שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המפכ"ל: "בבית ספר שבו לימד המחבל נעצרו 6 מורים שלימדו אידיאולוגיית דאעש"
  רב-ניצב רוני אלשיך סיפר בהספד על קברו של רב-סמל בכיר ארז (עמדי) לוי על ההסתה שקדמה לפיגוע הדריסה: "לצערי, יש מי שמנצלים כל סיטואציה על מנת לייצר טרור בתוכם"

   

   

  המפכ"ל: בבית הספר שבו לימד המחבל נעצרו כבר שישה מורים    (צילום: אסף מגל)

  המפכ"ל: בבית הספר שבו לימד המחבל נעצרו כבר שישה מורים    (צילום: אסף מגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך סיפר בהלווייתו של רב-סמל בכיר ארז (עמדי) לוי ז"ל ביבנה על ההסתה שקדמה לרצח בפיגוע הדריסה בכפר אום אלחיראן שבנגב: "כולם יודעים שהמפגע היה מורה בבית ספר בו נעצרו כבר שישה מורים שבחרו ללמד את האידיאולוגיה של דאעש במקום את תוכנית משרד החינוך".

   

  בחודש יולי 2015 הודיע השב"כ כי עצר שישה תושבי הפזורה הבדואית בנגב, ארבעה מהם מורים, לאחר שנטען כי הם תומכים בארגון דאעש. חמישה מהם הואשמו בעבירות שונות הנוגעות לתמיכה בארגון הטרור הרצחני. לפי הודעת השב"כ שנמסרה לאחר המעצר, במסגרת החקירות עלה כי העצורים לקחו חלק במפגשים חשאיים, שבהם עסקו במשנת דאעש, חלקם פעלו להפיץ את רעיונות הארגון בקרב בני משפחותיהם, חבריהם ומכריהם וחלקם התכוונו לצאת לחו"ל כדי להצטרף ללחימה בסוריה בשורות דאעש.

   

  המפכ"ל אלשיך בהלוויה, היום (צילום: אסף מגל) (צילום: אסף מגל)
  המפכ"ל אלשיך בהלוויה, היום(צילום: אסף מגל)

  בשב"כ טענו כי המורים ניסו "לעשות נפשות" למען דאעש בקרב תלמידים ומורים בין כותלי בית הספר. בנוסף נחקרו בפרשה זו מורים נוספים וכן מנהל של אחד מבתי הספר, שנחשד כי ידע על תמיכתם של חלק מהמורים המעורבים בדאעש ולא נקט נגדם צעדים. בחקירתו טען המנהל כי לא ידע על כך.

   

  המפכ"ל אלשיך הספיד היום את השוטר שנרצח: "ארז היקר, יצאת לקראת שחר למלא תפקידך לבצע פעולת אכיפה של חוק. לצערי, יש מי שמנצלים כל סיטואציה על מנת לייצר טרור בתוכם. מחבל בן עוולה ניצל שעת כושר, האיץ תוך שהוא מתעלם מהשוטרים שהיו פרושים משני צדי הציר וסימנו לו לעצור. חיים קצרים, 34 שנים בלבד, מתוכם 11 שנה בשירות משטרת ישראל".

   

  האלמנה קלרה לוי הספידה את בעלה ארז (צילום: אסף מגל) (צילום: אסף מגל)
  האלמנה קלרה לוי הספידה את בעלה ארז(צילום: אסף מגל)

   (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
  (צילום: צביקה טישלר)

  שוטרים בהלוויית ארז לוי, היום ביבנה (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
  שוטרים בהלוויית ארז לוי, היום ביבנה(צילום: צביקה טישלר)

  האחות בת אל מספידה את אחיה (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
  האחות בת אל מספידה את אחיה(צילום: צביקה טישלר)

  מתחקיר הפיגוע עולה כי הרכב שבו נהג המחבל יעקוב אבו אלקיעאן עמד עם אורות כבויים. כאשר הלוחמים הבחינו ברכב נוסע לעברם היבהבו לעברו עם פנס. כשלא נעצר, ירו שלושה כדורי אזהרה באוויר. בשלב זה האיץ לעבר לוחמי מתפ"א (מנהלת תיאום פעולות אכיפה) של אגף המבצעים, עקף אותם ופגע בקבוצה גדולה של שוטרים שעמדו לידם. רס"ב לוי ז"ל ספג פגיעה קטלנית ושוטר נוסף נפצע.

   

  הנהג הדורס, מוסא אבו אלקיעאן ()
  הנהג הדורס, מוסא אבו אלקיעאן

  אלשיך שיבח את תפקוד השוטרים בשטח: "לי לא היה ספק מה יקרה מיד לאחר מכן - הסתערו וחיסלו ישר את המפגע, ומיד יצאו להמשיך במשימתם עד להשלמתה המוחלטת. אכיפת החוק במגזר הערבי היא משימה קשה ורבת משאבים. בלב לבו של המגזר עצמו. לאחרונה רוחות של אידיאולוגיה קיצוניות מכונות בפי ההמון בהכללה כדאעש. המגזר הערבי מבקש שיטור, מבקש אכיפת חוק, מבקש מעורבות משטרתית תוך שהוא יודע שיש לזה מחיר. אי אפשר לאכוף רק אלימות פנימית. מנהיגים מסוימים במגזר בחרו להסית לאלימות במקום לגנות את הפיגוע".

   

  "לצערי", ספד המפכ"ל, "בשנים האחרונות נקטפים הפרחים היפים ביותר, ואתה היית פרח כזה. שוטר עם נשמה יתרה כזה שתמיד ניתן לסמוך עליו. ישר כפלס, הגדיר אותך אחד ממפקדיך, שקט, יסודי, ראש גדול, ראשון תמיד להתנדב, ראשון לחתור למגע, ראשון לצאת למשימה ואחרון לחזור ממנה. לוחם עשוי ללא חת מחד אך מאידך חיוך תמיד נסוך על פניו".

   

  רב-ניצב אלשיך סיפר כי לאחרונה הצטרפה לירון, אחותו של רס"ב לוי ז"ל למשטרה, "ראית בעבודתך שליחות של ממש. לא בכדי נבחרת ב-2012 כשוטר מצטיין וקודמת בעקבות כך. משפחה יקרה, אין בכוחן של מילים לתאר את עוצמת הכאב כאבכם הוא כאבנו אבלכם או אבלנו. הפכתם לחלק בלתי נפרד ממשפחת משטרת ישראל. אנחנו מחבקים אתכם ומבטיחים שלעולם לא תצעדו לבד. אני מצדיע לך, יהי זכרך ברוך".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים