שתף קטע נבחר

"אמשיך ללכת בדרכו": בנו של אלירז פרץ ז"ל חגג בר-מצווה

אביו אלירז פרץ נהרג בהיתקלות מול מחבלים ברצועת עזה כשהיה ילד. אתמול, שבע שנים אחרי, חגג בנו הבכור אור-חדש אוריאל בר-מצווה כשהוא עטוף בטלית ועטור בתפילין של אבא. מעגל נוסף שנסגר: הטקס התקיים בבית הכנסת על שם הדוד אוריאל, שנפל גם הוא

 

 

בין עצב שלא נגמר לבין שמחה: כך נע מסלול החיים של מרים פרץ ששניים מבניה, אוריאל ואלירז, נפלו במהלך שירותם הצבאי. אתמול (יום ה') היה למשפחה יום של אור כאשר אור-חדש אוריאל, בנו של אלירז, חגג בר-מצווה כשהוא עטוף בטלית ועטור בתפילין של אביו שנפל.

 

אור-חדש הוא בנו הבכור של רס"ן אלירז פרץ שנפל בהיתקלות מול מחבלים ברצועת עזה בשנת 2010, והוא גם בכור נכדיה של סבתו מרים. הנער נקרא על שם דודו, סגן אוריאל פרץ, בנה השני של סבתו מרים, שנפל בלבנון בשנת 1998.

"יודע שאבא תמיד איתי". בר מצווה לאור-חדש אוריאל פרץ (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
"יודע שאבא תמיד איתי". בר מצווה לאור-חדש אוריאל פרץ(צילום: אלכס קולומויסקי)
 

 (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
(צילום: אלכס קולומויסקי)

כשהוא מוקף בבני המשפחה הנרגשים אמר אור-חדש: "אני מרגיש ויודע שאבא איתי תמיד, למרות שהוא חסר לי מאוד. היום, כשאני מתחיל להניח את התפילין של אבא, אני יודע מה היה חשוב לו ואני יודע שאמשיך ללכת בדרכו. סבתא מרים, אני לומד ממך מה היא נתינה ושמחה למרות כל הקושי בחיים".

 

מרים אמרה: "היום אנחנו חוגגים את הנחת התפילין של אור-חדש אוריאל שנקרא על שם אוריאל ז"ל. הדבר הזה של כאב ושמחה זה משהו שחרוט בעם ישראל. יש לנו את הערבוביה הזאת. פעם השמחה עולה ופעם הכאב עולה, ושניהם דרים ביחד. אבל בשניהם אני שומעת קול שאומר קומי התנערי, נערי את העפר הזה, תאגרי כוחות. אז היום אזרנו כוחות, ואור-חדש שלנו זוכה להניח תפילין. הטלית היא אותה טלית של האב, עם הריחות שלו, שלא כובסה מאז שנפל. קשה לי שאלירז לא עומד כאן לידו כי תמיד הוא אמר לי - 'אמא, אני מחכה לרגע שבו אומר לבני ברוך שפטרני מעונשו של זה'. והוא לא הגיע ליום הזה".

 (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
(צילום: אלכס קולומויסקי)

 (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
(צילום: אלכס קולומויסקי)

 (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
(צילום: אלכס קולומויסקי)

 (צילום: לירן לוי) (צילום: לירן לוי)
(צילום: לירן לוי)

אמו שלומית אמרה: "השם שאבא בחר לך מספר על מה שאבא רצה שתהיה בשביל המשפחה אחרי שאוריאל נהרג. הוא מספר גם על מה שאבא חלם ולחם עבורו. בחודשים שחיכינו ללידתך אבא אלירז כתב לי לאיזה ילד הוא מתפלל - 'שנביא לעולם ילד צדיק, גיבור, עשיר בתוכנו, אמיץ, שנפשו רחבה כים וראייתו כשל הנשר הגדול'. התכונות האלו כבר קיימות בתוכך בני היקר ואני יודעת שאבא, ביחד עם סבא אליעזר ודוד אוריאל, מביטים בך כל הזמן באהבה, גאים על מי שאתה. על הדרך שבה אתה מתמודד עם הקשיים. זה יום שמח ומרגש אבל גם קשה, כי היינו רוצים שאבא יהיה כאן".

למטה משמאל: רב-סרן אלירז פרץ ז"ל ולצדו אמו מרים ואחיו אליאסף אוחזים בתמונת האח אוריאל, שנהרג בלבנון. עומדים: האחים אביחי ובת-אל (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
למטה משמאל: רב-סרן אלירז פרץ ז"ל ולצדו אמו מרים ואחיו אליאסף אוחזים בתמונת האח אוריאל, שנהרג בלבנון. עומדים: האחים אביחי ובת-אל(צילום: אלעד גרשגורן)

הדיווח ב"ידיעות אחרונות" על נפילתו של אוריאל פרץ ז"ל ()
הדיווח ב"ידיעות אחרונות" על נפילתו של אוריאל פרץ ז"ל

 

למשפחה הייתה אתמול סגירה של מעגל נוסף, שכן אור-חדש עלה לתורה בבית הכנסת בגבעת זאב שאותו בנה סבו המנוח אליעזר. לאחר נפילת אוריאל נקרא בית הכנסת על שמו. "שלוש שנים עמד בית־הכנסת ללא שם, אליעזר אמר שהוא רוצה לקרוא לו על שם מישהו מיוחד, ואז בדיוק אוריאל נפל", סיפרה מרים.

 

אלוף (מיל') דורון אלמוג, חבר המשפחה, הגיע אף הוא לחגוג: "זו התרגשות גדולה", אמר. מרק בלזברג, יו"ר ארגון "משפחה אחת" (OneFamily) המלווה את משפחת פרץ במשך שנים: "זו זכות גדולה ללוות את משפחת פרץ היקרה, ולשמוח ולבכות יחד איתם היום בבר המצווה של אור-חדש, בנם הבכור של אלירז ושלומית. סיפורה של משפחת פרץ ידוע לכל ישראלי. אור-חדש היה בן שש כשאבא שלו נפל והיום הוא מכיר את אבא שלו מתוך הזכרונות של משפחתו, חבריו לחיים וחבריו לקרב. אני לא מכיר בעולם בן אדם, כמו האלירז שהכרתי היום דרך הסיפורים ששמעתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
אור-חדש אוריאל פרץ
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים