שתף קטע נבחר

בקצה האצבע: מה מגלות טביעות אצבעותיך

כפות הידיים מגלות מידע רב על האדם, אך היות שהקווים משתנים במהלך השנים, הם מייצגים יותר את המציאות הנתונה של האדם ופחות את ייעודו בחיים הנוכחיים - על כך ניתן ללמוד מהדבר היחיד שלא משתנה בגופנו ואלו טביעות האצבעות

כפות הידיים מגלות מידע רב לגבי מי הוא בעל אותן כפות, אך היות שהקווים משתנים במהלך השנים, הם מייצגים יותר את המציאות העכשווית של האדם ופחות את נשמתו האל-זמנית ואת ייעודו בחיים הנוכחיים. את אלה - הייעוד, השיעור, ונושא חייו הנוכחיים של האדם, ניתן ללמוד מהדבר היחיד שלא משתנה בגופנו מיום לידתינו ועד יום מותנו - טביעות האצבעות.

  

למרות שכל אדם הוא בעל טביעות אצבע ייחודיות משלו, בסך הכל ישנם 5 צורות בסיסיות של טביעות אצבע: הלולאה, המערבולת, הקשת, הקשת המוגבהת והלולאה המורכבת. צורת טביעת האצבע מעידה על אופיו של האדם, מזגו, תחומי העניין שלו ועוד.

 

הדבר תלוי בכמות הטביעות הדומות בצורתן שעל האצבעות (האם צורת טביעה מסויימת נמצאת רק באצבע אחת או במספר רב של אצבעות), ובאיזה אצבע הן נמצאות, היות שכל אצבע מייצגת נושא אחר באופיו של האדם (תפיסת העצמי, אגו ועשייה, יצירתיות, מסגרת ואמונה, תקשורת ומיניות) .

 

מתוך ניתוח מדוקדק ומקצועי של טביעות האצבע נוכל לומר על האדם לא רק את אופיו הכללי אלא גם מה הנושא המרכזי שילווה את האדם במהלך חייו, אחד מתוך חמישה נושאים אפשריים כפי שהוגדרו על ידי החוקר ריצ'רד אונגר:
  1. אהבה וקירבה - לדעת להביע רגש
  2. נושא השירות לזולת
  3. נושא החוכמה - קבלת החלטות
  4. נושא השלווה - להרגיש בטוח בגוף ובעולם

 

בנוסף, ניתוח של טביעות האצבע יגלה את ייעודו של האדם ואת השיעורים שבא ללמוד בחיים האלה.

 

כל אחת מחמשת הצורות הבסיסיות מתארת באופן כללי את אופיו של האדם. ככל שיש יותר טביעות בעלות אותה צורה, תכונת האופי מתחזקת. אם יש לך מספר של צורות שונות על טביעות אצבע, הנך שילוב של תכונות אלה.

 

הלולאה – The Loop

הלולאה מעידה על אדם רב גוני, סתגלני מטבעו. מדובר באנשים שמסתדרים עם אנשים אחרים. אם לולאות מופיעות על מספר רב של אצבעות הדבר זה יכול להצביע על חוסר החלטיות. מדובר באנשים סקרניים, מחפשי גיוון. צריכים לנוח כדי להירגע ולשמור על מערכת העצבים ולהימנע משחיקה.

מערבולת – Whirl

המערבולת מעידה על אנשים אינדיווידואליסטיים בהתנהגות שלהם ובעשייה הייחודית שלהם. אנשים עם מערבולות נוטים להיות יותר אנשי עשייה, אנרגטיים ומרוכזים בעצמם. ממוקדי מטרה, ששואפים למצות עד תום את חייהם. חושבים מחוץ לקופסה. לא אוהבים להפסיד. יש להם יכולת ריכוז טובה וצריכים זמן על מנת לעכל מידע. עלולים להרגיש לא שייכים ולפעמים מבודדים עם רצון לגלות מקומות חדשים וארצות חדשות.

  

קשת – Arch

מדובר באדם מעשי, יעיל ופרודוקטיבי. כל מה שקשור לעבודת כפיים ואפילו מקצועות טיפוליים כמו רייקי ומסאג' יכולים להתאים להם, הנדסה, ומכניקה מאוד מושך אותם. אוהבים להיות נגישים לסביבה ללא יומרות. נושא המשמעת יכול להיות עניין משמעותי בחייהם, למרות שלרוב הם ניראים ביישניים. יודעים להתמיד ולעמוד בקשיים, והם פחות חברותיים מסוגים אחרים של טביעות אצבע.

 

קשת מוגבהת – Tented Arch

אנשים מלאי התלהבות שמסוגלים להדביק אחרים בהתלהבותם ולגרום להשראה.אוהבים להתחיל פרויקטים חדשים ולעשות תכניות לעתיד. החיסרון הוא פחות יכולת התמדה ויותר נהירה אחר ריגושים חדשים. לכן הם יותר אנשי חזון ורעיון ופחות אנשי יישום והתמדה. יש להם סקרנות בלתי נדלית ויכולים לפעול למען מטרות נעלות של צדק, למשל. יכולים לתת השראה לאחרים ומצטיינים בתור מרצים מלאי מוטיבציה.

 

לולאה מורכבת – Composite Loop

בדרך כלל מופיע רק על האגודל ו/או האצבע המורה. זהו סימן של חוסר החלטיות ויכולת לראות את שני הצדדים של המטבע בסיטואציה מסוימת. מתמודדים עם דילמות, מרגישים שנקרעים בין הרצונות שלהם לרגש האחריות, ונמצאים תמיד בתהליך של שינוי משמעותי שלוקח לו זמן להבשיל. צריכים ללמוד יותר להקשיב לאינטואיציה. יכולים להיות אסטרטגים מעולים וגם מטפלים, בוררים, שופטים, דיפלומטיים ועוד. מסוגלים לנתח את היתרונות והחסרונות בכל מצב ולהגיע לעצה נכונה, אלא אם כן זה נוגע לעניין אישי שלהם, שבמקרה כזה ההתבלבטות אצלם היא קשה.

 

מה הוא נושא חייך בחיים האלה:

  1. אם יש 8 לולאות באצבעות או יותר נושא חייו של האדם הוא אהבה וקרבה
  2. אם יש 4 מערבולות או יותר נושא חייו של האדם הוא שירות לזולת
  3. אם יש 2 קשתות על האצבעות או יותר נושא חייו של האדם הוא שלווה – הרגשת ביטחון עם גופו ובעולם
  4. אם יש 2 קשתות מוגבהות או יותר על האצבעות נושא חייו של האדם הוא חוכמה ואיזון בקבלת החלטות

 

במאמר הבא אסביר כיצד נגלה את הייעוד והשיעור לחיים לפי טביעות האצבע שלכם.

 

לאונרדו דניאל - כירולוג מוסמך (מאבחן על פי כפות הידיים), מומחה לשפת גוף, NLP, מאמן אישי ומאמן מוטיבציה בינלאומי   

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מה אומרות טביעות האצבעות?
צילום: shutterstock
צילום: דני בכר
לאונרדו דניאל
צילום: דני בכר
מומלצים