שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  איסור על חקירת ראשי ממשלה: "לאפשר לנהל", או "פגיעה בדמוקרטיה"
  חברי הכנסת דוד אמסלם ויואל חסון התעמתו סביב יוזמת הח"כ מהליכוד לבצע תיקון לחוק יסוד שימנע חקירת ראש ממשלה מכהן. אמסלם: "נבחר ויש לאפשר לו לפעול". חסון: "לא צריך לשנות כללים"

   

   

  חוק במחלוקת: חברי הכנסת חסון ואמסלם מתעמתים    (צילום: אלי סגל, אלי מנדלבאום)

  חוק במחלוקת: חברי הכנסת חסון ואמסלם מתעמתים    (צילום: אלי סגל, אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להיחקר היום (ב') במעונו שבירושלים, אך ברקע החקירה יזם ח"כ דוד אמסלם (ליכוד) תיקון לחוק יסוד, ולפיו לא ניתן יהיה לחקור ראש ממשלה במהלך כהונתו. זאת, לדבריו, כדי לאפשר לו "קשב ניהולי. הוא נבחר לראשות ממשלה ויש לאפשר לו לפעול".

   

  אמסלם הסביר כי "ב-20 השנים האחרונות כל ראשי הממשלה באופן סדרתי נחקרו במשטרת ישראל. זה דבר לא הגיוני, אין לזה אח ורע בעולם. או שבכל העולם צדיקים ואצלנו כל ראשי הממשלה נוכלים, רמאים ושקרנים, או שמשהו לא בסדר בהתנהלות שלנו. הגעתי למסקנה שכנראה ההנחה השנייה היא הנכונה. לכן חשבתי שצריך לעצור את השיגעון הזה".

   

  לדבריו, "ראש ממשלה זה אחד התפקידים הכי חשובים בעולם, הכי קשים. ראש מדינת ישראל מקבל החלטות על בסיסי יומי, של חיים ומוות לפעמים. לכן צריך לאפשר לו את הקשב הניהולי".

   

  להנחות היסוד של אמסלם הביע התנגדות ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני): "להגיד שזה לא קורה בעולם זו קצת הטיה של המציאות. רק עכשיו הודחה נשיאת ברזיל ובטייוואן - בהרבה מקומות ראשי מדינה נחקרים ונשפטים במהלך כהונתם, חלקם אפילו הודחו ממש בגלל פרשיות משפטיות כאלה ואחרות.

   

  "לראש הממשלה שלנו מגיעה הזכות לחפות והזכות להילחם על חפותו, אין ספק. אבל הוא לא צריך לשנות כללים ולשנות את המדינה ולפגוע בערכים הבסיסיים הדמוקרטיים של מדינת ישראל. לייצר חוקים אישיים  - זה מדרון שאנחנו לא רוצים להיכנס אליו בכלל. החוק הזה נועד להציל את נתניהו, נועד למנוע מנתניהו כל מיני חקירות כפי שהוא טוען".

   

  חסון הזהיר כי אף שהחוק אמור לחול רק לגבי ראש הממשלה הבא, "אם החוק הזה יעבור מה שנראה מייד זה שרה"מ יפזר את הכנסת הזאת, זה התרגיל שלו. אולי ח"כ אמסלם לא מודע לזה אבל זה מה שנתניהו יעשה ברגע שהחוק יעבור".

   

  בליכוד נחושים להעביר את הצעת החוק של אמסלם ואומרים שהיא תתקן עיוות גדול שקיים. יחד עם זאת, עמדתן של הסיעות האחרות בקואליצה, דוגמת כולנו, ש"ס והבית היהודי טרם נשמעו וההערכה היא שלא כולן ירתמו לאישור היוזמה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים