שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ביתו בקלנסווה נהרס: "בשנייה הרסו לי את החיים"
  היישובים הערביים ישבתו מחר בעקבות הרס מבנים ללא היתר בקלנסווה: "לא רוצים לתת לנו לחיות". לטענתם מדובר בקרקע פרטית, אולם המדינה לא מאשרת תוכניות. ח"כ אחמד טיבי: "הכרזת מלחמה על אזרחים בגלל מתנחלים". ח"כ חנין זועבי: "לצאת לרחובות"

   

  "לצאת לרחובות". תגובות במגזר להריסת בתים

  "לצאת לרחובות". תגובות במגזר להריסת בתים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מחאה קשה בציבור הערבי בעקבות הריסת תשעה בתים שנבנו בקלנסווה ללא היתר. לקראת השביתה הכללית במגזר הערבי מחר (יום ד') קראה ח"כ חנין זועבי: "לנו שודדים את הקרקעות וליהודים מאשרים את עמונה. אנחנו צריכים לצאת לרחובות".

   

  תשעת הבתים שבשכונת המוביל בעיר נהרסו הבוקר תחת אבטחה של מאות שוטרים. חלקם היו מאוכלסים וחלקם בשלבי בנייה שונים. המשטרה הרחיקה את התושבים מהמקום והזיזה כלי רכב שחסמו את דרכה, ובמקום נרשמו עימותים. בעקבות ההריסה הכריזה ועדת המעקב של ערביי ישראל על שביתה שתכלול בתי ספר, מוסדות ציבוריים ובתי עסק.

   

  ב"קרן אברהם" הפועלת למען יוזמות של דו-קיום טוענים שהבתים נבנו על קרקע פרטית שוועדת התכנון המחוזית המליצה לשנות את ייעודה מחקלאות למגורים, אלא שבקלנסווה ממתינים כבר שנים לתוכנית מתאר מאושרת. "המשמעות היא שהממשלה זרקה לרחוב משפחות באמצע החורף מבלי להציע פתרונות", נמסר.

   

  ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "המבנים שנהרסו נבנו מחוץ לגבול התוכנית המאושרת של עיריית קלנסווה, כי הם היו לא מאוכלסים, נבנו בשטח פתוח על קרקע בייעוד חקלאי, היו בשלבי בנייה שונים, נבנו ללא היתר ובניגוד לתוכנית המחוזית והארצית באיזור שרווי בתשתיות לאומיות".

   

  אחד התושבים שביתו נהרס, דיאא מכלוף, אמר: "שואלים למה אנשים הופכים לעבריינים? בן אדם סידר את כל החיים שלו, עשה כסף, בנה בית ורצה להתחתן, ובשנייה הורסים לו את כל החיים. עכשיו אני חושב להיות עבריין. הרסו את הבית שלי ושל אימא שלי. האחים הקטנים שנשארו ללא קורות גג. במדינה הזו אם לא תהיה עבריין דורכים עליך. לא מספיק שהרסו את הבית, עכשיו אני גם צריך לשלם עבור ההריסה".

   

  ח"כ טיבי על הריסת הבתים בקלנסווה

  ח"כ טיבי על הריסת הבתים בקלנסווה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הריסות אחד הבתים בקלנסווה ()
  הריסות אחד הבתים בקלנסווה

  דיאא מכלוף ()
  דיאא מכלוף

  תושב אחר שביתו נהרס, עמיד כדיג'ה: "קשה לנו מאוד להתמודד עם המצב הזה. שילמתי הרבה כסף עד שהקמתי את הבית, ובסוף הרסו לי אותו. לאן אנחנו יכולים ללכת? המדינה רוצה שנישאר ברחובות?".

   

  ח"כ זועבי התייחסה לעימותים עם השוטרים: "מדובר בבתים שנבנו על אדמה פרטית. זה היה חלק מהתכנון. אבל כנראה שיש מישהו שלא רוצה לתת לערבים לחיות. השוטרים הרביצו לנשים פה. הייתה אישה בהריון שעכשיו מאושפזת בבית חולים. המדינה צריכה לשלם מחיר על האלימות.
  אנחנו לא צריכים לשתוק".

   

  ח"כ אחמד טיבי: "הניסיון של נתניהו להשוות בין תושבי עמונה שגזלו קרקע לבין תושבי קלנסווה שבנו על הקרקע פרטית שלהם הוא מעשה נפשע. החלטנו לשבות מחר, אבל גם לבנות מחדש את הבתים האלה. הזכות לקורת גג היא זכות אבסולוטית. אנחנו רוצים לבנות ברישיון, לכן תנו לנו לבנות עם רישיון על הקרקע הפרטית שלנו. הריסת 11 הבתים היא הכרזת מלחמה על אזרחים בגלל מתנחלים".

   

  המנכ"לים המשותפים של "קרן אברהם", ד"ר ת'אבת אבו ראס ואמנון בארי-סוליציאנו, מסרו: "מצוקת התכנון והבנייה בחברה הערבית מחייבת פתרונות מקיפים ויסודיים, ולא אכיפה נוקשה בסיטואציה שבה כלל לא ניתן לבנות כחוק ביישובים הערביים. תחת זאת על הממשלה להקפיא את הריסת הבתים לתקופה קצובה עד לאישור תוכניות מתאר והסדרת הפשרות לבנייה חוקית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים