שתף קטע נבחר

הילד לאן?

אחרי הפוסט הזועם שכתב נגד הקבוצה, מאור בוזגלו ככל הנראה לא יישאר בהפועל באר שבע, שטרם החליטה איך לפעול לגביו. עשינו סדר בכל העניינים מאחורי הקלעים וניסינו להבין לאיזה כיוון הולכת הקריירה של הקשר?

 

"אולי זה יהיה קשה, אולי לא נעים, אבל הדברים שאכתוב עכשיו מגיעים מהלב וקשה לי עם זה. דבר ראשון, שאפו על ניצחון חשוב אפילו ששיחקתי רק 8 דקות. 8 דקות שבהן הרגשתי מושפל, הרגשתי שמישהו מעניש אותי. ועל מה? נכון, יש לי מגוון הצעות אבל אף אחת מהן לא מהמועדון שלי - הפועל באר שבע! אין לי שום בעיה לשבת על הספסל כשאני לא מספיק טוב או כשזה נטו מקצועי. אני שואף גבוה, רוצה לדאוג לעתיד שלי ותוך כדי אני נותן את כל כולי למועדון היקר הזה. לא חושב שזה מגיע לי תמיד וזאת תחושה שכואבת. ולכם האוהדים - תודה".

 

תודה, שמרגישה כמו תודה שאומרים לפני פרידה. כך חתם אתמול (ד') מאור בוזגלו את הדברים שכתב בעמוד הפייסבוק שלו. דברים חריפים, בהם הוא מאשים את המועדון אליו הוא שייך. מאשים שההחלטה לספסלו במשחק מול מכבי חיפה אינה מקצועית; מאשים שהמועדון השפיל אותו, מעניש אותו לשווא. מילים קשות שברוב הקבוצות בעולם כנראה היו גורמות לתגובת נגד.

 

הפוסט המדובר
הפוסט המדובר

 

במקביל לפרסום הפוסט המדובר בוזגלו לא התייצב אתמול לאימון הקל ולפעילות הגיבוש הקבוצתי אחריו, זאת בטענה שהוא חולה. בוזגלו, איך לא, הפך לשיחת היום בקרב השחקנים, שבשיחות סגורות ציינו שהוא ודאי אינו חולה ומובן שביום כה סוער מבחינתו לא ירצה להגיע לפעילות חברתית אליה הוזמנו גם אנשי התקשורת. "יש פה בלגאן רציני עכשיו", אמר אחד השחקנים. "צריך לעשות לסיפור הזה סוף כי אי אפשר להמשיך ככה".

 

אז בואו נתחיל דווקא מהסוף. מה הוא יהיה? קיימות שלוש אפשרויות:

בקבוצה לא יעשו דבר בנידון, כפי שהיה עד היום. בוזגלו ימשיך להיות חלק מהסגל ויעזוב עם סיום חוזהו בתום העונה.

 

למרות שבוזגלו היה חלק משמעותי בהצלחת הקבוצה העונה, בליגה ובאירופה, יוחלט לשים להתקשרות סוף כבר עכשיו. בוזגלו יימכר, לא יהיה חלק מהקבוצה בהמשך העונה, אבל באר-שבע תרוויח משהו ממכירתו.

 

אנשי באר-שבע ימחלו על כבודתם ויישבו עם בוזגלו על אפשרות לחידוש חוזה. נראה שהסיכוי לכך קלוש.

 

לא נראה שבכר רוצה אותו (צילום: ישראל יוסף) (צילום: ישראל יוסף)
לא נראה שבכר רוצה אותו(צילום: ישראל יוסף)

 

"במועדון יודעים שאם יחליטו להעניש את מאור ולא ייתנו לו לשחק, אבא שלו יעשה רעש בתקשורת והם פשוט לא רוצים את זה", העריך אתמול אחד מחבריו של השחקן. "מאור מבין שהוא כבר לא יהיה בקבוצה בעונה הבאה ולכן הרשה לעצמו להגיד את שאמר. ברור שהוא מודע לכך שהמועדון יכול להעניש אותו, אבל מצד שני המועדון כל הזמן מחפש שיהיה שקט. אם מאור יענש לא יהיה שקט. אז יכול להיות שגם הפעם הם יתעלמו. בכל מקרה הוא בן אדם בוגר שמבין שיכולות להיות השלכות למה שהוא כתב".

 

מבחינה מקצועית אנשי באר-שבע יודעים כמובן שבוזגלו הוא חלק משמעותי בהצלחת הקבוצה. אחרי שבעונה שעברה נעדר לשלושה חודשים בגלל פציעה, המספרים של בוזגלו העונה מציבים אותו כאחד מכוכבי הקבוצה ויותר מזה, אחד מכוכבי הליגה. בוזגלו הבקיע העונה 6 שערי ליגה, מקום שלישי בקבוצה ושווה למספר שהיה לו בכל העונה שעברה. הוא הוסיף 3 בישולים ובאירופה כבש שערים מכריעים מול אינטר וסאות'המפטון.

 

כיוון שבבאר-שבע מודעים לאיכותו, ולמצב הישראלים האחרים בשוק השחקנים, המנכ"ל אסי רחמים יצר לפני כחודש וחצי קשר עם יעקב בוזגלו, אביו של מאור, וביקש לתאם פגישה בינו לבין הבעלים אלונה ברקת, זאת במטרה לפתוח במו"מ על הארכת חוזה. בכל פעם שבמועדון יושבים למו"מ עם שחקנים ונציגיהם, מודגשת בפניהם החשיבות לשמירה על דיסקרטיות ולכן כשיעקב מיהר לפרסם בפייסבוק על עיקרי השיחה עם רחמים בקבוצה התרגזו.

 

אסי רחמים. נפגש עם יעקב בוזגלו (צילום: שי מוגילבסקי) (צילום: שי מוגילבסקי)
אסי רחמים. נפגש עם יעקב בוזגלו(צילום: שי מוגילבסקי)

 

בדרך החוצה

מאז אותה שיחת טלפון לא נעשתה שום פגישה או שיחה בין הצדדים. באופן רשמי טענו במועדון שפגישה לא נערכת רק בשל אילוצי לוח זמנים עמוס, אבל האמת היא שפשוט יש כעס גדול מאוד על הפרסום של בוזגלו, אותו הם רואים כהדלפה, ולכן החליטו לנתק מגע, אולי במטרה ללמד אותו לקח להתנהל בצורה חשאית יותר בעתיד.

 

כרגע נראה שלא יהיה עתיד משותף. בתקופה האחרונה שני הצדדים שמרו כלפי חוץ על קור רוח, אבל מתחת לפני השטח העניינים בערו. באותה תקופה מאור מליקסון היה פצוע, כך שמקומו של בוזגלו בהרכב היה כמעט מובטח, אבל ברגע שמליקסון חזר ובוזגלו ירד לספסל, הכל התפוצץ. בוזגלו הרגיש שלמיעוט הדקות שקיבל יש קשר ישיר לעניין החוזה שלו ולפרסומים שונים המקשרים אותו למעבר לליגה הטורקית. ואז כתב את מה שכתב.

 

"אף אחד לא האמין שאם בוזגלו יאבד את המקום שלו למשחק אחד שוב תתחולל סערה", מספר גורם הבקיא בנעשה במועדון. "שהר שנותן עונה מצוינת יושב המון על הספסל, גם במשחקים הגדולים באירופה, ולא מדבר. מליקסון כבר שלושה שבועות יושב על הספסל וגם במשחק נגד אינטר בסן-סירו שולב כמחליף ושתק. אליניב ברדה, הקפטן והסמל הגדול של הקבוצה, הפך לשחקן ספסל ולא מראה שום תסכול. אז למה רק בוזגלו כל הזמן צריך לעשות בעיות?".

 

מליקסון. שלח את בוזגלו לספסל (צילום: ישראל יוסף) (צילום: ישראל יוסף)
מליקסון. שלח את בוזגלו לספסל(צילום: ישראל יוסף)

 

האמת, שבוזגלו לא היחיד. לפני כחודשיים נקט רועי גורדנה, שלא משחק בכלל, צעד דומה וכתב פוסט באותו הסגנון. לא רק שלא ננקט שום צעד נגד גורדנה, אלא אף אחד במועדון אפילו לא דיבר איתו על הנושא. ועדיין, יש הבדל, בעיקר במעמד השחקנים. בקבוצה טוענים שגם אם בוזגלו לא ייענש הגישה אליו תהיה שונה מעכשיו. גם השחקנים מבינים שנחצה גבול. אלה לא דברים של אביו, כמו שהיה לפני המשחק מול אולימפיאקוס בתחילת העונה, אלא של מאור עצמו.

 

והדברים האלה, ובכלל אירועי אתמול, מקטינים מאוד את האפשרות שבוזגלו יישאר שחקן באר-שבע. הפרידה נראית קרובה, אם לא עכשיו אז בתום העונה. "האמת שמאור לא תמיד יפתח בהרכב כי המערכת מבינה שהוא לא יישאר בעונה הבאה וגם לא רוצה שיישאר בעונה הבאה", אומר מקורב למועדון.

 

החלטה מקצועית?

ברק בכר הצהיר שמדובר בהחלטה מקצועית שלו, התאמה לזהות היריבה במשחק, ויש בכך היגיון. אמנם בוזגלו בכושר טוב, והבקיע ארבעה מעשרת שערי הליגה האחרונים של הקבוצה לפני הניצחון על חיפה, אבל המאמן רצה לשחק עם שלושה קשרים במרכז, כך שבוזגלו, מליקסון או ווקאמה צריכים להיות בחוץ. ווקאמה הוא שחקן העונה בינתיים ומליקסון זוכה להערכה עצומה (והיה מצוין במשחק).

 

ווקאמה. גם הוא נמצא בעמדה עדיפה על בוזגלו (צילום: ישראל יוסף) (צילום: ישראל יוסף)
ווקאמה. גם הוא נמצא בעמדה עדיפה על בוזגלו(צילום: ישראל יוסף)

 

במשפחת בוזגלו לא קונים את זה. הם היו המומים שמאור לא פתח ונכנס לשחק רק בדקות האחרונות כחילוף האחרון. מאור הקפיד לחגוג עם השחקנים מול האוהדים ובירידה לחדר ההלבשה זכה לקריאות עידוד רמות מהיציעים, אבל בפנים הוא בער. למחרת גם כתב.

 

כשעה לאחר דבריו של מאור, גם אביו יעקב ענה לתגובות אוהדים בפייסבוק וכתב: "תפסיקו לטמון את הראש בחול. באר-שבע לא ממש רוצה את בוזגלו. באר-שבע רוצה להרוס את בוזגלו. אמרתי לבאר-שבע לא פעם שהם מדברים בשני קולות. בושה". בהמשך הוסיף: "ברור שאין למאור מה לחפש במקום שלא רוצים אותו".

 

לטענת משפחת בוזגלו למאור יש הצעות לעבור לקבוצות אחרות כבר עכשיו, בחלון ההעברות הנוכחי, אך הם מעדיפים להמתין עד תום העונה, אז יהיה שחקן חופשי והעובדה שקבוצות יוכלו לקבל אותו ללא תשלום תגדיל יותר את הביקוש. "בשבת מאור יהיה בן 29. הוא כבר לא ילד והחוזה הקרוב שלו אמור להיות החוזה שיסדר אותו כלכלית", מספר אחד מחבריו. "בבאר-שבע לא הציעו לו כלום לעונה הבאה. הוא לא יישבר, גם אם יחליטו לייבש אותו עד סוף העונה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
מאור בוזגלו
צילום: עוז מועלם
מומלצים