שתף קטע נבחר

אחות המחבל היללה ונעצרה: "מודה לאל שהוא הפך לשהיד"

אחותו של פאדי אל-קנבר, שביצע את פיגוע הדריסה שבו נרצחו קצינה ושלושה צוערים בבה"ד 1, שיבחה את פעולות אחיה: "זה מות הקדושים היפה ביותר", אמרה. על הדרך שבה גילו על מעשיו סיפרה: "ראינו את תמונת המשאית בפייסבוק וזיהינו שזו המשאית שלו". אביו ואחיו של המחבל נעצרו

 

 

 

משפחת המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בארמון הנציב משבחת את מעשיו: "השבח לאל שהוא הפך לשהיד. זה מות הקדושים היפה ביותר", כך אמרה אחותו של פאדי אל-קנבר שדהר עם משאיתו בצהריים (א') בשכונת ארמון הנציב ודרס למוות קצינה ושלושה צוערים שהיו בקורס קצינים בבה"ד 1. לאחר מכן נעצרה האחות ועוד 5 מבני משפחת המחבל, הוריו, אשתו ושני אחיו ונבדק אם ידעו על כוונותיו.

 

המחבל פאי אל-קנבר ()
המחבל פאי אל-קנבר

אחות המחבל סיפרה כי כוחות משטרה הגיעו לבית המשפחה והודיעו להם כי אחיהם ביצעו את הפיגוע. "הבנו שהוא עשה את זה כשראינו את תמונת המשאית שלו בפייסבוק", סיפרה האחות. "השוטרים אמרו לנו מה הוא עשה והוציאו אותנו מהבית".

 

לדבריה, אז ביצעו השוטרים חיפוש בבית ולקחו את כל שמותיהם של בני המשפחה. האחות גם סיפרה כי המחבל היה נשוי ושיש לו ארבעה ילדים ושהוא היה דתי אדוק. על שיוכו לארגון כלשהו טענה: "הוא לא היה שייך לאף קבוצה או תנועה פוליטית. הוא ביצע את הפיגוע לבדו".

 

זירת הפיגוע היום בירושלים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
זירת הפיגוע היום בירושלים(צילום: AFP)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

מחלקים סוכריות בעזה לאחר הפיגוע ()
מחלקים סוכריות בעזה לאחר הפיגוע

ראש הממשלה ושר הביטחון בזירת הפיגוע (צילום: הלל מאיר) (צילום: הלל מאיר)
ראש הממשלה ושר הביטחון בזירת הפיגוע(צילום: הלל מאיר)

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן הגיעו היום (א') למקום הפיגוע בארמון הנציב בירושלים שבו נרצחו ארבעה חיילים וקיבלו סקירות ממפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב יורם הלוי. "אנחנו יודעים את זהות המפגע ולפי כל הסימנים מדובר בתומך של ארגון דאעש", אמר נתניהו.

 

נתניהו המשיך ואמר כי "הושם כתר על ג'בל מוכבר, הכפר שממנו יצא המחבל. אנחנו עושים פעולות אחרות שאני לא אפרט כאן. אני בא עכשיו מדיון עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, ראש השב"כ ואחרים, לגבי הפעולות המתבקשות. אנחנו יודעים שיש פה רצף של פיגועים, ובהחלט יכול להיות שיש גם קשר ביניהם, מהפיגוע הדריסה בניס בצרפת דרך פיגוע הדריסה בברלין, ועכשיו ירושלים. אנחנו נלחמים בנגע הזה, ואנחנו נוכל לו".

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר במקום הפיגוע: "קודם כל, תנחומיי למשפחות והחלמה מהירה לפצועים. ברור שהפיגוע האכזרי הזה הוא לא בגלל שום סיבה אחרת אלא רק בגלל סיבה אחת: בגלל שאנחנו יהודים ואנחנו חיים כאן במדינת ישראל. לא הייתה לזה שום סיבה אחרת ולא צריך לחפש לזה שום הצדקה - לא ההתיישבות היהודית ולא משא ומתן אלא פיגוע נטו, בהשראה של דאעש. ראינו את זה בצרפת, ראינו את זה בברלין, ולצערי, ראינו את זה היום בירושלים. אנחנו נילחם בטרור הזה בכל הכלים העומדים לרשותנו ואני בטוח שגם יהיו תוצאות ושננצח".

 

השר לבטחון פנים גלעד ארדן הנחה את משטרת ישראל שלא להחזיר את גופת המחבל. "מדובר בפיגוע נפשע, כואב וחמור במיוחד שעלול להוביל לפיגועי חיקוי נוספים. לא נאפשר למחבל הנתעב ולמשפחתו לקיים הלוויה שבה הוא יזכה לכבוד שיעודד מפגעים נוספים. יש לקבור את גופתו אך ורק על ידי כוחות הביטחון ובמקום ללא נגישות למשפחתו ולתומכיו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים