שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שביט או אסטרואיד? הגוף שמתקרב אלינו במהירות
  בחודש הבא יחלוף במרחק 51 מיליון ק"מ 2016 WF9 - אסטרואיד או כוכב שביט, שהתגלה רק לפני כמה חודשים. קודם לכן יחלוף לידינו כוכב שביט
  בשבוע הקרוב נוכל לראות לראשונה שביט שנולד אי שם בקצה מערכת השמש שלנו, ומתקרב כעת למסלול כדור הארץ. בנקודה הקרובה ביותר לכוכב הלכת שלנו, השביט יהיה במרחק 106 מיליון קילומטרים מאיתנו. בו-זמנית, נתגלה גוף נוסף בחלל, שנקרא 2016 WF9, שגם הוא משוטט לו במערכת השמש שלנו ומתקרב אלינו, ובנקודה הרחוקה ביותר שלו מהשמש הוא כבר מגיע עד לצדק.

   

  מסוכנות החלל האמריקנית (נאס"א) נמסר בימים האחרונים כי ב-25 בפברואר, הגוף השני מבין השניים יתקרב למסלול של כדור הארץ, ויחלוף על פנינו במרחק של 51 מיליון קילומטרים "בלבד". עם זאת, בנאס"א עדיין מתקשים להגדיר אם מדובר באסטרואיד או בשביט.

   

  הדמיה
  הדמיה

   

  לפי מדעני נאס"א, לשביט שבוודאות יחלוף על פנינו, שנקרא C/2016 U1 NEOWISE, "סיכוי גבוה להיות גלוי לנו מבעד למשקפת טובה, אף שאנחנו לא יכולים להיות בטוחים כי בהירות השביט לרוב אינה צפויה", נמסר מסוכנות החלל.

   

  לפי ה"דיילי מייל" הבריטי, השביט צפוי להיות נראה לעין בשמיים שפונים דרום-מזרחה מעט לפני הזריחה. בנאס"א לא ידעו לתאר את גודלו של השביט. חשוב לציין כי בעוד יהיה ניתן לראותו מכדור הארץ, השביט לא מהווה שום סכנה לכוכב הלכת שלנו.

   

  בחודש הבא יתקרב אלינו גוף שמימי נוסף, שהוא כנראה נמצא על הגבול שבין אסטרואיד לשביט. הגוף הזה אותר לראשונה ב-27 בנובמבר של השנה שעברה. במהלך תקופה של 4.9 שנות כדור הארץ, הגוף הזה טייל אל פנים מערכת השמש, ועבר מתחת לחגורת האסטרואידים הראשית ובמסלולו של מאדים. כל זאת לפני שהוא יחלוף על פני המסלול שלנו בחודש הבא. גם במקרה הזה הרגיעו בנאס"א כי לא מדובר המהווה סכנה לכדור הארץ.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שביט או אסטרואיד? הגוף שמתקרב אלינו במהירות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים