שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פורד מוסטנג כשלה במבחן הריסוק, וולוו כיכבה

  המכונית האמריקאית זכתה בשני כוכבי בטיחות בלבד במבחן ריסוק שנערך לה לאחרונה. וולוו S90 לעומת זאת, כיכבה בגדול

  במבחני הריסוק הראשונים לשנת 2017 של ארגון הבטיחות יורו-NCAP, זכתה פורד מוסטנג בציון הגרוע ביותר שקיבלה מכונית בשנתיים האחרונות, מאז מבחן הריסוק של לנציה אפסילון ב-2015 - שני כוכבים בלבד. כדאי לציין בהקשר זה כי כאשר נבחנה אותה מוסטנג על-ידי ארגוני הבטיחות האמריקאים, זכתה הפורד לציונים טובים למדי; 5 כוכבים ב-NHTSA, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, וציון "טוב" במבחני ה-IIHS, ארגון חברות הביטוח.

   

   

  המוסטנג זכתה לציון של 72% בהגנה על מבוגרים עם דירוג "גרוע" בהגנה על אזור הרגליים, החזה והצוואר של הנוסעים מאחור, דירוג "בלתי מספיק" לראש היושב מאחור וציון של 32% בהגנה על ילדים ו"גרוע" לפגיעת ראש. אחת הסיבות - אם לא העיקרית שבהן - לציון הנמוך בהגנה על נוסעים מאחור, נובע מחסרונן של כריות אוויר בטיחותיות לנוסעי המושב האחורי.

   

  המוסטנג גם אינה מצוידת במערכת בטיחות מתקדמת להתראה או התערבות אקטיבית במצבי חירום, אפילו לא כאופציה. עקב חסרונן של מערכות אלה, היא זוכה בסעיף זה בציון של 16% בלבד. בהגנה על הולכי רגל זכתה המכונית לציון של 64%.

   

   

  מזכ"ל יורו NCAP מיכאל ואן רייטינגן מסר כי "פורד לא ציפו שהמוסטנג תיבחן על-ידי הארגון ולכן לא ציידו את הגרסאות האירופאיות במערכות בטיחות מתקדמות המצויות בגרסאות האמריקאיות של המכונית, ובמכוניות אחרות בקטגוריה". מפורד נמסר בתגובה כי המוסטנג שעברה מתיחת פנים לאחרונה ותשווק באירופה לקראת סוף השנה, תצויד במערכות בטיחות מתקדמות כמו התראה על התנגשות עם זיהוי הולכי רגל, שמירה על נתיב וערנות נהג.

   

   

  ומהצד השני של הסקאלה, וולוו S90 שהושקה לאחרונה בישראל וגרסת הסטיישן שלה, ה-V90, זכו לציון מרבי של 5 כוכבים. מכונית הסאלון של וולוו זכתה לציון של 95% בהגנה על מבוגרים, 80% בהגנה על ילדים, 76% בהגנה על הולכי רגל ו-93% על מערכות בטיחות מתקדמות הכוללת מערכת לנהיגה חצי-אוטונומית המשלבת בין בקרת שיוט אדפטיבית ומערכת שמירה על נתיב, בלימה אוטונומית במצבי חירום כולל בכניסה לצמתים, התראה לערנות נהג וזיהוי תמרורים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים