שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נדיר: אחרי שנה בה הייתה מונשמת ועברה השתלת ריאות - ליז התעוררה

  באחד המקרים הבודדים בעולם ולראשונה בישראל, צעירה שריאותיה קרסו והונשמה במשך שנה, עברה השתלת ריאות בבי"ח בילינסון. הניתוח המורכב ארך 12 שעות לאחר שריאותיה נדבקו וכמעט היה בלתי אפשרי להוציאן מהגוף

  דלקת הריאות שהסתבכה להשתלת ריאות: אישה שריאותיה קרסו בשל זיהום הונשמה במשך שנה שלמה. בחנוכה האחרון נמצאה לה התאמת ריאות שהושתלו בגופה במבצע מורכב שארך 12 שעות.

   

  צפו בסיפורה המרגש של ליז:

   

    

  זה התחיל בשיעול בלתי פוסק: ליז, 39, אמא לשתי בנות צעירות חלתה לפני כארבע שנים בדלקת ריאות. היא החלה להשתעל, סבלה מקוצר נשימה שהלך והחמיר ונחלשה. היא מספרת כי לא הצליחה לעלות שלוש מדרגות בגלל קשיי הנשימה ונאלצה לבסוף גם לעזוב את עבודתה.

   

  מצבה המשיך להידרדר עד שאיבדה את ההכרה והועברה לאשפוז בבית החולים בילינסון. הוא עברה שתי החייאות והונשמה במשך שנה שלמה. לרופאים היה ברור כי הפתרון היחיד למצבה הוא השתלת ריאות. מלבד מצבה הרפואי שהידרדר במהירות חוותה קושי נוסף - בחודשים הרבים שבהם הייתה מאושפזת לא הסכימה שבנותיה יבקרו אותה ותיקשרה איתן רק על ידי שיחות וידאו וסמסים.

   

  לחתימה על כרטיס אדי מקוון - לחצו כאן

   

  יומיים לפני חנוכה קיבלה אמה של ליז טלפון שנמצא תורם מתאים וההשתלה תחל תוך מספר שעות. בניתוח מסובך ומורכב השתילו מנתחי מערך לב וחזה בבילינסון ריאות בגופה של ליז.

   

  השבוע, לראשונה מזה כשנה, יצאה ליז מטיפול נמרץ לב חזה בבילינסון, נגמלה מההנשמה והחלה נושמת בכוחות עצמה. בשנה החולפת בגלל שהונשמה, לא יכלה ליז להוציא קול ולדבר. השבוע היא החלה לדבר ואף התהלכה לראשונה.

   

  "אחד ההמקרים הבודדים בעולם"

  "ניתוח ההשתלה ארך שעות ארוכות והיה מורכב מאוד", סיפר ד"ר מילטון סאוטה, מנהל מחלקת ניתוחי ריאות במערך ניתוחי לב וחזה בבילינסון, "ליז הייתה מונשמת כשנה ולכן שרירי הנשימה שלה היו חלשים. בגלל שהיא לא נשמה בכוחות עצמה במשך תקופה כה ארוכה נאלצנו להתמודד בניתוח עם מורכבות גדולה יותר מבניתוח השתלת ריאות "רגיל".

   

  "זה סיפוק אדיר לראות את ההתקדמות הרפואית המדהימה שעברה ליז בזמן שעבר מרגע ההשתלה. שלוש פעמים ניצלה ליז מהמוות, כשעברה שתי החייאות וכשעברה את ההשתלה, אני שמח שכעת היא נושמת בכוחות עצמה ומסוגלת לדבר".

   

  פרופ' דן ערבות, מנהל מערך ניתוחי לב וחזה בבילינסון מוסיף ואומר: "מדובר בניתוח מורכב ביותר. בעולם נעשו מספר השתלות ריאות בודדות בחולים שהונשמו לתקופה ארוכה. בישראל לא בוצעה השתלת ריאות באדם שהונשם לחודשים כה ארוכים. בגלל מורכבות המצב הרפואי של ליז, הצוות הרפואי התמודד עם סוגיות רפואיות מסובכות והשתלת הריאות מהקשות והארוכות שידענו".

   

  פרופ' מרדכי קרמר, מנהל מכון הריאות בבילינסון שטיפל בליז: "אין רגע מרגש יותר משיחת הטלפון למשפחה שבה בישרתי להם שיש ריאות עבור ליז. הלב נקרע מסיפור המקרה של ליז, והחלמתה היא עוד הוכחה שהשתלות איברים מצילות חיים".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים