שתף קטע נבחר

"צמרמורת, הרגשת ניצחון": דגל ישראל על שער ברנדנבורג בברלין

צבעי הכחול-לבן הוקרנו על האתר המפורסם בבירה הגרמנית - מחווה לעם בישראל בעקבות הפיגוע בירושלים. ישראלית בברלין: "זה ניצחון של 'הנה הדגל היפה בעולם מואר כמה מטרים מהבונקר של היטלר'". רב הקהילה: "ביחד האור יגבר על החושך"

 

שער ברנדבורג, מאתריה המפורסמים ביותר של ברלין, הואר אמש (ב') בצבעי דגל ישראל - מחווה לעם בישראל בעקבות הפיגוע אתמול בירושלים שבו נרצחו קצינה, שתי צוערות וצוער. "הרגשתי צמרמורת, בעיקר כשאני יודעת מי צעד שם לפני 75 שנה", סיפרה ל-ynet אביטל דירקטור ברבר, ישראלית שגרה בברלין.

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

שער ברנדנבורג בברלין, אמש ()
שער ברנדנבורג בברלין, אמש

הרב יהודה טייכטל. "דווקא פה" ()
הרב יהודה טייכטל. "דווקא פה"

כבר שלשום, שעות לאחר פיגוע הדריסה הקטלני, ביקשו פעילים למען ישראל מעיריית ברלין להאיר את שער ברנדנבורג בצבעי הדגל הישראלי, ואמש עם רדת החשכה זה קרה. משרד החוץ הגרמני צייץ בטוויטר: "השער הואר בצבעי דגל ישראל כאות הזדהות עם נפגעי פיגוע הטרור שהתרחש בירושלים".

 

"הרגשתי סוג של נקמה או אפילו ניצחון מסוים", הוסיפה דירקטור ברבר, שבאה לחזות במראה התקדימי. "ניצחון של 'הנה אנחנו כאן עם כל האסונות שקורים לנו, ועם כל זה שניסתם להשמיד אותנו, הנה הדגל היפה בעולם מואר כמה מטרים מהבונקר של היטלר'".  

 

הרב יהודה טייכטל, רב הקהילה היהודית בברלין, אמר בהגיעו למקום כי "דווקא פה במקום מרכזי בעיר ברלין, שבה לפני שבועיים היה פיגוע דריסה, אנחנו עומדים ואומרים לאנשים בארץ הקודש שאנחנו עומדים יחד אתכם. אנחנו גם מביעים סולידריות עם המשפחות של ההרוגים והפצועים".

 

הוא ביקש לשלוח תנחומים למשפחות צור, יקותיאל, חג’אג’ ואורבך - נרצחי הפיגוע בירושלים. "ביחד האור יגבר על החושך", הוסיף הרב טייכטל. "המטרה של המחבלים היא לזרוע פחד אבל הם ייכשלו, גם בברלין וגם בירושלים".

 

גם גולשים מרחבי העולם שראו את התמונה התקדימית התרגשו. קרלוס קרבונל הספרדי צייץ: "כמה יפה שער ברנדנבורג! מחווה גרמנית נהדרת לישראל". דניאל בורמן מריו דה ז'ניירו שבברזיל כתב: "שער ברנדנבורג בברלין, מראה סולידריות לישראל לאחר מתקפת הטרור. לפני כמה עשרות שנים, זה היה הדגל הנאצי". הוא גם הוסיף קללה להיטלר. קרייג איזקסון מדרום אפריקה ניסח ציוץ נרגש משלו: "הזמנים משתנים, שער ברנדנבורג אז והיום" והוסיף תמונה מחולקת. 

שער ברנדנבורג מואר בצבעי הדגל הטורקי בשבוע שעבר בעקבות עוד פיגוע בטורקיה (צילום: AP) (צילום: AP)
שער ברנדנבורג מואר בצבעי הדגל הטורקי בשבוע שעבר בעקבות עוד פיגוע בטורקיה(צילום: AP)

 

בשנים האחרונות הואר שער ברנדנבורג כמה פעמים בצבעי הדגלים של מדינות שספגו מתקפות טרור. כך היה אחרי מתקפת הטרור בפריז בנובמבר 2015 שבה נרצחו 130 בני אדם, וכך היה אחרי מתקפת הטרור בבריסל בשנה שעברה שבה נרצחו יותר מ-30 בני אדם.

 

רק בשבוע שעבר הואר שער ברנדנבורג בצבעי דגל טורקיה בעקבות הפיגוע במועדון באיסטנבול בליל השנה החדשה - פיגוע שבו נרצחו 39 בני אדם.


פורסם לראשונה 09/01/2017 19:49

 

קובי נחשוני השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שער ברנדנבורג בברלין, אמש
מומלצים