שתף קטע נבחר

מנדלבליט נגד החוק שפורסם ב-ynet: "לא ניתן להחליש את היועצים המשפטיים"

היועץ המשפטי לממשלה יעצור את הצעת החוק של ח"כ אמיר אוחנה, שלפיה שרים יבחרו בעצמם את יועציהם. בהודעה שפרסם מנדלבליט נמסר: "היועצים המשפטיים בשירות הציבורי הם שומרי סף"

 

היועמ"ש אביחי מנדלבליט (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
היועמ"ש אביחי מנדלבליט(צילום: גיל יוחנן)
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מבהיר הערב (יום ד') שיעצור את הצעת החוק שמוביל ח"כ אמיר אוחנה, ולפיו שר יוכל לבחור את היועץ המשפטי למשרדו. בהודעה שפרסם משרדו אחר הצהריים (יום ד') נמסר: "היועץ המשפטי לממשלה מתנגד לכל ניסיון להחליש את הייעוץ המשפטי הציבורי או לפגוע בעצמאותו".

 

מוקדם יותר פורסם ב-ynet על הצעת החוק שזוכה לתמיכה בקרב שרים בכירים בממשלה, ואם תעבור היא עשויה לחולל סערה. ח"כ אוחנה מהליכוד ביקש להפוך את מינוי היועצים המשפטיים במשרדי הממשלה למשרות אמון, בנימוק של "אובר משפטיזציה בממשלה". באופוזיציה הגדירו זאת "הצעה מסוכנת".

ח"כ אמיר אוחנה (צילום: דוברות הכנסת) (צילום: דוברות הכנסת)
ח"כ אמיר אוחנה(צילום: דוברות הכנסת)
 

בהודעה שפרסם מנדלבליט אחר הצהריים הוא הוסיף: "היועצים המשפטיים בשירות הציבורי הם שומרי סף אשר תפקידם לסייע לדרג הנבחר להגשים את מדיניותו בגבולות הדין, תוך שמירה על האינטרס הציבורי ועל שלטון החוק".

 

ההודעה מצטטת התבטאות של מנדלבליט מנובמבר האחרון, ולפיה: "בסופו של יום, ובניגוד למה שמשתמע מדבריהם של אלו היוצאים כנגד עבודתם של היועצים המשפטיים הציבוריים, הקפדה על שלטון החוק היא חלק אינטגרלי מהמשילות.

 

"על מנת להבטיח את שלטון החוק במדינה נדרש אפוא מערך ייעוץ משפטי ציבורי המגשים בעבודתו את נאמנותו גם לגורמי השלטון וגם לשלטון החוק, וכאמור אין סתירה בין הדברים, ואשר נהנה לצורך כך מאמון הדרג הנבחר והמקצועי ומשיתוף פעולה מלא עמו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
היועמ"ש אביחי מנדלבליט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים