שתף קטע נבחר

השר איוב קרא תכנן לשחוט 68 כבשים לחגוג את מינויו: "בחירה מזעזעת"

בארגונים למען בע"ח הגיבו לפרסום ב"ידיעות אחרונות" על החגיגה המתוכננת של השר החדש בלי תיק. "עצוב שב-2017 יש מי שמרגיש בנוח לחגוג כך". מטעמו של קרא נמסר: "איש באמונתו יחיה". אחרי מחאת ח"כ השכל, נמסר ש"הבשר יהיה בהתאם לכמות האורחים"

תגובות חריפות בארגונים למען בעלי חיים בעקבות הפרסום הבוקר (יום ו') ב"ידיעות אחרונות", על כך שהשר החדש איוב קרא מתכנן לחגוג בשבוע הבא את מינויו בשחיטת 68 כבשים, כמספר שנותיה של מדינת ישראל.

איוב קרא. "שימצא דרכים אחרות לחגוג" (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
איוב קרא. "שימצא דרכים אחרות לחגוג"(צילום: ירון ברנר)
 

מ"תנו לחיות לחיות" נמסר כי "הבחירה לחגוג באמצעות טבח של 68 כבשים היא בחירה שמזעזעת בוודאי לא רק אותנו. הרג של בעלי חיים שובר את הלב, לא מסמן שמחה. אולם אם הזדעזענו מההרג של 68 כבשים אלו, הנספרות אחת לאחת, וששחיטתן נעשית בגלוי, עלינו להזדעזע באותה מידה גם מהעדרים השחוטים השלמים של בעלי חיים, שבשרם נערם בחנויות ובמסעדות, בלי סימן לחיה שהיו פעם".

 

מעמותת "אנונימוס" לזכויות בעלי חיים נמסר: "זה עצוב שבשנת 2017 יש מי שמרגיש בנוח לציין חגיגה בשחיטת בשרם של אחרים - בין אם מדובר במינוי של שר, בבופה בחתונה או במנגל של יום העצמאות. זה עצוב שבעתיים משום שחלק ניכר מהכבשים שנשחטים בישראל עוברים מסע התעללות של שבועות ארוכים במשלוחים החיים, באוניות מיטלטלות, מתבוססים בהפרשותיהם. אין שמחה בהתעללות ובהרג של בעלי חיים. ראוי שהשר איוב קרא ימצא דרכים אחרות לחגוג את המינוי".

 

מטעמו של קרא נמסר בתגובה: "איש באמונתו יחיה. מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית. אנחנו נגד כל כפייה מכל סוג שהיא. יש אנשים שאוכלים בשר ויש אנשים שלא. אנחנו מכבדים את כולם".

 

בהמשך הוציאה ח"כ שרן השכל, חברתו לסיעת הליכוד של קרא ויו"ר השדולה למען בעלי חיים, הודעה שלפיה תגיע לחגיגות בתמורה לכך שלא ישחטו כבשים. "השר קרא אמר לחה"כ השכל שאין בכוונתו לשחוט את הכבשים והוא ישמח שחברת הכנסת תגיע".

 

עם זאת, נציגו של קרא הדגיש כי "השיקול של מספר הכבשים שיביאו לשחיטה נתון לשיקולו של בעל האולם, לפי מספר האורחים, כמקובל בכל אירוע. אין כוונה לשחוט כבשים לשם הנאה חס ושלום. הכל ברוח הכנסת האורחים של העדה".

 

היום פרסמה נחמה דואק ב"ידיעות אחרונות" כי קרא הדרוזי, שמונה השבוע לשר בלי תיק בממשלה, תכנן תחילה לציין את האירוע בשחיטת 61 כבשים, כמניין שנותיו. אך לאחר מכן החליט במחווה "ציונית" להוסיף שבע כבשים ולהגיע למספר שנות המדינה. האירוע מתוכנן ליום שני.

 

במוצאי שבת תתקיים בשדרות רוטשילד בתל אביב צעדה שאליה אמורים להגיע אלפי פעילים למען בעלי חיים. הצעדה תתקיים במחאה נגד ייבוא של עגלים וטלאים מאוסטרליה ומאירופה בספינות משא לשחיטה בארץ. אשתקד יובאו למעלה מחצי מיליון בעלי חיים במשלוחים ימיים ואוויריים.

 

בשבוע הבא ידון בג"ץ בעתירה שהגישו תנו לחיות לחיות ואנונימוס, בדרישה לאסור את המשך יבוא החיות, בטענה כי מדובר בהתעללות המנוגדת לחוק צער בעלי חיים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים