שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גיוס המונים למען מוזיאון לזכר חללי אסון המסוקים
  אחיהם של הנופלים באסון המסוקים מבקשים להקים מוזיאון באוהל בכיכר רבין. כדי לגייס את הסכום הם פתחו דף באתר גיוס המונים

  כמעט 20 שנה עברו מאז אסון המסוקים, שבו נספו 73 חיילי צה"ל, שהיו בדרכם לפעילות מבצעית בדרום לבנון. עכשיו מבקשים האחים והילדים של אותם חיילים להנציח את זכרם על-ידי הקמת מייצג ייחודי, מוזיאון שיוקם בתוך אוהל ענק - שיוצב במשך כשבוע בכיכר רבין בתל-אביב. האחים מבקשים לגייס באתר giveback 100 אלף שקלים. סך כל עלות הפרויקט - 300 אלף שקלים.

   

  צלם: אורי דוידוביץ

  צלם: אורי דוידוביץ

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  איילה מינקר, ששכלה באסון את אחיה עידן, הסבירה בראיון באולפן ynet כיצד נולד הרעיון לפרויקט: "התאחדנו מספר אחים להקים איזשהו מיצג בתל אביב, בכיכר רבין, הרעיון הוא באמת לעשות תערוכה שאנשים יוזמנו לבוא לתערוכה, להיזכר מה היה, להכיר את הפנים, את השמות".

   

  איקי אפנר, ששכל את אחיו אבי באסון, הוסיף: "יש שני דברים חדשים בעצם השנה. קודם כל זו פעם ראשונה בעצם שהאחים והאחיות והבנים והבנות של אסון המסוקים לוקחים עליהם יוזמה לעשות את ההנצחה או להמשיך את ההנצחה. עד היום ההורים שלנו התעסקו בפרוייקט הזה, 20 שנה ברציפות. דבר שני אנחנו גם מנגישים בעצם את ההנצחה, מביאים אותה למרכז הארץ, 20 שנה זה פרק זמן ארוך, מרבית החיילים שמתגייסים נולדו אחרי האסון. כשאני הולך ומשתתף בכנסים ועצרות ומדבר אני צריך להזכיר להם מה היתה התקופה, סוף מלחמת לבנון, קו הביטחון, הנסיגה מלבנון וכדומה. ואנחנו רוצים גם לזכור, להזכיר, וגם עוד פעם, להביא את האנשים שיזכרו את התקופה ושילמדו על האחים והאחיות והבנים והבנות של האנשים מאסון המסוקים".

   

  מינקר אמרה בראיון כי לא מדובר רק במיזם לציון 20 שנה לאסון. "בחרנו לעשות את זה דווקא עכשיו בגלל, מעבר לזה שזה 20 שנה, גם בגלל התחושות שיש בארץ את הפילוג והקצוות שנוצרו בתוך העם ודווקא באסון הזה נהרגו 73 חיילים, באמת מכל קצוות החברה הישראלית, והמקום הזה של לעשות משהו ביחד, משותף, מאחד, לזכור את האחדות שלנו".

   

  בדף ניתן לתרום מ-36 שקלים ועד 25 אלף שקלים. שמו של מי שיתרום את הסכום המקסימלי יוזכר בלוח ההוקרה במיצג בכיכר רבין. הפרויקט ייסגר בעוד כחודש.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים