שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ליברמן: "בעימות הבא - לא עוצרים עד שהצד השני ירים דגל לבן"
  שר הביטחון התייחס לאפשרות לעימות נוסף באחת מגזרות הגבולות בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי: "ההנחיה לצה"ל שהולכים בכל הכוח. אם צריך לכבוש רבע רצועה או מעבר אז פועלים". ליברמן התייחס לאישור בניית אלפי יחידות דיור ביו"ש: "בנינו גם בתקופת אובמה". גלנט נגד יעלון: "מי שמנהיג מבצע כושל כל כך שלא ירוץ למצלמות". שקד הציגה תוכנית איתנות לאומית ב-5 שלבים

   

   

  שר הביטחון ליברמן בכנס    (מכון למחקרי ביטחון לאומי)

  שר הביטחון ליברמן בכנס    (מכון למחקרי ביטחון לאומי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  איך ייראה העימות הבא לפי שר הביטחון? בנאום הערב (ג') בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי אמר השר אביגדור ליברמן כי ההנחיה לצה"ל היא "ללכת בכל הכוח". "עד שהצד השני לא יצעק גוועלד ולא ירים דגל לבן לא עוצרים", אמר ליברמן.

   

  הוא המשיך ואמר כי "אין מלחמות ברבע כוח ולא בחצי כוח. לא משנה איפה יפרוץ העימות הבא. הוא צריך להיות בכל העוצמה לא ריקוד תימני - צעד אחד קדימה, שניים אחורה. אם צריך רבע רצועה, אז כובשים רבע רצועה. אם מעבר, אז מעבר".

   

   (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון) (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
  (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

  ליברמן התייחס להחלטה היום לאשר בנייה של כ-2,500 יחידות דיור ביהודה ושומרון ואמר כי קשר לכניסתו של דונלד טראמפ לתפקיד נשיא ארה"ב: "אין בזה שום חידוש. אנחנו תמיד בנינו כולל תחת ממשל אובמה".

   

  ליברמן מתח ביקורת על יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. "אין שם מישהו כדי באמת לחתום על הסכם דרמטי שישנה מציאות. חייבים מנהיגות עוצמתית שיש לה תמיכה בשטח, אבל אבו מאזן הוא לא מנהיג לגיטימי", אמר ליברמן.

   

  שר הביטחון המשיך ואמר כי "אין רשות פלסטינית. היא לא קיימת. אנחנו שוכחים את העובדה שיש 'חמאסטן' ברצועת עזה שהרשות לא שולטת שם. פתח יש ביהודה ושומרון וגם לפי החוקה הוא לא לגיטימי עם מי אנחנו נחתום הסכם שלום?".

   

  הוא הוסיף ואמר כי "היו פה הרבה אנשים טובים שעבדו על הסכם. למה הם לא הצליחו לפתור את הבעיה? הרי אי אפשר להציע לאבו מאזן יותר ממה שאולמרט הציע באנאפוליס. הוצע לאבו מאזן באנאפוליס הכול, כולל חלוקת ירושלים, כולל פתיחת נושא הפליטים ופינוי יהודה ושומרון - הכול. ומה קיבלנו בסוף? לא".

   

  ליברמן נשאל מה הוא יכול לייעץ לנשיא דונלד טראמפ. "לא נכון לתת עצות לאמריקנים. בואו לא נגזים. אנחנו מדינה קטנה וזו מעצמה עולמית", אמר ליברמן ותקף את מדינות אירופה: "אני מציע לאירופים, לאמריקנים ולרוסים קודם כל לא לגעת בסכסוך הישראלי-פלסטיני. תשכחו ממנו מי שרוצה לעזור לפתור את הסכסוך ישראלי פלסטיני קודם כל שישכח את מעורבות היתר של המעצמות, בעיקר של אירופה זה בעיקר מפריע".

