שתף קטע נבחר

אורי ששון ואסף יסעור העניקו לנשיא את לפיד המכביה

הג'ודוקא שזכה במדליית ארד בריו 2016 ולוחם הטאקוונדו (14.5) שאיבד את שתי ידיו ושואף לייצג את המדינה במשחקים הפראלימפיים העניקו לראובן ריבלין את הלפיד בארוע לקראת המכביה שתתקיים בקיץ הקרוב. הנשיא: "זו התעצמותה של הנפש"

נשיא המדינה, ראובן ריבלין קיבל היום (ב') את לפיד המכביה מידי אורי ששון, הג'ודוקא שזכה במדליית ארד באולימפיאדת ריו ומידי אסף יסעור, לוחם הטאקוונדו הצעיר (14.5) שאיבד את שתי ידיו לאחר שהתחשמל ושואף לייצג את ישראל במשחקים הפראלימפיים.

 

המכביה ה-20 תתקיים בסימן 50 שנה לאיחוד העיר ירושלים ותפתח בעיר הבירה בקיץ הקרוב. באירוע נשאו דברים נשיא המדינה, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, יו"ר המכביה אמיר פלד, ומו כן השתתפו בו נשיא הכבוד של המכביה ה-20 מוריס קהאן, הנהגת התנועה "מכבי צעיר", אלופים אולימפיים וחניכי מכבי.

 

הנשיא עם ששון ויסעור (צילום: חיים צח לע"מ) (צילום: חיים צח לע
הנשיא עם ששון ויסעור(צילום: חיים צח לע"מ)

 

"כמה סמלי הוא מרוץ הלפיד אשר מתקיים דווקא בחג האורות. חגה של הגבורה היהודית, נצחונו של הרוח על החומר", אמר הנשיא. "חג אשר בדומה למרוץ הלפיד מסמל את ערכי הציונות והלאום היהודי, מדגיש את החירות, את המשכיות קיום העם בארצו, את האור ואהבת המולדת, את הנחישות האלמותית. למעלה מאלפיים שנה שאנו זוכרים ומזכירים את סיפורי גבורת המכבים, ניצחון המעטים על הרבים, ניצחונה של האמונה על הספק. הגבורה והנחישות היהודית איננה מתבטאת רק בגבורתם של לוחמים בשדה הקרב, זוהי גם גבורה ציבורית ואזרחית, אישית וקולקטיבית, יומיומית, שגרתית. כזו שנוגעת לכל תחומי החיים.

 

"הגבורה לרצות ולהגיע לישראל, על אף דיווחים לא אוהדים בחדשות. התעוזה לקחת חלק באירועים ישראליים על אף ביקורות והתנגדות מגורמים שונים ומשונים. הנחישות להתחבר למורשת היהודית, להרגיש חלק מהעם היהודי בארץ ישראל. זו איננה גבורה של הגוף לבדו, זו גבורתה של הרוח. זו התעצמותה של הנפש. אני שולח ברכות חמות לכל באי המכבייה העשרים, אשר בבואם והשתתפותם, עושים שירות אמיץ לספורט, למדינת ישראל, ולאזרחיה".

 

"אמרו לי שיש סלוגן 'מנצחים עם אסף'", פנה הנשיא לאסף יסעור והוסיף: "לי זה ברור, כי אסף הוא חומר מנצח, אי אפשר לנצח אותו, אפשר רק לנצח איתו" הנשיא הודה לאורי ששון שהגיש לו את הלפיד הבוער ואמר: "אורי, אתה גאווה ירושלמית, אלוף וג'נטלמן, חסר פחד. הצטרפת השנה להיכל התהילה של הספורט האולימפי ישראלי, יחד עם עוד ספורטאים מוכשרים כמו החותרת הפראלימפית מורן סמואל, שנמצאת כאן איתנו היום. מילים רבות נאמרו על הגאווה שהסבתם, על הדוגמא שהצבתם. כולי תקווה, כי ספורטאי המכבייה יזכו לייצג בכבוד כפי שאתם ייצגתם את העם היהודי ולהגיע להישגים מרשימים במשחקי המכבייה ובשלל אירועי ספורט עתידיים".

 

"מרוץ הלפיד - ניצחון הרוח על החומר" (צילום: חיים צח לע"מ) (צילום: חיים צח לע
"מרוץ הלפיד - ניצחון הרוח על החומר"(צילום: חיים צח לע"מ)

 

"אני מתכבד לעמוד כאן, עם לפיד המכבייה דולק לידי, לפיד שהגיע מקברות המכבים ורוחם של רבבות אתלטים וגיבורים יהודים בליבי", אמר הנשיא בסיום דבריו: "אאחל לכלל הספורטאים – הצלחה והישגים מרובים. כשם שלפיד זה דולק, אקווה שהאש תדלוק בלבבותיכם".

 

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, אמר: "2000 שנה לפני שהאו"ם בכלל הוקם, כבר נלחמו המכבים בגבורה על ירושלים ולכן שום החלטה לא תזיז אותנו מפה. בשנת היובל לאיחוד עיר הנצח יעלו אלפי ספורטאי העולם היהודי למכבייה בירושלים, וישדרו בכך מסר נחרץ לכל מי שמבקש להחליש את מעמדה של בירת ישראל - ירושלים המאוחדת היא לב ליבו של העם היהודי ובירתה של מדינת ישראל".

 

אמיר פלד, יו"ר המכביה, אמר בטקס: "השקת לפיד המכביה על ידי ראובן ריבלין, נשיא המדינה, ליציאתו למסע ברחבי העולם היהודי ובעריה המרכזיות של המכביה בארץ ובראשן ירושלים, מהווה שיא בפתיחת אירועי המכביה ה-20. זהו הלפיד שיכנס ב-6 ביולי לאצטדיון טדי בירושלים וידליק את אש המשחקים. כעשרת אלפים ספורטאים מלמעלה מ-80 מדינות ישתתפו במכביה. בנוסף, ילוו את הספורטאים מחו"ל למעלה מ-20 אלף אוהדים ובני משפחות. מארגני המכביה מתחייבים לעשות את כל הניתן להפוך את האירוע הזה לגדול, למרשים ולמכובד ביותר שנערך אי פעם בישראל".

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח לע"מ
רובי ריבלין, אורי ששון אסף יסעור
צילום: חיים צח לע"מ
מומלצים