שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השופטת לשוטרים: "החשוד משוחרר, טעיתם בשם"
  חשוד בפריצה לקופת חולים שוחרר לאחר שהשופטת קבעה בערעור שהגיש על מעצרו לשוטרים: "תפסתם את החשוד לא נכון"

  הסיפור המוזר הזה של מעצר חשוד בפריצה לקופת חולים נגמר היום (ד') בשחרורו לאחר שהשופטת בבית המשפט המחוזי בירושלים הבחינה בכך ששם החשוד בדו"ח הסודי שונה מזה של העצור וגם תיאורו שונה.

   

  הדיון בעניינו של תושב שכונת שועפט בירושלים נערך בעקבות מעצרו בחשד להשתתפות בפריצה לפני כחודשיים שבה נגנב ציוד רפואי רב. חומר חקירה שהיה בידי המשטרה הביא למעצר שני חשודים שהובאו לבית המשפט השלום בירושלים. עורך דינו של החשוד אחמד עואודה המייצג אותו מטעם הסנגוריה הציבורית, הסביר במהלך הדיון שמדובר באדם ללא עבר פלילי, נשוי, עובד בצורה מסודרת בעיריית ירושלים שמעולם לא היה מעורב בשום אירוע פלילי.

   

  לדבריו, הקשר היחיד שלו לעצור השני הוא שזה ביקש ממנו לקנות למשפחתו בשטחים שמן זית. הוא ציין כי לא ראה שום דבר המצדיק חשד סביר כי הוא ביצע את השוד. ואולם, המשטרה הציגה בפני השופטת מיקה בנקי את חומר החקירה הסודי וזו החליטה להאריך מעצרו בארבעה ימים.

   

  ההכחשה הגורפת של החשוד כמו גם העובדה שאין לו עבר פלילי כלל והקשר הקלוש למקרה הביאה את הסנגוריה הציבורית להגיש ערעור על מעצרו. היום הובא החשוד לבית המשפט המחוזי בירושלים בפני השופטת תמר בזק רפפורט. הוא יוצג על ידי עו"ד מוחמד חלאילה מהסנגוריה הציבורית. זה שב ואמר כי אין למרשו כל קשר למקרה והוא סבור כי נעצר ללא כל סיבה.

   

  השופטת עיינה בדו"ח הסודי - אז הבחינה בכך ששם החשוד המופיע בדו"ח הסודי שונה מזה של העצור. היא קיבלה את הערר באופן מיידי: "עיינתי במסמכי הדו"ח הסודי ולא נראית זיקה של העורר לעניין. השם הנקוב איננו שמו ואף התיאור איננו מתאים לו". בהמשך ציינה כי דברי החשוד שנאמרו בדיון שאין לו קשר לקופת חולים לאומית חיזקו את הטענה שאין לו כל קשר לשוד. סוף דבר: החשוד שוחרר מיד וללא תנאים מגבילים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "השופטת לשוטרים: "החשוד משוחרר, טעיתם בשם""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים