שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תביעה: "הנער לא אובחן בזמן והפך פגוע ותלותי"
  על פי התביעה, על אף ההמלצה על בדיקת אקו לב, הבדיקה לא בוצעה, ומפרצת באבי העורקים לא התגלתה בזמן. מאז סובל הנער מקשיי תפקוד וקוגניציה והפך להיות תלוי בהוריו לביצוע פעולות יומיומיות כמו רחצה, הלבשה והיגיינה אישית. הלל יפה, בתגובה, הגישו תביעה נגד ההורים, כי "לקחו את הנער באמצע האשפוז לחגוג את בר המצווה שלו בניגוד להוראות"

  אלון (18) והוריו, תושבי אזור השרון, תובעים את בית החולים הלל יפה בחדרה ואת קופת חולים כללית בטענה לרשלנות רפואית. לפני כחמש שנים, כשאלון היה בן 13, הופיעו אצלו תופעות של חוסר תיאבון, עייפות, חולשה, תחושת קור וצמרמורות והוא ירד במשקל.

   

  אלון והוריו סיפרו לרופא המשפחה ב"שירותי בריאות כללית" על התסמיני והרופא נתן לו טיפול אנטיביוטי. לאחר ביקורים חוזרים ונשנים לאחר שמצבו של אלון לא השתפר, החליטו בני המשפחה לאשפז אותו בבית החולים "הלל יפה" בחדרה.

   

  עם הגעתו לבית החולים הוחלט לבצע לאלון בדיקת אולטרסאונד בטן ואקו לב. בבדיקות האולטרסאונד התגלה טחול מוגדל – ממצא שהעיד על חשד לזיהום. אבל בדיקת האקו לב, שהייתה אמורה לתת תמונה מקיפה יותר – לא בוצעה כלל לאורך כל ימי האשפוז.

   

  אם היה עובר את הניתוח בזמן, אולי אלון היה נשאר ילד רגיל (אילוסטרציה) (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  אם היה עובר את הניתוח בזמן, אולי אלון היה נשאר ילד רגיל (אילוסטרציה)(צילום: shutterstock)

   

  שלושה ימים לאחר שהגיע לבית החולים, ולמרות שאובחן כסובל ממחלה זיהומית שלא ברור מה המקור שלה, הוחלט לשחרר את אלון לביתו. בטופסי סיכום האשפוז נכתב שהוא זקוק להמשך טיפול תרופתי, ביצוע בדיקות דם וביצוע בדיקת אקו לב. בבית החולים טוענים שבני המשפחה לחצו על הצוות הרפואי לשחרר את אלון לביתו מפני שבאותו ערב התקיימה חגיגית בר המצווה שלו, ואורחים רבים הוזמנו לאירוע.

   

  מנגד, טוענים בני המשפחה כי אלון שוחרר להפסקה באשפוז בלבד ובאישור רופאי ביה"ח, ושבמהלך האירוע אלון סבל מחולשה קשה, קור, רזון, והיה במצב ירוד מאוד. לדבריהם אורחי האירוע הביעו זעזוע עמוק ממצבו שהיה ניכר לעין ולמחרת האירוע, בבוקר, חזר אלון לאשפוז.

   

  עוד סיפורים:

  תביעה: הרופא נתן תרופות לצרבת – לחולה היה סרטן

  תביעה: הגיעה לביה"ח בגלל כאבי גב - יצאה בכיסא גלגלים

  תביעה נגד סורוקה: "הפעוט שנולד נכווה ברגליו ממים חמים"

   

  גם לאחר חגיגות בר המצווה, ולאחר שחרורו מביה"ח ללא אבחנה וטיפול, המשיך אלון להרגיש רע מאוד ופנה לרופא הילדים בקופת החולים ארבע פעמים תוך פחות משבועיים. למרות ההמלצה בתיק הרפואי שלו לבצע אקו לב – הרופא בקופת החולים לא הפנה אותו לביצוע הבדיקות ולא השכיל להבין את חומרת מצבו. רק בביקורו האחרון אצל רופא המשפחה ולאחר לחץ מסיבי מצד אמו של אלון, הסכים הרופא להפנותו לחדר מיון.

   

  אלון אושפז בבית חולים שניידר כשהוא סובל מחום, חולשה וירידה במשקל באופן מתמשך. כמו כן הוא התלונן על קוצר נשימה וכאבים בחזה. יומיים לאחר אשפוזו נערכה לאלון בדיקת אקו לב שהעידה על מום לבבי של היצרות של אבי העורקים ועם חשד לזיהום. בבדיקת סי.טי נמצאה מפרצת באבי העורקים בקוטר של 3.2 ס"מ.

   

  אלון הועבר לטיפול נמרץ וביום למחרת עבר ניתוח בבית החולים בילינסון הסמוך. לאחר הניתוח הוא שב לטיפול נמרץ ילדים וטופל באנטיביוטיקה. יממה לאחר הניתוח החל לסבול מחולשה של יד ורגל ימין, קשיי דיבור, ואוטם חריף שיצר בצקת באזור של אספקת הדם באחד מעורקי המוח. שבועיים לאחר האשפוז שוחרר אלון לשיקום ב"בית לוינשטיין", תוך שהוא ממשיך לסבול מכאבים פיזיים וקשיים נירולוגיים.

   

  "מנעים הליכות ומקובל לנער מיואש"

  לאחר שמונה חודשים שוחרר לחלוטין מבית לוינשטיין, אך עד היום, לטענת בני המשפחה, הוא סובל מקשיי תפקוד בפלג הגוף הימני ומהפרעות בתפקודים קוגניטיביים של קשיי זיכרון וריכוז ומתקשה בהעברת מסרים מורכבים. בנוסף, סובל אלון, מאז המקרה, מלקות למידה, הפרעות בליעה וקשיים בהתנהגות חברתית.

   

  אלון עבר ללמוד בבית ספר לחינוך מיוחד וחייו השתנו מאוד: "אלון הפך מנער נעים הליכות ומקובל חברתית, לנער מבודד, מיואש, חרד ומתוסכל, אשר סובל מהתפרצויות זעם ודימוי עצמי נמוך. בנוסף על כך, בעקבות מגבלותיו המוטוריות והנוירולוגיות, הפך אלון לתלותי בהוריו ברבות מפעולות היומיום, לרבות הלבשה, רחצה ושמירה על היגיינה בסיסית", נכתב בכתב התביעה.

   

  לאחרונה הגישו אלון ובני משפחתו, באמצעות עורכת דינם, שירה פרידן ממשרד כספי סרור ושות', תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בטענה לרשלנות רפואית. אולם באופן מפתיע, השיב בית החולים בתביעה משלהם כנגד ההורים, בהליך של הודעה נגד צד שלישי.

   

  "חרף בקשת הצוות הרפואי להותיר את אלון באשפוז לצורך בירור מקיף, עמדו ההורים על כך שישוחרר לביתו לסוף השבוע לרגל בר המצווה שלו שחל באותו מועד", כתבו בבית החולים, "עם שחרורו מבית החולים הובהר ואף תועד הצורך בהמשך הבירור ותואם עם גורם נוסף תור לבדיקת אקו לב ואף הוסברה להורים החשיבות של הבדיקה".

   

  ההורים של אלון ועורכת דינם דוחים בתוקף את הטענות. לדבריהם, אלון שוחרר להפסקה קצרה ושב לבית החולים ובדיקת אקו לב לא בוצעה ביומיים שלפני חגיגות בר המצווה, וגם לא לאחר שאלון שב לבית החולים.

   

  "בשעה שאלון הלך והידרדר, והוריו התרוצצו עמו בין קופת חולים לבית חולים, המערכת הרפואית לא ערכה את הבירור המתחייב. רופא הילדים בקופ"ח פטר את התמונה באבחנה של מחלות ילדות שגרתיות, ואילו רופאי בית החולים אשר קבעו ותיעדו את התוכנית לבצע אקו לב, זנחו את התוכנית ללא הסבר. הם שיחררו את אלון ללא אבחנה בחזרה לידיו של רופא קופ"ח, אשר ראה עצמו פטור מהנחיות ביה"ח", אמרה עו"ד פרידן, "כך נפל אלון בין הכיסאות, ומצבו הוחמר עד שהגיע לניתוח לב במצב חמור ורווי סיכונים, שאכן התממשו.

   

  "הטיפול שניתן לאלון אינו עומד בשום סטנדרט רפואי מקובל. אך מקומם עוד יותר הוא הניסיון לזרוק את האשם על הוריו של אלון במסגרת הליך משפטי, בטענות מנוגדות לאמת ולתיעוד הרפואי. זוהי התעמרות במשפחה פגועה, בניסיון ציני להתנער מאחריות ומתשלום פיצוי כספי".

   

  תגובות

  מבית חולים הלל יפה נמסר: "מכיוון שמדובר בתביעה מתנהלת ובשל חובת הסודיות הרפואית החלה על בית החולים על פי דין, הרי שבית החולים מנוע מלהגיב באופן מפורט ומורחב בתקשורת".

   

  משירותי בריאות כללית נמסר: "כתב התביעה התקבל והתייחסות לטענות העולות ממנו תינתן במסגרת ההליך המשפטי. יחד עם זאת, נוכל לציין כי אין שחר לדברים שהוצגו בתביעה והרופא במרפאה פעל כראוי וכנדרש. לתובע ניתן טיפול רפואי והנחיות מתאימות כמתבקש בנסיבות המקרה".


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רפי קורן
  הלל יפה. הגישו תביעה משלהם
  צילום: רפי קורן
  עורכת הדין פרידן
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים