שתף קטע נבחר

יאיר לפיד: "אם אבא היה שומע שנעדרנו מהצבעה על סוריה, הוא לא היה סולח לנו"

יו"ר יש עתיד נזכר באביו ניצול השואה טומי, שלו היה חי היה היום בדיוק בן 85. בהמשך לפרסום ב"ידיעות אחרונות", שלפיו הורתה לשכת רה"מ שלא להתייצב להצבעה באו"ם על חקירת פשעי המלחמה, הוא כתב: "אבא צועק מהבוקר. בסוריה ילדים נידונים למוות כמו שהוא היה"

יאיר לפיד פרסם היום (ג') פוסט בפייסבוק לציון יום ההולדת של אביו, טומי לפיד. "אילו היה חי, הוא היה בן 85", כתב יו"ר יש עתיד. "לעתים קרובות אני שואל את עצמי מה הוא היה חושב על המתרחש כרגע בישראל, אבל יש ימים כמו היום, שהוא פשוט צועק לי את זה".

 

לפיד התייחס לפרסום הבוקר ב"ידיעות אחרונות", על כך שישראל לא התייצבה להצבעה באו"ם על הקמת גוף שיחקור את פשעי המלחמה בסוריה - אולי בשל לחץ מרוסיה. "אבא צועק מהבוקר. מאז התפרסמה הידיעה שראש הממשלה הורה לשגרירנו באו"ם להיעדר מההצבעה על איסוף ראיות לפשעי מלחמה בסוריה. נעדרנו מההצבעה כדי להתחנף לרוסים, שתי דקות לפני שהם דפקו אותנו בהצבעה במועצת הבטחון".

טומי לפיד, בתמונה שפרסם בנו יאיר בפייסבוק ()
טומי לפיד, בתמונה שפרסם בנו יאיר בפייסבוק
 

לפיד הוסיף: "אבא היה ניצול שואה. זה לא היה רק פרט ביוגרפי, אלא החוויה המרכזית של חייו. זה מה שעיצב את תפיסתו המוסרית, וגם את הציונות הלוהטת וחסרת הפשרות שלו. בסוריה נרצחים ילדים. עשרות אלפי ילדים רעבים כמו שהוא היה, מופצצים כמו שהוא היה, נידונים למוות כמו שהוא היה. ואנחנו לא טרחנו לבוא להצבעה. אפילו לא ביקשו מאתנו לעזור, רק לנקוט עמדה מוסרית, וגם את זה לא עשינו.

 

"אבא תמיד האשים את העולם על כך ששתק. על כך שלא עשה דבר בזמן שהוא היה בגטו ואבא שלו – הסבא שלי – נספה בתא הגזים. אם הוא היה שומע ששתקנו ברגע הזה, הוא לא היה סולח לנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טומי לפיד, בתמונה מתוך הפוסט של בנו
מומלצים