שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ארה"ב: השופטת החרדית הראשונה הושבעה - החסידים שרו את ההמנון ביידיש

  רחל פראייר עמדה נרגשת ביום חמישי האחרון, בטקס השבעה שכמותו לא ראו עדיין בארה"ב: באולם המלא מפה לפה התכנסו חסידים ונשים חובשות פאות, לצד בכירים בעיר ניו-יורק. באחד משיאי הערב התכבד הזמר החסידי, ליפא שמעלצר, בשירת ההמנון – ושילב בו קטעים ביידיש. צפו

   

   

  היסטוריה: לראשונה הושבעה אישה חרדית כשופטת בברוקלין, ובארה"ב בכלל. רחל פראייר (50), עמדה נרגשת ביום חמישי האחרון, בטקס השבעה שכמותו לא ראו עדיין בארה"ב: באולם המלא מפה לפה התכנסו חסידים ונשים חובשות פאות, לצד בכירים בעיר ניו-יורק. באחד משיאי הערב, התכבד הזמר החסידי, ליפא שמעלצר, בשירת ההמנון – ושילב בו קטעים ביידיש.

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

   

  פראייר היא כל מה שהאמריקנים אוהבים: אישה המשתייכת למיעוט תרבותי ומצליחה לפרוץ את תקרת הזכוכית כשהיא שואפת הכי גבוה. בהתאמה, בעיתונות האמריקנית הארצית סיקרו בהרחבה את ההחלטה – החל מהרגע שבו ניצחה את הבחירות במחוז בחודש שעבר, עם 41% - תוך שהיא מביסה שני מועמדים אחרים למרות התחזיות הפסימיות.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות  

   

  לכלי התקשורת סיפרה כי בצעירותה נשים חרדיות לא יצאו ללימודי משפטים – אך במסגרת עבודתה כמזכירה משפטית היא התאהבה במקצוע, והחלה ללמוד בבית הספר למשפט של ברוקלין. לפני כשנתיים הייתה ממקימות "עזרת נשים" – המקבילה הנשית ל"הצלה" – מתוך רצון לתת מענה לנשים חרדיות המעוניינות לקבל טיפול מיידי מנשים, ואף התמחתה ברפואת חירום.

   

  "אני מקווה שנשים חסידיות יבינו שהן יכולות להשיג את מטרותיהן מבלי להתפשר על ערכיהן הדתיים" ()
  "אני מקווה שנשים חסידיות יבינו שהן יכולות להשיג את מטרותיהן מבלי להתפשר על ערכיהן הדתיים"

   

  פראייר, ילידת בורו-פארק בברוקלין, אם לשישה – העלתה את נכדותיה לבמה, כששמעלצר שר ביידיש את God bless America ("אלוהים ברך את אמריקה"). בנאום שנמשך כעשרים דקות היא שטחה בגאווה את מורשתה החסידית, והצהירה על מחיובותה כלפי הקהילה בברוקלין.

   

  "אני מקווה שנשים חסידיות יבינו שהן יכולות להשיג את מטרותיהן מבלי להתפשר על ערכיהן הדתיים", אמרה. "יש תפיסה שגויה כאילו נשים במגזר שלנו סובלות מדיכוי ולא יכולות להצליח".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים