שתף קטע נבחר

נורה למוות במחסום: "פגוע נפש, לא מחבל"

תושב ג'ת שבמשולש, בעל אזרחות ישראלית, הוא שנורה למוות בכניסה לטול כרם. קרוביו אמרו כי טופל תרופתית: "לא מבינים מה גרם לחיילים לירות בו". בצה"ל אמרו כי הוא רץ לעבר החיילים כשסכין בידו

 

 

 

אזרח ישראלי, תושב ג'ת שבמשולש בן 45, הוא שנורה אתמול (יום ג') במחסום לאחר שרץ לעבר החיילים עם סכין. האיש, שגדל כפלסטיני בטול כרם, התחתן לפני 17 שנים עם ערבייה ישראלית מאזור המשולש, וקיבל תעודת זהות כחולה. השניים התגוררו באזור המשולש מאז. קרוב משפחתו סיפר: "יש להם שלוש בנות ובן, הוא התגורר יחד עם בני משפחתו בשכירות". לדבריו, "הוא סבל ממחלות נפש, הוא קיבל תרופות".

 

לדבריו, לפני כמה חודשים הוא עזב את ביתו וחזר לגור אצל הוריו בטול כרם. "הופתענו מאוד לשמוע שהוא נורה על ידי חיילים. איך יורים באדם שסובל ממחלה? הוא לא היווה סכנה לאחרים. החיילים היו צריכים לעצור אותו בלי לפגוע בו".

התקדם לעבר החיילים, ונורה למוות ()
התקדם לעבר החיילים, ונורה למוות

קרוב המשפחה אמר כי ההרוג היה "אדם פשוט, שלא חשב לפגוע באחרים, עד עכשיו אנחנו לא מבינים מה גרם לחיילים לירות בו. זה מעשה מאוד מדאיג. לא צריך להתייחס לכל אדם שעובר ליד המחסום כאל אדם מסוכן". לדבריו, בני המשפחה ממתינים לתוצאות החקירה כדי להבין מה אירע בזירה. "חייבים להבין למה הוא נורה", לדבריו. 

 

בסרטון שצולם בזירת האירוע תועד הרגע שבו נורה האיש. הוא הגיע למעבר 104 שבין טול כרם לאזור התעשייה ניצני עוז. החיילים קראו לו לעצור, ובתחילה הם נראים יורים לקרקע. עם זאת, הוא נראה ממשיך להתקדם לעברם ואז הם ירו לפלג גופו העליון, והרגו אותו.

 

מתחקיר ראשוני שנערך בצה"ל עולה כי הכוח פעל באופן שקול ואחראי, בהתאם לפקודות. בסיכול הפיגוע נטלה חלק לוחמת של של גדוד שחר של פיקוד העורף שהוצבה במחסום, וירתה לאוויר כחלק מנוהל מעצר החשוד. לצידה עמד סגן מפקד הגדוד, קצין בדרגת רב סרן, שירה גם הוא כאזהרה אל הקרקע ובהמשך כיוון לגופו של המחבל וירה בו.


פורסם לראשונה 17/01/2017 22:27

 

יואב זיתון השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים