שתף קטע נבחר

בשיחת טלפון: גוטמן שוחרר מהפועל ת"א

רוכשי המועדון הודיעו למנהל המקצועי כי אין ביכולתם לעמוד בחוזהו, המוערך ב-115 אלף ש"ח בחודש. גם החלוץ דודו ביטון שוחרר. בעקבות הפנייה לבית המשפט של השחקנים שהתבקשו לקצץ, הוחלט לכבד את החוזים של עומרי אלטמן, ארון שוינפלד ונוספים

אחרי קדנציה של שנה בלבד, אלי גוטמן שוחרר היום (ו') מהפועל תל אביב. המנהל המקצועי קיבל הודעה מרוכשי המועדון, בשיחת טלפון בת 60 שניות, שאין ביכולתם לעמוד בחוזה המוערך ב-115 אלף ש"ח בחודש.

 

 

גוטמן נקרא להפועל ת"א ע"י אמיר כבירי במהלך העונה שעברה, בגלל היכולת החלשה של הקבוצה שהייתה בסכנת ירידה. הוא החל כמנג'ר מעל גיא לוי אבל החליף אותו על הקווים כעבור זמן קצר. לאחר ארבעה מחזורים בעונה הנוכחית, חזר גוטמן לתפקיד המנהל המקצועי ופינה את מקומו לגיא לוזון.

 

אלי גוטמן (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
אלי גוטמן(צילום: אלעד גרשגורן)

 

ההודעה של רוכשי הפועל ת"א, באה בעקבות הפנייה של שחקני הקבוצה לבית המשפט בדרישה לכבד את חוזיהם. גם החלוץ דודו ביטון שוחרר, בעוד עומרי אלטמן, אדי גוטליב ואורן שוינפלד יישארו ללא קיצוץ וזאת במטרה למכור אותם לקבוצה אחרת.

 

הפועל ת"א הודיעה שתכבד גם את החוזים של איברהים ספורי, גל שיש, צליל חתוכה ואיציק שולמייסטר. עם שאר השחקנים יימשכו הדיונים על הישארותם. המכשול העיקרי כרגע הוא דרישת הרוכשים שהחוזה יבוטל במקרה שתרד הקבוצה לליגה הלאומית.

 

השחקנים זועמים על ההודעה ואחד מהם אמר: "מצחיק שהם נבהלו מהבקשה של עו"ד רועי רוזן והוציאו הודעה היסטרית שכאילו מיישרת קו עם בית המשפט. את החוזה של שוינפלד הם מכבדים ושל דודו ביטון בחמישית שכר לא? לא יעשו עלינו סיבובים ולא נסכים שיזרקו אף אחד לכלבים".

 

אלטמן. נשאר לצורך מכירה (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
אלטמן. נשאר לצורך מכירה(צילום: עוז מועלם)

 

כאמור, מוקדם יותר היום, הגישו שחקני הפועל ת"א בקשה דחופה לבית המשפט בבקשה להורות לקבוצת ניסנוב לקיים את הסכמי השחקנים ככתבם וכלשונם. עו"ד רועי רוזן ועו"ד נדב לב שהגישו את הבקשה, תיארו את השחקנים כ"בני ערובה", וטענו לאפשרות לגרימת נזקי ענק לשחקני המועדון ועובדיו, בקריירה ובפרנסה שלהם.

 

לפי הבקשה, מאיימים הרוכשים כי מי שיעז לא "ליישר קו" עם הדרישות המוצעות והחוזים החדשים, ימצא את עצמו שב לידי הנאמן לשם מכירתו. עו"ד רוזן כתב: "הפעולות אותן מבקשת כעת לבצע קבוצת ניסנוב, באופן כוחני וחד צדדי, אינן לגיטימיות, פסולות, פוגעניות ומנוגדות לדין".

 

עו"ד רועי רוזן ועו"ד נדב לב (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
עו"ד רועי רוזן ועו"ד נדב לב(צילום: אורן אהרוני)

 

כבר ביום הראשון של קבוצת הרוכשים במתחם האימונים, נוצרה סערה בשל מחלוקת על החלטת נשיא בית המשפט המחוזי בת"א, איתן אורנשטיין. בקבוצת הרכישה הסתמכו על הפרוטוקול הרשמי מהדיון, לפיו יוכלו בתוך שבוע לנהל מו"מ עם השחקנים, ואם הוא לא יצלח, יודיעו לנאמנים מאילו הסכמים הם משתחררים ואיזה שחקנים מפוטרים. השחקנים עצמם טענו כי השופט אורנשטיין הבהיר בעל פה כי חוזיהם תקפים.

 

השחקנים הגיעו מלווים בסוכניהם למתחם האימונים וסירבו לחתום על חוזים מקוצצים ב-20 עד 40 אחוז. עו"ד רועי רוזן שמייצג את מרביתם בהליך המשפטי, הסביר כי החוזים הקיימים תקפים. "אף אחד לא יחתום על החוזים החדשים", אמר אחד השחקנים. "כל כמה שבועות אנחנו צריכים לקצץ, לא קיבלנו משכורת וחצי ועכשיו רוצים שעוד נקצץ. עשינו הכל בשביל הקבוצה, אבל יש גבול לחוצפה. אין כסף? תשחררו אותנו בחינם".

 

לוזון והשחקנים באימון (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
לוזון והשחקנים באימון(צילום: ראובן שוורץ)

 

המשמעות של חזרה לידי הנאמנים היא לקיחת הרכב ופינוי הדירה.לשחקנים ייקבע תג המחיר למעבר לקבוצה אחרת באמצעות בית המשפט או הוועדה למעמד השחקן, כך שהם יכולים למצוא את עצמם תקועים עד לסיום העונה במועדון. עוד מתברר כי שחקנים שיסכימו לחתום על חוזים חדשים ישוחררו ללא פיצוי במקרה שהפועל ת"א תרד ללאומית.

 

מי שממתין להתפתחויות, הוא גיא לוזון שהעביר אתמול אימון עם עשרה שחקנים בוגרים בלבד. המאמן שינהל את המשחק מול רמת השרון בגביע (א') סימן קו אדום מבחינתו - שמירה על סגל ספורטיבי. ללא השארת מרבית השחקנים ואף חיזוק חיצוני, יעזוב לוזון את הקבוצה. מי שעוד עשוי לעזוב הוא המנכ"ל ניר ענבר, שבקבוצה טענו כי הציע לטפל בתביעות העתידיות בתמורה לשכר טרחה של עשרה אחוז.

 

לוזון כבר החל לדבר עם סוכנים שונים בנוגע לשחקנים והשתתף אתמול (ה') בפגישה בין אנשי מכבי חיפה להפועל ת"א, עליה פורסם לראשונה ב-ynet ספורט. שחר הירש עשוי להתחיל להתאמן בקרוב עם האדומים וגם שובל גוזלן ואיסמעיל ריאן מועמדים להגיע.


פורסם לראשונה 06/01/2017 13:34

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
אלי גוטמן
צילום: עוז מועלם
מומלצים