שתף קטע נבחר

האוצר פותח בהליך להשעיית אורי יוגב

מנכ"ל המשרד, שי באב"ד, זימן את מנהל רשות החברות יוגב לשימוע לקראת השעיה. הסיבה: מסיבת העיתונאים שקיים יוגב בה הודיע על הקמת נבחרת דירקטורים חדשה, בניגוד לאזהרת באב"ד

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, זימן הערב (ב') את מנהל רשות החברות, אורי יוגב, לשימוע לקראת השעיה. השימוע יתקיים אצל מנכ"ל משרד האוצר ביום רביעי. הסיבה היא מסיבת העיתונאים שקיים היום יוגב, בה הודיע על הקמת נבחרת דירקטורים חדשה - למרות אזהרתו של באב"ד לבל יעשה זאת.

ראש רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
ראש רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

בתדרוך הציג היום יוגב את המהלכים החדשים של הרשות לקראת מינויים של דירקטורים בחברות ממשלתיות. באוצר ניסו לבטל את מסיבת העיתונאים ברגע האחרון, ואף איימו בסנקציות נגד יוגב. יוגב החליט להתעלם מאזהרת מנכ"ל משרד האוצר ולקיים את מסיבת העיתונאים כפי שתכנן מראש.

 

יוגב הסביר באירוע: "ב-2013 יצאנו עם נבחרת הדירקטורים הראשונה, הוצאנו נבחרת ב-2014, ואז ב-2015, ועכשיו אנחנו יוצאים עם הנבחרת השלישית, ונפרסם רשימה של מומלצים לשרים". 

מנכ"ל האוצר, שי באב"ד (יח"צ הרשות השניה) (יח
מנכ"ל האוצר, שי באב"ד(יח"צ הרשות השניה)
 

הוא התייחס להוראת מנכ"ל משרד האוצר לבטל את האירוע, ואמר: "חובתי, ולא רק סמכותי, היא להנגיש ולהציג את הנבחרת החדשה לציבור ואני לא מכיר דרך אחרת להציג את זה לתקשורת. אני חושב שאין שום מניעה ואף חובה לנהל מגע עם התקשורת ולהנגיש ולהציג לציבור דרך התקשורת".

 

"אני מאמין שהדברים הנכונים יקרו והחשוב הוא שנעשה את תפקידנו המקצועי ועם כל הקשיים נמשיך בתהליך של ההתמקצעות. מטרתו של הליך נבחרת הדירקטורים, שיצאה לדרך היום באמצעות מכרז, היא לאתר מועמדים לכהונה כדירקטורים מקצועיים בחברות הממשלתיות. במסגרת המהלך, מוצגת לבסוף רשימה של דירקטורים שמומלצים לשרים, מהם על השרים לבחור דירקטורים לכהונה בחברות הממשלתיות".

 

במסגרת המכרז שיצא היום, מתוכנן הגדלת מספר המועמדים במאגר ל-900, מהם 500 הם מנבחרת 2015, כלומר מועמדים מכהנים, ועוד 400 שייבחרו בנבחרת 2017. כמו כן, תחוזק הפלטפורמה לאיתור דירקטורים מאוכלוסיות שונות, כולל יוצאי אתיופיה, חרדים, בעלי מוגבלות ועולים חדשים. על המועמדים להגיש מועמדותם למכרז שפורסם היום עד ה-20 בפברואר, ומועמדים ראשונים מתוך נבחרת 2017 ייכנסו בחודש יוני לחברות הממשלתיות.

 

יוגב הגיב הערב לזימונו לשימוע ואמר: "אמשיך לבצע את חובתי ולא אחסוך מאמצים כדי להעביר את בשורת נבחרת הדירקטורים, ואת האפשרות של כל אחד לקחת בה חלק. שיתוף התקשורת היה ויהיה חלק מכלי העבודה העומדים לרשותי במסגרת חובתי זו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, הרשות השניה
אורי יוגב ושי באב"ד
צילום: אלכס קולומויסקי, הרשות השניה
מומלצים