שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  החל מינואר: בוטלו אגרות כיבוי אש
  במסגרת תקנות חדשות להסדרת התשלומים, ביטלה ועדת הפנים את האגרות לקריאת מכבי אש עבור כיבוי דלקות. האגרות עבור לפריצת דלתות נעולות, חילוץ ממעליות, קריאת שווא של חייגן אוטומטי, ביקורות בטיחות בבתי עסק וגמר בנייה וחוות דעת של מפקח בטיחות אש לצרכי ביטוח - נשארות בעינן

  בוטלו האגרות היקרות שהציבור נדרש לשלם למכבי האש עבור כיבוי דליקות. ועדת הפנים והגנת הסביבה אישרה היום (ד') את הביטול במסגרת תקנות חדשות שמסדירות את התשלומים באגרות. לגבי אזעקת מכבי האש לפריצת דלתות נעולות, חילוץ אנשים ממעליות שנתקעו, קריאת שווא של חייגן אוטומטי, ביקורות בטיחות בבתי עסק וביקורת גמר בנייה וחוות דעת של מפקח בטיחות אש לצרכי ביטוח - התשלומים נשארים בעינם. 

   

  כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

   

  יו"ר הוועדה ח"כ דוד אמסלם (ליכוד) דרש מנציבות הכבאות וההצלה להפחית את אגרת החילוץ ממעלית מ-800 ל-400 שקל ולהעמיד את האגרה על פריצת דלת על 650 שקל.

   

  כמו כן, התקנות מבטלות אגרות על אזעקת כבאים לכיבוי דליקה שהוצאו וטרם שולמו לרבות על גל השריפות האחרון. "ביטלנו את האבסורד עליו התריעו בפני מפקדי כיבוי בשנתיים האחרונות", אמר אמסלם. "לא מתקבל על הדעת שאדם שביתו נשרף, אין לו לאן ללכת וכל עולמו חרב עליו, יידרש לשלם אלפי שקלים גם עבור שירותי הכיבוי".

   

  נציין כי התקנות החדשות ייכנסו לתוקפן כבר בתחילת שבוע הבא, ב-1 בינואר 2017. אמסלם הוסיף ואמר כי "שירותי הכיבוי וההצלה ממומנים מקופת הציבור כלומר מכיסי האזרחים והמדינה חייבת להם את השירות הזה. פניתי לשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, והוא התחבר לעניין ודחף את השינוי. גם במשרד האוצר הבינו את האבסורד, וביטלו את האגרות בתקציב 2017/18".

   

  השר ארדן בירך על אישור הרפורמה לביטול אגרות הכיבוי: "לאזרחים שביתם נשרף נגרם די צער ונזק. הם לא צריכים לשלם על שירותי כיבוי. ביטול האגרה הוא צעד חשוב שיקל גם על המשפחות שביתם נשרף בגל השריפות האחרון. בתקנות יש תחולה רטרואקטיבית שמכסה את הנפגעים האלה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים