שתף קטע נבחר

משבר הבוקר: כשאבא עושה קוקו לבתו

אביב בורנשטיין, אב פעיל ומעורב, עושה כל דבר די בהצלחה עד שמגיעים הבקרים שהוא צריך לאסוף לבתו את השיער. הפעולה הפשוטה הופכת להיות מאבק מתיש שבסיומו אין מנצחים

לא הייתה לי אחות קטנה ואני לא יודע אם הייתה לי כזאת זה היה משנה משהו, אבל כנראה שגדלתי כגבר ממוצע ולא ראיתי בעייתיות בזה. אבל מהרגע שהילדה שלי גדלה קצת והשיער שלה התארך, מצאתי את עצמי מתמודד עם המטלה הקשה מכל בשביל גבר, בעיקר בבקרים שזוגתי יוצאת מוקדם מהבית ואני זה שמארגן את הילדה ומוריד אותה בגן. מה עושים עם כל השיער הזה? הילדה קמה בבוקר והשיער שלה קופץ לכל מקום אפשרי.

 

היא מתעוררת בבוקר ואני יודע שאי אפשר לשלוח אותה ככה לגן. השיער מפריע לה לראות. אבל כשהוא מסודר הוא ארוך ויפה ואין אפשרות סבירה לספר אותה, לפחות אם אני רוצה להמשיך לגור בבית ולראות את הילדים.

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

לילדה יש קשרים בשיער אבל מה זה אומר? האם קשר בשיער זה בדיוק כמו האוזניות האלו שמכניסים מסודרות לתוך הכיס ומוציאים אחרי שעה עם קשר שצריך לעבוד שעות בשביל לפתוח אותו? אותו רעיון קורה בקשר בשיער? אני מתחיל לסרק אותה ונתקל בקשר. פתאום המסרק לא רוצה לרדת יותר. זה בערך כמו הקיר הזה כשאתה עושה מרתון ומבין שמכאן אי אפשר להמשיך. באותו הרגע אני מבין שצריך לוותר על התסרוקת שלה ומתחיל למצוא דרכי ביניים איך להוציא אותה הביתה וברור לי שהגננת תדע שאין מצב שיד של אישה נגעה לילדה בשיער.

 

עכשיו נשאר החלק הקשה של כל העניין - לעשות לה קוקו. זוגתי תמיד מכינה לי את הסרט לשיער ואת הסיכות ואני מתחיל לרדוף אחרי הילדה שתתן לי לעשות לה קוקו. היא כמובן יודעת שהתוצר הסופי יהיה גרוע מאוד ולכן בורחת ממני ואני מוצא את עצמי רודף אחריה בכל הבית כשאני מחזיק קוקייה ביד ומתחנן לעברה בשעות בוקר מוקדמות שתבוא כדי שנסדר לה את השיער. מזל שאני לא מצולם, כי זה בטח נראה מהצד הזוי ביותר.

 

לטורים הקודמים:

- לדבר אל הילד ולשמוע את אבא שלך

- לאבד שני הורים תוך שנה

- "הבת שלי מתגנבת כל לילה למיטה שלנו"

 

כשאני סוף סוף מצליח והיא נעמדת ומוכנה לזה שאעשה לה קוקו, יש את אתגר הגומיה שצריך לקשור אותה על השיער כמה פעמים כדי שתחזיק. אז כן, אני מתקשה בזה. אם הצלחתי פעמיים לתפוס את השיער אני מרגיש טוב עם עצמי. לפעמים אני חושב על זה שדלילה לא גזרה לשמשון את השיער בשביל לפגוע בכוחו, אלא פשוט נמאס לה לסדר לו כל יום את הקוקו, כי הוא לא היה מסוגל לעשות את זה בעצמו. אז לילה אחד בזמן שהוא ישן, היא זרקה לו את כל הקוקיות והסיכות, ופשוט גזרה לו את השיער. ממש עשתה לו "הקיץ של אביה".

 

פעם אחת חשבתי לקשור לילדה את השיער עם אזיקון. פעם אחרת שמתי לה סרט על הראש ואפילו הייתה פעם ששלחתי אותה עם באף (מטפחת) של ריצה, העיקר שלא יהיה לה שיער על העיניים ולא יהיה לי על המצפון שהיא נתקלת בקיר. המחשבה שלי היא שבגן יסדרו לה את השיער ובאמת היא תמיד חוזרת עם שיער מסודר והסיכות בדיוק במקום הנכון.

 

ראיתי פעם מישהו שעושה קוקו לבתה עם שואב אבק, אבל את האמת זה מפחיד אותי לנסות. הפחד גורם לי להבין שאין ברירה, שתלך כמו יהושוע הפרוע והעיקר שזה לא יהיה איזה סרט - "מותק, הילדה נשאבה".

 

 

בררנו עם שני אבות "מומחים" בתסרוקות איך זה עובד להם. צפו:

 

 

 

 
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מה יהיה עם הקשרים?
צילום: shutterstock
מומלצים