שתף קטע נבחר

"תמונת ניצחון": תלמידי כפר נוער יצרו בגופם כיתוב לזכר השואה

תלמידי תיכון כפר הנוער "סילבר" משתתפים בקמפיין בינלאומי להעלאת מודעות לשואה בקרב בני נוער, ויצרו בגופם בקמפוס בית הספר את הכיתוב "WE REMEMBER". "חשתי גאווה", סיפרה אחת התלמידות

 

תלמידי תיכון כפר הנוער "סילבר" במועצה האזורית חוף אשקלון נרתמו לטובת קמפיין "אנחנו זוכרים" של הקונגרס היהודי העולמי, ויצרו בגופם אתמול (ג') את הכיתוב "WE REMEMBER" בקמפוס בית הספר. כ-300 התלמידים התרכזו בדשא המרכזי ויצרו את הכיתוב כחלק מהקמפיין שנועד להעלות מודעות של בני נוער בעולם לגבי השואה, לקראת יום השואה הבינלאומי שיחול ביום שישי. תמונתם תופץ בקרב כל בתי הספר ברשת World Ort אליו משתייך כפר הנוער.

הקמפיין בכפר הנוער במועצה האזורית חוף אשקלון (צילום: זוריק לטינגר) (צילום: זוריק לטינגר)
הקמפיין בכפר הנוער במועצה האזורית חוף אשקלון(צילום: זוריק לטינגר)
 

תלמידת כיתה י"א שהשתתפה במיזם, גל ששושוילי, סיפרה: "התרגשתי וחשתי גאווה מהעובדה שאני לוקחת חלק במיזם בינלאומי גדול. חשוב מאוד לזכור את השואה ולדאוג שהיא לעולם לא תישכח. עבורי, הכתובת שיצרנו היום מתקשרת להשתתפותי בפרוייקט נוער משותף של בית הספר שלנו עם נוער גרמני, במסגרתו אנו מראיינים ביחד אנשים הקשורים לשואה ומתעדים את הראיונות ליצירת סרט משותף".

 

מנכ"ל כפר הנוער "סילבר", חבר הכנסת לשעבר שמעון סולומון, אמר: "עם אשר אינו יודע את עברו עתידו לוט בערפל, ועל כן אנו רואים חשיבות עצומה בשילוב התלמידים באופן פעיל בשימור זיכרון השואה ובפעילויות חינוך נוספות רבות לאהבת הארץ, סובלנות, מעורבות בקהילה ועוד".

 

ד"ר בני פישר, מנהל המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער אמר: "זו תמונת הניצחון שלנו כעם. בכפרי הנוער, שהוקמו לפני עשרות שנים במטרה לקלוט ילדים פליטי שואה, מתחנכים עד היום עשרות אלפי תלמידים המזכירים לעולם את חרפת השואה אבל גם את תפארת התקומה".


פורסם לראשונה 24/01/2017 23:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זוריק לטינגר
"זוכרים". תלמידי כפר הנוער סילבר
צילום: זוריק לטינגר
מומלצים