   

  ליברמן המשיך לתקוף: הם לא תרמו כהוא זה לפתרון הבעיה רק סיבכו אותו. תראו לי מקרה אחד שמדינות אירופה הצליחו. אחרי שיצליחו במקום אחד תבואו ותלמדו אותנו. ראינו את ה'ברקזיט', רואים את מצב הרוח בסקוטלנד ובאירלנד, ואחרי הכול הם באים לתת לנו עצות איך לעשות פה שלום".

   

  על פרשת אלאור אזריה אמר ליברמן כי "אני לא יודע אם החייל פעל נכון או לא. זה לא תפקידי. עוד פעם אני מציע לכולם לקבל ולכבד את ההחלטת בית הדין הצבאי גם כשאנחנו מרגישים פחות נוח או יותר נוח".

  השר גלנט (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
  השר גלנט(צילום: יאיר שגיא)

  גלנט נגד יעלון

  עוד דיבר בכנס שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, שתקף את שר הביטחון לשעבר משה (בוגי יעלון) על דבריו בבוקר. "מי שמצליח להנהיג מבצע צבאי כושל כל כך, המניב תוצאות עגומות בשטח, אל לו לרוץ למצלמות ולהטיף על מנהיגות, ואל לו להתיימר להציג עצמו כחלופה שלטונית", אמר גלנט.

   

  "מה שנגלה בפנינו במבצע צוק איתן הוא חוסר הערכות חמור והססנות בהפעלת הכוח מצד הדרג הצבאי, והתרשלות בפיקוח על המערכת הצבאית של שר הביטחון הקודם. הוא ידע שיש מנהרות. גם הציבור יודע שהוא ידע. הוא הצטלם בהן חודשים ארוכים טרם המערכה, אך התוכניות לא הוכנו, הכוחות לא אומנו והציוד לא נרכש".

   

  שרת המשפטים, איילת שקד, נאמה גם היא בכנס, והציגה "תוכנית איתנות לאומית": "שמעתי אתמול שהיה מי שדיבר בכנסת על שליפות מהמותן, אני כאן כדי לספר על תוכנית אסטרטגית. על המדינה לקדם ולהוביל חמישה צעדים. הראשון - לתקן ולמזער את הנזקים המדיניים שנוצרו בשנים האחרונות בזירה הבינלאומית. במגעים עם ממשל טראמפ עלינו להעביר מסרים ברורים על הצורך בבחינה מחודשת של הסכם הגרעין עם איראן. צעד נוסף - לדרוש ולקדם הכרה בגבולות ישראל בצפון וברמת הגולן והכרה בירושלים כבירת ישראל. הצעד השלישי - בקרוב נעלה את החוק לסיפוח מעלה אדומים לדיון והצבעה בוועדת השרים לחקיקה. הצעד הרביעי - החלת החוק הישראלי בגוש עציון ויצירת רצף תחבורתי וטריטוריאלי לירושלים. הצעד החמישי - חיזוק ההתיישבות באזורים נוספים".

   

  שר הבינוי והשיכון, האלוף במיל' יואב גלנט, התייחס בנאומו בכנס למבצע "צוק איתן", ומתח ביקורת על שר הביטחון לשעבר, משה יעלון, שנשא דברים מוקדם יותר. "היום נישאו מעל במה זו נאומים חוצבי להבות על מנהיגות, התכוננות והישגים. התוצאות של אחד הדוברים, יעלון, רחוקות מהמילים הללו מרחק מזרח ממערב", אמר גלנט. "מי שמצליח להנהיג מבצע צבאי כושל כל כך, המניב תוצאות עגומות בשטח, אל לו לרוץ למצלמות ולהטיף על מנהיגות ואל לו להתיימר להציג עצמו כחלופה שלטונית. מה שנגלה בפנינו במבצע 'צוק איתן' הוא חוסר היערכות חמור והססנות בהפעלת הכוח מצד הדרג הצבאי, והתרשלות בפיקוח על המערכת הצבאית של שר הבטחון הקודם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים