שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הרופא נכנס בבהלה ואמר: "קרתה תקלה, העוברים לא שלך"

  זה הסיוט של כל אישה שעוברת טיפולי פוריות: שהעובר שיוחזר לגופה יהיה לא שלה. יממה לאחר התקלה החמורה בבית החולים ברזילי, משחזרת האישה מהדרום בראיון בלעדי את הרגעים הנוראים שעברו עליה: "הרגשתי מושפלת ונבגדת"

  יממה לאחר התקלה החמורה "בברזילי", במהלכה לא ביצע הצוות הרפואי את נוהלי הבידוק והחדיר לגופה של אישה אחת ביציות מופרות של אישה אחרת, התראיינו בני הזוג ל"ידיעות אחרונות".

   

  "בתהליך ההחזרה של הביציות הכל היה הפוך לגמרי", משחזרת האישה, ומוסיפה: "הרופא המטפל, הקבוע, לא היה ושום דבר לא עבד בצורה מסודרת. דחפו לי את הקלסר ליד ואמרו לי לחתום. אף אחד לא בדק שם או תעודת זהות. רצינו, אני ובעלי, לבדוק אם הדברים נעשים כמו שצריך. קיבלתי תשובה מזלזלת ולא מקצועית".

   

  האישה משחזרת בכאב: "הרופא נכנס לחדר ואמר לי: 'מהטיפול הנוכחי יש לך 8 עוברים. אמרתי לו: 'לא נכון - יש לי 7. זה מה שנאמר לי'. אבל הוא התווכח איתי והתעקש שיש לי 8. ואז הוא אמר: 'אז כנראה שביצית אחת הופרתה לאחר מכן'. בעלי חשד וביקש מהמעבדה לוודא שזה שלנו".

   

  גם הבעל משחזר בתדהמה את רגעי אי הוודאות והחששות בבית החולים: "אמרתי לרופא: 'אני פוחד שזה לא שלי, אני רוצה לראות. ואז הוא ענה לי: אין דבר כזה, אין כאן טעויות, זה לא יכול לקרות".

   

  "לא קראו בשמי, לא הקריאו את מספר תעודת הזהות שלי", מספרת האישה. "הכל היה מאוד מהיר ומזלזל. הם פשוט התרשלו, גם הרופא וגם האחות במעבדה. הייתה לנו תחושת בטן שמשהו לא טוב קורה. רצינו לראות, לוודא, אבל לא נתנו לנו שום מידע".

   

  בית החולים ברזילי. תקלה חמורה בהחזרת העוברים (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  בית החולים ברזילי. תקלה חמורה בהחזרת העוברים(צילום: רועי עידן)

   

  - כיצד גיליתם את הטעות?

  "גם גילוי הטעות נעשה בדרך נס. בעלי ירד למעבדה ופגש את אחת האחיות שבמקרה זכרה אותו מהיום של השאיבה. היא הבינה שכנראה המעבדה העבירה את הביציות הלא נכונות. אחרי שביצעו את ההחזרה עברו כמה דקות בודדות והם הבינו. כשעוד שכבתי על המיטה בחדר הטיפולים, הרופא נכנס במהירות. הוא אמר לי: 'קרתה תקלה אני חייב לעשות פעולה במיידית, להמית את העוברים. את חייבת להסכים'".

   

  "הייתי בהלם", מתארת האישה. "ברגע אחד עולמי קרס עלי. אמרתי לעצמי: מה הוא ממית בגוף שלי? מה קורה כאן? עשו לי לי שטיפה והעוברים נפלטו. הרגשתי כעוסה, נבגדת, מושפלת, לא הפסקתי לבכות. אחת האחיות בכתה יחד איתי".

   

  פרקליטתם של בני הזוג, עו"ד גלית קרנר, מסרה בתגובה: "מדובר ברשלנות חמורה שהיא עוד דוגמא להפרת הצוות הרפואי נהלים מחייבים של משרד הבריאות אשר בקלות יכלו למנוע את המקרה. אלמלא עירנותו של האב והיכרותו את האחות לא היו מגלים את הטעות. אני מצפה מבית החולים לקחת אחריות מלאה על המקרה ועל נזקי המשפחה".    

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: index open
  הסיוט של כל אישה. העוברים של מישהי אחרת
  צילום: index open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים