שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש הסגל של רה"מ: "אתם צריכים להשתחוות בפני נתניהו על מה שעשה"
  לאחר שהתריעו שדבר לא מתקדם בעניינם, נפגשו תושבי עמונה עם ראש הסגל של נתניהו. בפגישה הטעונה הוחלפו דברים חריפים בין הצדדים. אנשי עמונה: "אם נגלה שהולכתם אותנו שולל, אתם רוצים שיהיה פה פיצוץ?"

   

  ראש הממשלה נתניהו וראש לשכתו יואב הורוביץ (צילום: AFP, טל שחר) (צילום: AFP, טל שחר)
  ראש הממשלה נתניהו וראש לשכתו יואב הורוביץ(צילום: AFP, טל שחר)

  זמן קצר לאחר שסוכם על פינוי בהסכמה לאתר חלופי, סימן שאלה משמעותי מרחף מעל פינוי עמונה המתקרב. במהלך הימים האחרונים מתנהלים מגעים אינטנסיביים בין אנשי עמונה המגובים בראשי המתנחלים לבין אנשי נתניהו.

   

  בפגישה שנערכה לפני ימים בודדים בלשכתו של ראש הממשלה עלה המתח בין הצדדים לרמות גבוהות. בפגישה שבה נכח ראש לשכת נתניהו, יואב הורוביץ, יחד עם טל גן צבי, ראש המטה של נפתלי בנט, יאיר הירש מלשכתה של שרת המשפטים איילת שקד, ראש המועצה האזורית בנימין ויו"ר מועצת יש"ע אבי רואה ונציגי עמונה, התפרץ הורוביץ בזעם ואמר: "אנחנו עובדים לילות כימים. ראש הממשלה מקדיש לעניין עמונה 60 אחוז מזמנו. הוא וכל הצוות שלו עוסקים בזה במרבית הזמן. אתם צריכים להשתחוות בפני נתניהו על שהציל את ההתיישבות".

  התחייבו להתפנות ללא עימותים. עמונה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  התחייבו להתפנות ללא עימותים. עמונה(צילום: עידו ארז)

  לדברי גורמים שנכחו בפגישה, בנקודה מסוימת הפכו חילופי הדברים לקשים, ואנשי עמונה הטיחו בזעם: "אם המדינה לא תעמוד בהתחייבותה ואם נגלה שהולכתם אותנו שולל, יגיעו לעמונה כל החברים ויהיה פיצוץ בעמונה. זה מה שנתניהו רוצה שיהיה?! שנתפוצץ כולנו בעמונה?!" אנשי עמונה דרשו שהעבודות יחלו לאלתר כמתחייב מההסכם.

   

  בפגישה ציין אבי רואה כי "רק אם ימונה צוות משימתי ויפעל לטובת העניין אולי נצליח להתקדם". בנוסף דרש גן צבי שראש הממשלה יפעיל לחץ על מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף פולי מרדכי, כדי לזרז את העניינים. בתגובה טען הורוביץ כי ראש הממשלה מוגבל בנוגע לכך.

   

  כזכור, בעקבות התחייבותם של אנשי עמונה לפינוי מרצון דחתה נשיאת בית־המשפט העליון, מרים נאור, את מועד הפינוי ב־45 יום, כלומר לתחילת פברואר. המתח והחשש בקרב המתנחלים עולים מכיוון שמאז החתימה השטח דומם. במהלך השבוע שעבר נודע כי החלקה המרכזית (38) שעליה התכוונו לבנות נפלה מעשית בגלל בעיות משפטיות.

   

  במסמך פנימי שמתפרסם כאן לראשונה מציין היועמ"ש אביחי מנדלבליט באופן מפורש כי על החלקה כבר אי־אפשר לבנות. "מהשתלשלות האירועים עולה כי ההחלטה לאשר תוכנית להצבת 12 מבנים בחלקה 38 התקבלה על בסיס הבנה כי מדובר בחלקה המהווה נכס נטוש. בנתון עובדתי זה חל שינוי מהותי. בהמשך לכך על ראש המנהל האזרחי להכריע אם להותיר את התוכנית או שמא לבטלה".

   

  משמעות הדברים היא שכרגע אין אפילו פיסת אדמה אחת "נקייה" מתביעות שעליה אפשר להציב אפילו מבנה אחד, כל זאת כאשר נותר כחודש ימים למועד הפינוי. אנשי עמונה לא נשארים אדישים וכבר מפיצים בימים האחרונים הודעות ווטסאפ בקרב נערים וצעירים ביהודה ושומרון שלפיהן האבק לא שקע וכי ביום פקודה הם ייקראו להציף את המאחז.

   

  מלשכת ראש הממשלה לא התקבלה תגובה לדברים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים