שתף קטע נבחר

ערוץ 2: איש העסקים במרכז פרשת נתניהו השנייה - ארנון מוזס

על פי הדיווח בערוץ 2 - ארנון (נוני) מוזס, מו"ל "ידיעות אחרונות" ונתניהו נחקרו באזהרה בחשד לניסיון לקבלת ומתן טובות הנאה. הבוקר פורסם בהארץ כי השיחה בין השניים הוקלטה

נתניהו ומוזס (צילום: אלכס קולומויסקי, AFP) (צילום: אלכס קולומויסקי, AFP)
נתניהו ומוזס(צילום: אלכס קולומויסקי, AFP)

ערוץ 2 דיווח היום כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ומו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון (נוני) מוזס נחקרו באזהרה בחשד לניסיון לקבלת ומתן טובות הנאה בפרשה הנקראת תיק 2000.

 

על פי הפרסום, מוזס שוחח ממושכות עם נתניהו על עסקה שתסייע ל"ידיעות אחרונות" בשוק הפרינט ולרה"מ בסיקור אוהד יותר. מוקדם יותר הבוקר פורסם ב"הארץ" כי החקירה בנוגע לאיש העסקים מתמקדת במגעים בין נתניהו לבין איש עסקים על הטבות הדדיות, שתיעוד שלהם נמצא בידי חוקרי המשטרה.

 

אחר הצהרים דיווח העיתונאי גיא פלג דיווח כי "ההקלטה הזאת הוקלטה בידי ארי הרו, מי שהיה ראש הלשכה של רה"מ. ההקלטה הזאת הוקלטה לבקשתו של בנימין נתניהו ובידיעתו של בנימין נתניהו. ההקלטה הזו נתפסה בידי החוקרים במהלך החקירות האחרות של ארי הרו, שם הם תפסו את הטלפון הסלולרי שלו, גם מסמכים וגם מחשבים אישיים שלו. ונוסיף עוד פרט: האדם מרשויות האכיפה איתו שוחחנו בשעה האחרונה אומר לנו את תוכן השיחה: זו שיחה מגעילה, שיחה של תן וקח, שמצד אחד המו"ל של 'ידיעות אחרונות' נוני מוזס מבטיח סיקור חיובי ומהצד האחר ראש המשלה אומר 'אני אדאג לך בעניין חוק ישראל היום'".

 

בישיבת "שרינו" התייחס ראש הממשלה לחקירות ואמר: "כעת, כשאני יודע במה מדובר, אני אומר בביטחון מלא - לא יהיה כלום כי אין כלום". הוא הציע לאופוזיציה "לא לחגוג, כי אין מה לחגוג".

 

פרשה אחרת עליה נחקר נתניהו קשורה לאיש העסקים ארנון מילצ'ן. בליל שבת דווח כי בשנת 2014 שוחח ראש הממשלה שלוש פעמים עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי וביקש להסדיר בעיה שהייתה לאיש העסקים ארנון מילצ'ן בוויזה שלו. על פי הדיווח, הבעיה אכן סודרה.

 

ברקע לדיווח, עומד חשד של המשטרה, שלפיו מילצ'ן נתן טובות הנאה לנתניהו בהיקפים גדולים. אמנון אברמוביץ' פרסם כי המשטרה חושדת בין היתר כי מילצ'ן סיפק לנתניהו במשך 8-7 שנים סיגרים במאות אלפי שקלים. נתניהו חשוד, על פי הודעה רשמית של היועץ המשפטי לממשלה, בקבלת טובות הנאה מאנשי עסקים.

  

ארנון מוזס הוא מו"ל "ידיעות אחרונות" ובעל השליטה באתר ynet

פורסם לראשונה 08/01/2017 11:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, AFP
נתניהו ומוזס
צילום: אלכס קולומויסקי, AFP
מומלצים