שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צעד חדש: מלך חדש קם ואחר נופל
  לכל אחד מאיתנו יש את הכוח להניע, לשנות את דפוסי החשיבה הישנים ולפרוץ את המסגרת הקיימת - בעולם זה כבר קורה, ארה"ב משביעה נשיא חדש שלא חושש לומר את מה שהוא חושב בלי מעצורים. לעיתים זה בעכריו, אבל תזוזת השמש והליקוי החלקי שיתרחשו באותו זמן משנים את המצב ופותחים דלת לעידן חדש, גם עבור ישראל

  השמש תעבור למזל דלי ב-20 לינואר, בדיוק ביום ההשבעה של דונלד טרמפ לנשיאות ארה"ב. ב-27 נחווה מולד ירח בדלי. ובין ה-10 ל-11 לפברואר נחווה, ירח מלא - ליקויי צל חלקי. הליקוי יראה בישראל ויש לו השפעה ישירה על ההנהגה בישראל.

   (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

   

  מהו ליקוי צל חלקי? בליקוי צל חלקי, הירח עובר בצל-החלקי של כדור הארץ. זהו אזור בחלל שאינו נמצא בצל כדור הארץ והירח מקבל רק חלק מאור השמש כיוון שכדור הארץ מסתיר חלק ממנו. התוצאה -

  הירח יחזיר פחות אור לכדור הארץ ויהיה בהיר פחות.

   

  הליקוי הנוכחי שייך לסדרת ליקויים המכונה מחזור סארוס - סדרה של ליקויים בהפרש של 18.6 שנים אחד מהשני, שנמשכת מאות שנים - מתחילה ונגמרת בליקויי חצי צל.

   

  מה זה אומר אסטרולוגית ואסטרונומית? הירח והשמש יוצרים מחזוריות על סקאלות זמן ארוכות, קיימת מחזוריות שנקראת השנה הדרקונית הגדולה או סארוס. מחזוריות זו נובעת מכך ש-223 חודשים סינודים (הזמן החולף ממולד ירח אחד למישנהו) שווה בקרוב ל-242 חודשים דרקונים (הקפה של הירח את הארץ ביחס לקו הקשרים) ול-239 חודשים אנומליסטים (פריגהיי לפריגהיי). מחזור זה הקרוי סארוס, אורכו 6585.321 יום או 18 שנה, 11 יום ו-8 שעות (ויקיפדיה).

   

  שני ליקויים (ליקוי ירח או ליקוי חמה) המתרחשים בהפרש של מחזור סארוס זה מזה יהיו בעלי גאומטריה דומה וכמובן השפעה תהיה דומה על האנושות בהתאם.

   

  ראש וזנב דרקון הן נקודות אסטרונומיות המציינות את נקודת החיתוך בין מסלול הירח לבין מסלול השמש, כפי שזה נראה מכדור הארץ. בזמן הליקויים, ציר הדרקונים מודגש בשמים ומכוון אותנו אל כיוון ההתפתחות, בתקופה זו אנו צריכים להתיישר למגמה הכוללת.

   

  ראש דרקון הוא כמו נקודת המצפן הצפונית, נקודת המיקוד האנרגטי, ויש לו השפעה חשובה על מהלך חיינו. הזהות הפנימית שלנו נבנית על ידי ציר התפתחות הנשמה. הציר של ראש וזנב הדרקון ושל הירח מהווה את עמוד השדרה של המפה והוא מוביל אותנו בדרכנו ואפילו בחשיבתנו.

   

  זנב הדרקון, The South Node, הוא המחסן הקוסמי של האדם או האנושות כולה, העבר שממנו הגענו (סיפור הגלגולים הקודמים, האוסף של כל מה שצברנו עד כה).

   

  חודש דלי הוא חודש שמייצג את האנרגיות של העידן החדש והוא משפיע על האנושות כולה. בכל חודש שמתרחש בשמים מולד כולנו מחליפים נושא שמעסיק אותנו בלי שאפילו נשים לב התדר משתנה באוויר, גם כלפי החודש ה'קטן' וגם כלפי ה'שנה' הגדולה.

   

  איך זה יבוא לידי ביטוי? בעיקר כחשיבה מחוץ לקופסה, לכל אחד מאיתנו יש את הכוח להניע, לשנות את דפוסי החשיבה הישנים ולפרוץ את המסגרת הקיימת. ביטוי הדלי מתרכז בשינוי שטוב לחברה כולה ולא רק לאינדיבידואל.

   (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)
   

  הליקויים הקרובים מתרחשים בציר דלי ואריה. יסודות אש ואוויר שדוחפים אותנו לשינוי של העידן החדש, אנרגיה חדשה שאינה מוכרת לנו ולכן יש נטייה להתבלבל ולהיאחז בישן ובמוכר. האש מייצגת את הבריאה המחודשת ואילו האוויר מייצג את המחשבה וגם האוויר שאנחנו נושמים, שמשתנה.

   

  אנו נפרדים מה'אהבה' שהורגלנו אליה שהייתה מושתת על רגש ומתרגלים לאהבה חדשה שאמורה לרחף מעלינו, ללוות אותנו ולהקיף את ההילה שלנו כך שהאהבה היא למעשה תדר ולא רגש.

   

  מחד, שחרור עולם המים מפר את תהליכי החשיבה הגבוהה. מאידך, האנרגיה הדלאית והנסיגות של הכוכבים, מאפשרות לנו לצאת מהדפוסים הישנים ולראות את העולם מזווית אחרת, חדשנית ולא קונבנציונלית. דלי פורץ מסגרות, מוליד לנו את החדש, את השונה ואת המוזר (כדוגמת טרמפ). התמודדות נכונה עם עולם הרגש, היא על ידי העלאת יסוד האוויר, למשל, חשיבה וידע המפתחים את התבונה וההבנה. באמצעות העלאת יסוד האוויר העוצמה של יסוד המים הנמוכה - כעסים, פחדים, בכי וסערות רגשיות – פחות רלוונטיים.

   

  אם ניקח לדוגמה את סיפור אלאור עזריה שסחף מדינה שלמה, בסופו של דבר הייתה מלחמה בין הרגש לבין ההיגיון. האם חייל צריך לפעול מתוך חוקים וחשיבה קרה? או שאולי צריך להגן עליו כמו גוזל שעזב את קן אמו? נכון, כיוון שהליקויים הנוכחיים נמצאים על ציר אריה ודלי, כל הצמרת הפוליטית וההנהגה מעורבים וגם העם כולו גועש ואנרגיית האריה מביאה לנו דרמה גדולה. מה שחסר כאן זו אותה כנות אמיתית, לומר את האמת ולא להתחנף, לשקר או לעשות מניפולציות ולזלזל באינטליגנציה שלנו כדוגמת דונלד טרמפ שאומר את דעתו בריש גלי.

   

  דונלד טרמפ הוא נשיא מזן אחר, כולנו יכולים לחוש את השינוי, הוא מבטא את יסוד האש ואת הכנות הבלתי נסבלת, פחות מתחנפת ויותר חמת מזג ואם אתם שואלים אותי, מכיוון שההשבעה שלו יושבת על זמן הליקויים הספציפי הזה, יש סיכוי שתהיה לנו הפתעה לטובה. זאת אומרת שהתהליך של הנהגתו של טרמפ יוביל לשינוי חיובי בעולם. יתרה מכך יסוד האש הוא אמנם חסר טקט, אבל הבסיס שלו הוא יושרה והמון כוונות טובות.

   (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)
    

  נפילת מלך וקום מלך חדש

  סדרת הליקויים הספציפית של אריה ודלי מדברת על נפילה של מנהיגים (מלכים) וקום מנהיגים חדשים. בארצות הברית זה כבר קרה, לא ירחק היום וזה יקרה גם בארץ. באוגוסט יש עוד סדרה של ליקויים בציר אריה ודלי, רק שהפעם הליקויים מקורבים למרס של מפת מדינת ישראל ועד אז אני משערת שיהיו בחירות או שיוכרזו בחירות. מכיוון שמדובר במרס, אני מניחה שזה יגרום לשערורייה תקשורתית שכבר החלה. אז כדאי שנתחיל לחשוב מנהיג חדש שתואם את האנרגיה הזו ולא בהכרח כזה שקיים במערכת.

   

  בתקופה זו כולנו מרגישים סוג של האצה מוטרפת בהתפתחות הרשת החברתית שמכריחה אותנו לעמוד בקצב הגלובלי עם שקיפות ויציאה מן הארונות של עצמנו. אין זמן להתעכב על שחייה במים העמוקים או פולחן רגשי. כדאי שנשחרר את עצמינו לחרות מתוך התלות הזו. חרות של מחשבה וקדמה. דונלד טרמפ מאיץ את הקצב בעולם, לג'ינג'י אין זמן למערכות הסתרה. כמובן של'אש' יש גם צדדים פחות חיוביים, כמו אימפולסיביות ופעולות פזיזות, אבל טרמפ לא לבד יש לו יועצים. חוץ מזה, איך תקופת כהונתו תבוא לידי ביטוי, קשורה רבות גם בתגובתיות של האנושות.

   

  לסיום – כל שקורה בעולם איננו מקרי, יש תהליך גדול מאתנו. מה שהורגלנו בעבר ואנו נאחזים בו, מתפוגג וכדאי שכולנו, כל אחד בקצב שלו ישחרר את ההיאחזות ויקבל את החדש והשונה. לא חייבים לשנות עולם שלם, זה לא קורה ביום אחד, זה תהליך של מאות שנים, בינתיים תזוזו קצת, כל יום קצת – תזוזו מאזור הנוחות.

   

  שלי רום - אסטרולוגיה ותודעת על

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "צעד חדש: מלך חדש קם ואחר נופל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  צאו מאזור הנוחות שלכם
  צילום: Shutterstock
  צילום: שרית צרפתי
  שלי רום
  צילום: שרית צרפתי
  מומלצים