שתף קטע נבחר

חברת אורתם סהר חוזרת לבנות בגני תקווה

כשבועיים לאחר מכירתה של אורתם סהר לידי קבוצת אסייג-יעקובי, חתמו הבעלים החדשים על הסכם עם היזמית רותם שני - המאפשר לחברת הביצוע לחזור לבנות פרויקט מגורים בגני תקווה. בתוך כך, ביהמ"ש בת"א עיכב בשבוע את כינוס הנכסים של חברת קריגר נדל"ן, שנקלעה לקשיים כלכליים

כשבועיים לאחר שהוחלט על מכירתה, חברת הבנייה אורתם סהר שנקלעה לקשיים כלכליים חוזרת לבנות. החברה היזמית רותם שני חתמה היום (ד') על הסכם המאפשר לאורתם לבנות את פרויקט המגורים של החברה בגני תקווה. ההסכם נחתם עם הבעלים החדשים של מליבו החדשה (אורתם סהר) - קבוצת אסייג-יעקובי (בעלי חברת מנוליט).

 

אורתם סהר תימכר לקבוצת אסייג-אלוני

נאמני אורתם סהר הגישו הצעת רכש חדשה

 

מדובר בפרויקט הראשון שבו המשקיעים החדשים של מליבו מקבוצת אורתם סהר, לאחר שנרכשה במסגרת הקפאת הליכים, מגיעים לסיכום לחזרה לעבודה באתר בנייה. על פי ההסכם, החל ממחר בבוקר יחזרו צוות הניהול של האתר והפועלים לפרויקט. במהלך החודשיים האחרונים בית המשפט אסר על כניסה לאתר במסגרת הליך הקפאת ההליכים, וכעת הפרויקט צפוי לחזור למסלולו.

 

הדמיית פרויקט רותם שני בגני תקווה (הדמיה: ויו פוינט) (הדמיה: ויו פוינט)
הדמיית פרויקט רותם שני בגני תקווה(הדמיה: ויו פוינט)

לדברי אבי טוריסקי, מנכ"ל ובעלי רותם שני, "ראשית אנו רוצים לברך את המשקיעים החדשים בחברת מליבו, שפעלו מיד לאחר הרכישה ומהר ככל הניתן, כדי להגיע להסכם חזרה לבניית הפרויקט בגני תקווה. אנחנו מאוד מרוצים מכך שהם הצליחו לשמר את צוות הניהול של הפרויקט, שעבד בצורה טובה מאוד באיכות בניה גבוהה תוך עמידה בלוחות הזמנים".

 

במכתב לרוכשי הדירות בפרויקט כתב טוריסקי כי "החברה השקיעה משאבים וכספים רבים במהלך הקפאת ההליכים על מנת למנוע נזקים מחד, ומאידך היה לנו חשוב מאוד להגיע להסכם עם חברת מליבו כדי לעמוד בלוחות הזמנים ושמירה על איכות הבנייה של הפרויקט תוך הימנעות מפגיעה, ככל הניתן, ברוכשים. מדובר בערכים שלא היינו מוכנים להתפשר עליהם, ולכן יחד עם מליבו ובעליה החדשים, נמשיך לעשות ככל שביכולתנו כדי לעמוד ביעדים הללו".

 

ביהמ"ש עיכב בשבוע את כינוס הנכסים של קריגר נדל"ן

בתוך כך, בית המשפט המחוזי בתל-אביב הקפיא היום, עד החלטה אחרת, את הליכי כינוס הנכסים נגד בעלי חברת קריגר נדל"ן שנקלעה לקשיים כלכליים. מחר אמור היה בית המשפט לדון במינוי כונס נכסים זמני לחברה, אולם כעת יתקיים הדיון ב-28 בדצמבר.

 

בקשת כינוס נכסים לחברת קריגר נדל"ן

 

ההחלטה התקבלה לאחר שהחברה הגישה התנגדות מפורטת לבקשת בנק הפועלים להוציא צו כינוס נכסים נגדה ונגד בעלי המניות שלה. נזכיר כי הבנק הגיש בקשה למנות כונס נכסים לחברה בשל חוב של 10 מיליון שקל - 8.5 מיליון מתוכם בשל פרויקט תמ"א 38 ברחוב ענתות 35 בשכונת צהלה בצפון תל-אביב, ועוד 1.5 מיליון שקל בשל חוב של חברת קריגר טי.אל.וי.

 

בכתב ההתנגדות טען עו"ד גלעד נרקיס, בא כוחה של החברה ובעלי מניותיה, כי "מדובר בחברה בעלת מוניטין מצוין, שאך נקלעה למחלוקת עסקית רגילה עם שותף. החברה לא הייתה אף פעם במצב כלכלי בעייתי, ואף הוצגו בעניין זה שלל ראיות - ההיפך הוא הנכון. החברה ממשיכה בתנופת בנייה ובהשלמת פרויקטים".

 

עוד טוענת החברה כי "בנק הפועלים נקט הליך מיותר וחסר בסיס שעלול לגרום לה נזק תדמיתי, בפרט נוכח העובדה כי הפרויקט מצוי, לפי שמאי הבנק, בסיומו. נותרו לביצוע עבודת גמר קלות והשלמת דירות היזמים בלבד".

 

בנוסף נטען כי "הבנק נקט בהליך לא מידתי ובהחלט לא רציונלי בנסיבות העניין, ובכוונת החברה לעמוד על זכויותיה להשלים את הפרויקט לשביעות רצון הדיירים. החברה, כפי שפורט בתגובה המפורטת שהוגשה לבית המשפט, אף צופה רווחים מיידיים מפרויקט זה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: ויו פוינט
הדמיית פרויקט רותם שני בגני תקווה. אתר הבנייה חוזר לפעול
הדמיה: ויו פוינט
מומלצים