שתף קטע נבחר

לראשונה: הסכם קיבוצי בהיי-טק

הסכם קיבוצי ראשון מסוגו בענף נחתם בחברת התוכנה SAP. ההסכם שיחול על 600 עובדי החברה כולל העלאת ימי החופשה ודמי ההבראה והגדלת ההפרשות לפנסיה. "הצלחנו להגביר את הבטחון התעסוקתי"

צעד משמעותי בהתאגדות עובדי ההיי-טק: יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, בכירי חברת התוכנה SAP וראשי ועד העובדים בחברה חתמו היום (א') על הסכם קיבוצי ראשון בענף.

 

כתבות נוספות בערוץ הקריירה בנושא היי-טק

קורס המחשבים לנוער שמגשים חלומות

סיכום השנה בהיי-טק: העצירה הפכה לזינוק

מרקדן לסטארט-אפיסט: היי-טק ללא ניסיון

 

ההסכם הקיבוצי שיחול על כ-600 עובדי חברת SAP בישראל, נחתם לאחר שנתיים של משא ומתן בין העובדים להנהלה ומהווה את ההסכם המקיף הראשון בישראל להסדרת זכויות העובדים בענף ההיי-טק בישראל. עד כה נחתמו בענף הסכמים קיבוציים המוגדרים כהסכמי ביניים בלבד, ללא תוקף ארוך טווח.

 

במסגרת ההסכם החדש, עובדי SAP יהיו זכאים להגדלת ההפרשות הפנסיוניות שלהם, תוך העלאת הפרשת המעסיק עד לשיעור של 7.5%. בנוסף, ההסכם מגדיל את מכסת ימי החופשה השנתית, כולל ימי חופשה בשני ערבי חג שיינתנו על חשבון המעסיק, ומעלה את ערך יום ההבראה אליו יהיו זכאים העובדים ל-450 שקל.  

    

עוד הוחלט כי יוגדל הסבסוד של תכנית הליסינג לעובדים, והחברה תממן את נסיעות העובדים בכביש 6 ובמנהרות הכרמל. כמו כן, עובדי SAP יוכלו להשתתף בתכנית מלגות גלובאלית של החברה, ולקבל מלגת לימודים. בנוסף למדיניות תוספת השכר בחברה, העובדים יזכו לתוספת שכר קבועה, כדי למנוע שחיקה ואפליה של העובדים הישראלים לעומת עובדים אחרים בחברה בחו"ל. 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

"גם בענף ההיי-טק ניתן לייצר הסכם קיבוצי"

על פי ההסכם, תקציב הרווחה השנתי בחברה, המיועד לטובת פעילויות למען העובדים, יעמוד על 4,150 שקל לעובד. בשורה נוספת שנושא ההסכם היא קיבוע ההטבות הקיימות בחברה לכלל העובדים, כגון: ביטוח בריאות, בדיקות סקר רפואיות וקרן השתלמות. ההסכם החדש כולל גם תכנית לשיקוף טווחי השכר לעובדים במקצועות השונים.  

 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, בירך את עובדי SAP בישראל ואמר כי: "ההסכם הקיבוצי ב-SAP הוא הסכם פורץ דרך שמניע מהפכה חברתית וסולל את הנתיב להסכמים נוספים בענף ההיי-טק.  ההסכם מחזק את מעמד העובדים ב-SAP ובמקביל שומר על חוסנה של החברה בענף תחרותי".

 

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק בהסתדרות, יקי חלוצי, הצטרף לדברי יו"ר ההסתדרות והוסיף: "היום הוא יום היסטורי. ההסכם הקיבוצי ב-SAP מהווה הוכחה כי גם בענף ההיי-טק ניתן לייצר הסכמים קיבוציים אשר מגדילים בפועל את הביטחון התעסוקתי של העובדים, לצד שימור המצוינות שכה חשובה לישראל".

 

בהנהלת SAP בישראל ברכו על ההסכם וציינו כי: "שמירה על עקרונות ההסכם תאפשר לחברה לשמר את יתרנה התחרותי ואת המצוינות הארגונית". גד רביד, יו"ר ועד עובדי SAP בישראל, אמר כי "הצלחנו לעגן סוגיות קריטיות לעובדים בהיי-טק, ולהגביר את הביטחון התעסוקתי והשקיפות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים