שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מעבר בין קופות ל-2016: מכבי מזנקת, לאומית מתרסקת

  קופת חולים מכבי היא המרוויחה הגדולה של 2016 במספר העוברים אליה עם 21,004 מבוטחים חדשים והובלה בערים בהן הובילו עד כה קופות אחרות. לאומית מתרסקת עם 21,045 מבוטחים שנטשו אותה השנה. דו"ח מעבר בין קופות החולים

  על פי נתוני הביטוח הלאומי המתפרסמים הבוקר (ו') ניכר שקופת חולים מכבי הגדילה את מבוטחיה באופן משמעותי. על פי נתוני הסיכום לשנת 2016 של העוזבים והמצטרפים, לקופה התווספו 21,004 מבוטחים. אחריה קופת חולים מאוחדת שגדלה ב-758 מבוטחים. שירותי בריאות כללית מאבדים 717 מבוטחים ולאומית מתרסקת ומאבדת 21,045 מבוטחים בשנה החולפת.

   

  המעבר בין קופות חולים הוא נושא מעניין כי למעשה אין עוד שרות ציבורי בישראל אשר מתקיימת בו תחרות. זהו התחום היחיד בו לציבור יש אפשרות לבחור מבין מספר מתחרים. התחרות היא על צירוף מבוטחים שכן התקציב שמקבלת הקופה מן המדינה מחושב לפי מספר החברים בכל קופה בהתחשב בגילם, מקום מגוריהם (פריפריה מתוגמלת יותר) ואף המגדר שלהם. הקופות מתחרות ביניהן על כל מבוטח על אף שהן גופים ללא מטרת רווח וכמעט כל תקציבן מגיע ישירות מן המדינה.

   

  גידול משמעותי במספר העוברים מקופה לקופה

  כ-164 אלף ישראלים המהווים כשני אחוזים מן האוכלוסיה, בחרו לעבור קופה בשנת 2016. מספרים אלה מהווים גידול ביחס לשנה קודמת בה החליפו קופה כ-140 אלף ישראלים בלבד. החל משנה זו, מי שעובר מקופה לקופה ממשיך לשמור על מלוא זכויותיו גם בבטוח הסיעודי. למעשה, בכך בוטל חסם המעבר האחרון ועתה כל הזכויות שהיו לחבר בקופה הקודמת, יישארו איתו בקופה החדשה.

   

  קופת חולים לאומית. 21,045 מבוטחים נטשו לקופות אחרות (צילום: לילך כדר "כל הדרום")
  קופת חולים לאומית. 21,045 מבוטחים נטשו לקופות אחרות(צילום: לילך כדר "כל הדרום")

  ההצלחה בשנה החולפת של מכבי שירותי בריאות נרשמה גם בערים שהיו שייכות במשך שנים ארוכות לקופות חולים אחרות. כך למשל בירושלים, מכבי מצליחה לגדול באופן דרמטי בכ-3,397 מבוטחים למרות שבמשך שנים רבות העיר נשלטה בידי מאוחדת וכללית. בשנה האחרונה הקופה פתחה מרפאות חדשות בבירה וכך ממצב של מספר מצטרפים קטן ביותר ואף נטישה קלה בחלק מהשנים, עברה מכבי להיות המובילה במספר העוברים אליה בירושלים.

   

  "מכבי" פולשת גם לערים החרדיות

  גם בערים חרדיות נוספות כמו בית שמש הקופה מצליחה להגדיל את כוחה ב-714 מבוטחים, בערד ב-331 ובאשדוד - על רקע הקמת אסותא - הגדילה הקופה את מבוטחיה בכ-908 מטופלים חדשים.

   

  ב"כללית שירותי בריאות" מצליחים לשמור על איזון במספר המבוטחים - בעוד בירושלים הקופה מאבדת כ-792 מבוטחים ובתל אביב כ-103, בערים אשדוד, בית שמש, נתניה ופתח תקווה הקופה מצליחה להוסיף מבוטחים חדשים. גם מאוחדת שומרת באופן יחסי על כוחה - בירושלים היא מגדילה את מספר המבוטחים שלה ב-766 ובבני ברק ב-692, אבל מתרסקת בתל אביב ומאבדת 1,225 מבוטחים ובאשדוד 880.

   

  קופת חולים לאומית מאבדת גם השנה - כמו גם בשנים האחרונות - עוד ועוד מבוטחים. בירושלים הקופה איבדה 3,371 מבוטחים , בתל אביב 873 ובבית שמש 800 מבוטחים.

   

  "טוב שיש תחרות בין הקופות", מסביר רן סער מנכ"ל מכבי. "היא מביאה לשיפור השרות לחברים ולהתאמה טובה יותר של השרות לצרכים של האוכלוסייה. זו גאווה גדולה עבורינו להוביל ולהצליח להיות הקופה שהכי הרבה ישראלים בחרו להצטרף אליה (נטו, ר"א) ונמשיך להתאמץ עבור החברים גם ב-2017 ובשנים הבאות. ההצלחה בערים כמו ירושלים, אשדוד, חיפה, ק. מוצקין, נתניה, ערד, תל אביב, ראשון לציון וחולון מרגשת את כולנו"

   

  מנהלת השיווק של מכבי טוני כהן כבר מסמנת את היעדים הבאים: "הצלחנו ב-2015 והכפלנו את ההצלחה ב-2016. זו גאווה מקצועית ענקית ואתגר משמעותי. ב-20177 נמשיך להתמקד בירושלים, אשדוד וערים נוספות בכל רחבי הארץ. מכבי נתפסת כקופה הטובה ביותר ובצדק רב. יש המון אנשים שחברים בקופות אחרות ומעוניינים לעבור אלינו – התפקיד שלנו הוא להסביר להם שהמעבר הוא קל וכל הזכויות שלך נשמרות כולל בבטוח המשלים ובסיעודי. נשמע פשוט אבל זו אופרציה שלמה"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חיים צח, "ידיעות אחרונות"
  21,004 מבוטחים חדשים. מכבי
  צילום: חיים צח, "ידיעות אחרונות"
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים