שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

ערן נוימן מונה למנכ"ל מוזיאון ישראל

ז'ק בר משיק בירה, סומליירים מגיעים ליתיר, קניוני עופר חוגגים יום הולדת לעברית, פלאפון מעודדים אקדמיה ומרים פרץ גיבורה. רכילות עסקית

מועצת המנהלים של מוזיאון ישראל, בראשות עו"ד יצחק מלכו, הודיעה על מינויו של ד"ר ערן נוימן (48) לתפקיד מנכ"ל המוזיאון. ד"ר נוימן, שעומד כיום בראש בית הספר לאדריכלות ע"ש דוד עזריאלי באוניברסיטת תל אביב ובראש המעבדה הדיגיטלית לחקר האדריכלות, יחליף את ג'יימס סניידר, שיסיים כהונה של 20 שנה בתפקיד. סניידר ימשיך לפעול מטעם אגודות הידידים של המוזיאון לפיתוח הקשרים הבינלאומיים של המוזיאון בעולם.

ד"ר ערן נוימן (צילום: אלי פוזנר) (צילום: אלי פוזנר)
ד"ר ערן נוימן(צילום: אלי פוזנר)
 

בונים את הדור הבא

נשיא התאחדות בוני הארץ, רוני בריק, נראה משיק כוסיות בפאב הג'מס בפתח תקווה בערב של פורום דור העתיד, שקם בימים אלה בהתאחדות בוני הארץ. זהו האירוע הראשון בו נפגשים בני הדור השני והשלישי של קבלני ויזמי הנדל"ן, במטרה להצעיר את המערכת.

 

בין הנוכחים: מנכ"ל ההתאחדות עו"ד אליאב בן שמעון, הקבלנים הצעירים שיזמו את הפורום וח"כ אלי כהן.

רוני בריק וח"כ אלי כהן (צילום: כפיר סיון) (צילום: כפיר סיון)
רוני בריק וח"כ אלי כהן(צילום: כפיר סיון)
 

הסומליירים טועמים יין ביקב יתיר

מכון הייצוא, משרד החקלאות ומשרד הכלכלה מארחים השבוע את נציגי ארגון "גילד אוף סומליה בישראל", אירגון בינלאומי בו חברים סומליירים ומומחי יין שמקדמים את תחום היין בעולם וצפויים לבקר בכ-30 יקבים שונים בישראל. הנציגים חתמו את סיור היום הראשון ביקב יתיר. מנכ"ל היקב, יעקב בן דור, סיפר למבקרים, בהם סהר יזדנפור ממכון הייצוא וסטיב בכנהיימר מגילד אוף סומליה, על ההיסטוריה של היקב והזמין לטעימות.

 סיור הסומליירים ביתיר (צילום: יח"צ יתיר) (צילום: יח
סיור הסומליירים ביתיר(צילום: יח"צ יתיר)
 

ז'ק בר בחדר לידה

יו"ר ומנכ"ל טמפו ז'ק בר ומשנהו יואש בן אליעזר השיקו את בירת גולדסטאר SLOWBREW. לאירוע ההשקה, שהתקיים במתחם אנגלו ונינה ביפו, הגיעו בכירי חברת טמפו, שהקשיבו להסברים של מנהל ההדרכה בטמפו נחום מזאה, טעמו ממה שהכין עבורם השף יונתן רושפלד והתרגשו מדבריו של בר: "האירוע הזה מרגיש לי כמו לידה. הבירה החדשה היא כמו תינוק חדש עבורי". עולם דימויים מעניין.

יונתן רושפלד ז'ק בר יואש בן אליעזר (צילום: שוקה כהן) (צילום: שוקה כהן)
יונתן רושפלד ז'ק בר יואש בן אליעזר(צילום: שוקה כהן)
 

סיור על הגובה

יו"ר קבוצת תדהר גיל גבע ויו"ר קבוצת סופרין קלמן סופרין הגיעו לגבעתיים וערכו סיור מודרך במתחם העסקים והמגורים החדש של גבעתיים, שהקמתו נאמדת בכ-1.5 מיליארד שקלים.

 

בין המסיירים: ראש עיריית גבעתיים רן קוניק, מנכ"ל העירייה יורם כהן, מנכ"ל כלל איזי כהן, משנה למנכ"ל כלל ביטוח ענת לוין ומנכ"ל IBM ריק קפלן. החבורה הנכבדה נתבקשה להביט גבוה לשמיים, כדי לתפוס בעיניים את הפנטהאוז הגבוה בישראל שנמצא במגדל בקומות 52-54.

ריק קפלן, קלמן סופרין יורם כהן איזי כהן רן קוניק גיל גבע (צילום: אביב חופי) (צילום: אביב חופי)
ריק קפלן, קלמן סופרין יורם כהן איזי כהן רן קוניק גיל גבע(צילום: אביב חופי)
 

עופר מלמדים עברית

קניוני עופר פצחו בשיתוף פעולה עם מטח ויצאו במסע פרסומי, שמטרתו לרומם את קרנה של השפה המקומית, לכבוד יום העברית שיחול החודש ביום הולדתו של אליעזר בן יהודה. במסגרת השת"פ יוצבו שלטים ברחבי הקניונים ועליהם שלל מילים עם ההסברים שלהן. העברית מרגישה חיה.

 שלט בקניוני עופר (צילום: יח"צ מטח קניוני עופר) (צילום: יח
שלט בקניוני עופר(צילום: יח"צ מטח קניוני עופר)
 

רב בריח בקניה

בעלי רב בריח, שמואל דונרשטיין, שיתף בהתרגשות כי החברה סיימה פרויקט בקניה במסגרתו הותקנו כ-400 דלתות בבית הספר האמריקני, ששוכן ליד מטה האו"ם במקום. היקף הפרויקט מוערך בכ-1.5 מיליון שקלים.

שמואל דונרשטיין (צילום: יונתן בלום) (צילום: יונתן בלום)
שמואל דונרשטיין(צילום: יונתן בלום)
 

פלאפון מעודדים אקדמיה

חברת פלאפון העניקה לעובדיה כ-90 מלגות ללימודים אקדמאיים, למסלולי תואר ראשון ושני, בסכום כולל של 260 אלף שקל. בין הנוכחים: מנכ"ל פלאפון רן גוראון, סמנכ"ל משאבי אנוש בחברה צביקה אברמוביץ ויו"ר ועד העובדים ברק לוי שסיפר על חוויותיו מספסל הלימודים.

 רן גוראון ברק לוי צביקה אברמוביץ ()
רן גוראון ברק לוי צביקה אברמוביץ
 

מרים פרץ מרגשת

כ-250 אנשי עסקים וחינוך התכנסו בסביון להוקיר את פעילות קבוצת "המלאכים של שניר", לסיוע לנזקקים, בראשות ניר שמול ורותם שחבר. אורחת הכבוד של הערב היתה מרים פרץ, ששכלה את שני בניה בצבא וריגשה בהרצאתה על גבורת החיים.

מרים פרץ ניר שמול רותם שחבר ()
מרים פרץ ניר שמול רותם שחבר

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים