שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מחאה על הריסת הבתים: שביתה כללית במגזר הערבי
  בעקבות הריסתם של תשעה בתים בקלנסווה הכריזה ועדת המעקב של ערביי ישראל על שביתה כללית: בתי הספר, בתי העסק והשירותים המוניציפליים סגורים. ראשי הערים קוראים לממשלה: "הסדירו את תוכניות המתאר"

   

  בית ספר סגור בטייבה ()
  בית ספר סגור בטייבה

  קלנסווה אמש ()
  קלנסווה אמש
  שביתה כללית במגזר הערבי החלה הבוקר (יום ד') במחאה על הריסת תשעת הבתים בקלנסווה אתמול. על המהלך הכריזה ועדת המעקב של ערביי ישראל, והיא כוללת את כל בתי הספר, בתי העסק ומקומות ציבוריים. אחר הצהריים תיערך הפגנה בכניסה לקלנסווה כאות הזדהות עם המשפחות שבתיהן נהרסו. גם אחרי תפילת יום שישי צפויה הפגנה גדולה בהשתתפות כל תושבי היישובים הערביים.


  ראש ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, מוחמד ברכה, אמר כי הוא מקווה ש"הממשלה תבין את המסר, היא לא יכולה לתפוס אזרח ערבי לבדו ולהרוס את ביתו. אנחנו רואים בהריסת בתים בקלנסווה עניין שנוגע לעתידו ולחייו של כל הציבור הערבי".

  ישיבת הרשימה המשותפת בנוגע לשביתה ()
  ישיבת הרשימה המשותפת בנוגע לשביתה
   

  ח"כ טיבי על הריסת הבתים בקלנסווה

  ח"כ טיבי על הריסת הבתים בקלנסווה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ברכה ציין כי בשבת יתכנסו ראשי המגזר על מנת להחליט לגבי הצעדים הבאים גם ברמה המקומית, הפוליטית והתכנונית, וברמה הבינלאומית. בנוסף, שוקלים להפגין מול משרדו של ראש הממשלה ונערכים להעניק עזרה למשפחות שנהרסו בתיהן, כדי להבטיח להן קורת גג זמנית עד שייבנו הבתים מחדש.

  שביתה בטייבה ()
  שביתה בטייבה
  שביתה בקלנסווה ()
  שביתה בקלנסווה

  ועדת המעקב של ערביי ישראל ()
  ועדת המעקב של ערביי ישראל

  הריסת הבתים בקלנסווה ()
  הריסת הבתים בקלנסווה
   

  דיאא מכלוף, שביתו נהרס, אמר כי הוא ובני משפחתו "עוד מתקשים לעכל את כל מה שעברנו. כל הלילה לא ישנו, הבוקר היה מאוד קשה לראות את הבתים ההרוסים. זה טבח. המדינה הזאת ממשיכה להרוס לנו את הבתים ואת עתידנו, לא נשאר לנו כלום". לדבריו, עד כה "בחרתי ללכת בדרך הישר, אבל אחרי ההריסה החלטתי להיות עבריין. במדינה הזאת אם לא תהיה עבריין - דורכים עליך".

   

  ראש העיר טייבה, עו"ד שועאע מנצור מסארוה, קרא לאחד שורות כדי להפסיק את הריסת הבתים: "זה הזמן שהקול שלנו יגיע לממשלת ישראל, היא צריכה להסדיר את תוכניות המתאר במטרה לאפשר למשפחות לבנות. אני קורא לא לבנות במקומות אסורים, עד שיסדירו את כל העניין. אבל כואב לנו מאוד שהרסו בתים אחרי שהמשפחות השקיעו שנים של מאמץ".

   

  הוא אמר כי קרא באופן אישי לתושבי טייבה להשבית את בתי העסק, "כהזדהות עם תושבי קלנסווה. אני מקווה שצעדים אלו יקדמו את קבלת הזכויות שלנו".

   

  האסטרטג ופעיל הציבור מוסא חסדייה הוסיף כי "תושבי עמונה בנו בנייה בלתי חוקית על אדמות פלסטינים, והמדינה נלחמה אפילו בבג"ץ על מנת להשאירם בבתיהם. המדינה מציעה להם מתווה זהב של קרקעות ומיליוני שקלים. אבל הם עבריינים הרבה יותר גדולים מהחקלאי והפועל הפשוט שמחפש קורת גג ובנה בית על אדמתו". לדבריו, "הקרקע לא מוסדרת בגלל רשלנות פושעת של המדינה. ביבי שמח להרוס בתי ערבים במיוחד לאחר הפיגוע וגם כפרס שהבטיח לעמונאים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים