיך את מימון פעילות האיום וההטרדה של המבקרים היהודים והתיירים בהר הבית.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
משרדי יחידת 433
צילום: אבי מועלם
מומלצים