שתף קטע נבחר

כשהמחבל קנה רכב גנוב: "הייתי חמור כל חיי"

תשע שנים לפני שרצח ארבעה חיילים, הסתבך פאדי אל-קנבר בפלילים. אחרי שהואשם ברכישת רכב גנוב בתמורה לעשרת אלפים שקלים הוא נחלץ בהסדר טיעון מעונש מאסר. השופט הקל בעונשו - וגזר עליו מאסר על תנאי וקנס

 

 

חקירת כוחות הביטחון על אודות עבר ביטחוני כלשהו של המחבל שביצע אתמול (יום א') את פיגוע הדריסה בירושלים לא העלתה דבר. אולם בחינה בעברו הפלילי חשפה כיצד הואשם לפני כמה שנים ברכישת רכב גנוב, שבגינה לא ישב בכלא.  

 

המחבל פאדי אל-קנבר (28), שרצח אתמול ארבעה חיילים עם משאיתו, רכש ב-2008 מכונית גנובה תמורת עשרת אלפי שקלים, וב-2010 הוגש נגדו כתב אישום. שנתיים לאחר מכן סוכם על הסדר טיעון שלפיו הוא יודה בכתב האישום והתביעה תבקש להשית עליו עונש מקסימלי של עד שמונה חודשי מאסר.

המחבל אל-קנבר. התחמק במשך שנתיים מביצוע עבודות השירות ()
המחבל אל-קנבר. התחמק במשך שנתיים מביצוע עבודות השירות

 

"אני הייתי חמור כל החיים שלי", אמר אל-קנבר לפני הכרעת הדין, "אני באמת מצטער". שופט בית משפט השלום בבירה דב פולוק התחשב בעברו הנקי של אל-קנבר וכן בעובדה שמדובר באדם שחי חיים נורמטיביים והקל בעונשו.

 

השופט גזר עליו שנתיים מאסר על-תנאי ו-200 שעות שירות לתועלת הציבור. בנוסף נגזר עליו קנס של 1,000 שקלים.

אף על פי שגזר הדין ניתן ב-2013, אל-קנבר התחמק במשך שנתיים מביצוע עבודות השירות שנגזרו עליו ולא התייצב לדיונים. רק במהלך 2015 הוא ביצע עבודות ניקיון ותחזוקה במינהל הקהילתי צור באהר במזרח ירושלים.

 

למרות ניסיון משפחתו של המחבל להקים סוכת אבלים, מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב יורם הלוי, הורה הבוקר לפרק אותה. מהמשטרה נמסר כי "כוחות מנעו הקמת מבני ארעי שמיועד לשמש כסוכת אבלים למחבל במתחם הסמוך לביתו. המשטרה ממשיכה כל העת בפעילות מבצעית מוגברת בעיר, והיא תימשך ככל שיידרש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים